5800 da pusula veya kıbleyi gösteren program varmı?

Sponsorlu Bağlantılar

notdream

notdream

Üye
    Konu Sahibi
5800 da pusula veya kıbleyi gösteren program varmı?
Merhaba Nokia 5800XM'de pusula için ayrıca başka bir donanıma ihtiyaç var mı yoksa sensor bu işe yarar mı? Yararsa da pusula ya da kıble yönünü belirleyen program var mı? Teşekkürler.

notdream

notdream

Üye
    Konu Sahibi
Anlaşılan yok :( Teşekkürler.

notdream

notdream

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim ama bu program sadece N97ler için. Sebebi de malum bizimkilerde compass olayı yok :). Yine de ilgin için teşekkür ederim.

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
yok o görevi görmez..ayrıca N97 ile uyumlu olan 5800 da uyar aynı versiyona sahipler..

notdream

notdream

Üye
    Konu Sahibi
Aynı versiyona sahipler ancak digital compass var N97de , 5800da bu özellik yok. Bu yüzden kuranlarda hata vermiyor kurarken ama çalıştırdıkları zaman programda hiçbir hareketlilik olmayıp donup kalıyor sadece. Hatta bu forumda bu konuyla ilgili çok yorum yapıldı. Yukarıda verilen link de dahil.

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
hımm ben hiç denememiştim..bu konuya bir eğiliyim..

Amedly Fatih

Amedly Fatih

Kapalı Hesap
bıde burda var bu cok guzel wapcepvajit.com-----ceppusula

sadep12

sadep12

Üye

notdream

notdream

Üye
    Konu Sahibi
Nadir Bey ve diğer arkadaşlara teşekkür ederim ilgilendikleri için.

berat05

Üye
Qibla Touch: Kıble Yön Programı

Qibla Touch indicates the direction that should be faced when praying during Salah. It is based on devices location API and it displays also the distance from Mecca in kilometers.

N97 de test edilmiş. 5800 de çalıştığı söyleniyor. ben denemedim.

kucukKUL

kucukKUL

Üye
Arkadaşlar bende 5800 var telimden çoook çooook memnunum..! Garmin, Cep Vakit, Cep Lugat, Cep Sözlük,Cep Kur-an, Hava Durumu... Çook şükür bir çok nimet.
Tek bir eksik var oda pusula ve kıble lütfen bu konuda yapılabilinecek birşey varsa yardımcı olabilecek arkadaşlar yardım etsin..! Şimdiden Teşekkürler

YuZaRSiFTaN

YuZaRSiFTaN

Üye
Arkadaşlar bende 5800 var telimden çoook çooook memnunum..! Garmin, Cep Vakit, Cep Lugat, Cep Sözlük,Cep Kur-an, Hava Durumu... Çook şükür bir çok nimet.
Tek bir eksik var oda pusula ve kıble lütfen bu konuda yapılabilinecek birşey varsa yardımcı olabilecek arkadaşlar yardım etsin..! Şimdiden Teşekkürler

güzel insan buradan su cepmuvahhit programı indir yani bu ezanvakti programı ayrıca menuye tıkladıgında kıble tayini butonu sec ve sana dünya üzerinde su anda günes sistemini hesablayarak üzerinde kabe resmini gördüğün gibi kıbleyi tas tamam gösteriyor

bak aynen söyle

sana yarayacak program budur

CepMuvakkit Normal ortalama özelliklere sahip telefonlarda, çalışması için derlenen Sürümü. Çoklu dil desteği mevcuttur Özellikler 6.7
====>

ayrıca programı buradan daha detaylı net bir sekilde bakabilirsin

====> http://www.maxicep.com/symbian-destek/cep-muvakkit-cep-ezan-programi-onizlemeli-332862.html

kucukKUL

kucukKUL

Üye
Kardeşim emeğine sağlık güzel şeyler vermişsin. Senden birşey rica edeceğim, bizde 5800 XM var, çook şükür büyük nimet, cep vakit, cep Kur-an, cep sözlük, Garmin navigasyon, hava durumu ve dahası var..! Bir tek eksik var pusula, ıssız ve metruk yerlerde kıbleyi bulamayabiliyoruz ve telefonumuzu seviyoruz, bu digital pusula ile ilgili 5800' için elden hiç birşey gelmezmi acaba. Şimdiden A.R.olsun, sağol...

YuZaRSiFTaN

YuZaRSiFTaN

Üye
Kardeşim emeğine sağlık güzel şeyler vermişsin. Senden birşey rica edeceğim, bizde 5800 XM var, çook şükür büyük nimet, cep vakit, cep Kur-an, cep sözlük, Garmin navigasyon, hava durumu ve dahası var..! Bir tek eksik var pusula, ıssız ve metruk yerlerde kıbleyi bulamayabiliyoruz ve telefonumuzu seviyoruz, bu digital pusula ile ilgili 5800' için elden hiç birşey gelmezmi acaba. Şimdiden A.R.olsun, sağol...

güzel insan deminde yazmısım sana bak sanırım sen okumuyorsun yada dikkatli bakmıyorsun bu programın icersinde kıble yani kuzey güney dogu batı ne tarafa düşüyor nerdesin su anda hangi istikamet tarafındasın diye hebsini gösteriyor senden ricam programı kur teline ve programı calıstır kıble tayın bölümüne gir oradaki güzellikleri sende fark edeceksin ayrıca benimde telim 5800 bende kullanıyorum aynısı bendede var cok memnunum :oke:

kucukKUL

kucukKUL

Üye
güzel insan buradan su cepmuvahhit programı indir yani bu ezanvakti programı ayrıca menuye tıkladıgında kıble tayini butonu sec ve sana dünya üzerinde su anda günes sistemini hesablayarak üzerinde kabe resmini gördüğün gibi kıbleyi tas tamam gösteriyor

bak aynen söyle

sana yarayacak program budur

CepMuvakkit Normal ortalama özelliklere sahip telefonlarda, çalışması için derlenen Sürümü. Çoklu dil desteği mevcuttur Özellikler 6.7
====>

ayrıca programı buradan daha detaylı net bir sekilde bakabilirsin

====> http://www.maxicep.com/symbian-destek/cep-muvakkit-cep-ezan-programi-onizlemeli-332862.html

Çok çok sağol, beni şaşırtın abicim cevap çok hızlı geldi, fakat bu gibi programlar güneş tam tepemizdeyken ve akşamlar ayında görünmediği zamanlarda ve buna benzer kapalı alanlarda sıkıntı oluyor, digital pusula tarzı bişey olamazmı acaba..?

YuZaRSiFTaN

YuZaRSiFTaN

Üye
Çok çok sağol, beni şaşırtın abicim cevap çok hızlı geldi, fakat bu gibi programlar güneş tam tepemizdeyken ve akşamlar ayında görünmediği zamanlarda ve buna benzer kapalı alanlarda sıkıntı oluyor, digital pusula tarzı bişey olamazmı acaba..?

unutma hic bir zaman gunes tam tepene gelmez ayrıca farzetki geldi diyelim merak etme haritadaki sarı olan halka yani gunes oda harita üzerinde ortaya dogru gelir ayrıca bunu anlaman icin senden ricam su anda dısarıda günes var ve teli elinde tut gunesi gunese dogru getir pusula seklinde yani mesela diyelimki gunes sag tarafda yada sag caprasında telindeki guneside aynen saga yada sag caprasına koy bakalım kıble nerde sana aynen dicek ayrıca kuzey guney dogu batı neresi onuda sana gösterecektir senden tek ricam biraz düşünerek hareket etmendir emin ol cok faydasını göreceksin :oke:

nadir baba

Üye
abi ben bu pusula ve kıbleyi gösteren programı indirdim ama telefonun neresine atacağımı vede kurmasını yapamadım. telefonum nokia 5800 xpressmusic tir. bi yardımcı olursan sevinirim

Üst Alt