3G VINN Modemden Interneti Multi Modemsiz Paylastırma WIFI

Sponsorlu Bağlantılar

hangah95

Üye
tüm sayfaları ve diğer sitelerde verilen bilgileri de (kablosuz geçici ağ oluşturma, netshell, vb.) uygulamış biri olarak yukarıdaki tecrübeyi paylaştım GSunes kardeşim, ağ oluşturuyorsun ama telefon bunu görmüyor (el ile ekleme, şifre değişikliğini göz önünde bulundurma, wi-fi direct, vs. bir çok şey denedim ama olmadı) nedenini bilmiyorum, bir fikrin varsa tabi denerim!

falsevip

Üye
avea mobil modem kullanıyorum, hepsini yaptım cmd yazıp, özelliklerinden paylaşmaya gelip dediğinizi yapınca tekrar çevirinceye kadar aktif olmayacak diyor. İpoddan bağlanıyorum internete girmiyor zaten.
tekrar çevirip girince de paylaşım açıldığından(paylaşımı kapatınca pc giriyor nete) bu sefer bilgisayar girmiyor internete ipoda baktım o da girmiyor. Birisi yardım edebilir mi?

GSunes

GSunes

Üye
    Konu Sahibi
tüm sayfaları ve diğer sitelerde verilen bilgileri de (kablosuz geçici ağ oluşturma, netshell, vb.) uygulamış biri olarak yukarıdaki tecrübeyi paylaştım GSunes kardeşim, ağ oluşturuyorsun ama telefon bunu görmüyor (el ile ekleme, şifre değişikliğini göz önünde bulundurma, wi-fi direct, vs. bir çok şey denedim ama olmadı) nedenini bilmiyorum, bir fikrin varsa tabi denerim!

Modemin marka ve modeli, birde internet sağlayıcın?

- - - Eklendi - - -

avea mobil modem kullanıyorum, hepsini yaptım cmd yazıp, özelliklerinden paylaşmaya gelip dediğinizi yapınca tekrar çevirinceye kadar aktif olmayacak diyor. İpoddan bağlanıyorum internete girmiyor zaten.
tekrar çevirip girince de paylaşım açıldığından(paylaşımı kapatınca pc giriyor nete) bu sefer bilgisayar girmiyor internete ipoda baktım o da girmiyor. Birisi yardım edebilir mi?

4. Safyada ki resimli anlatımı deneyin...

İyi Günler ..
İyi Forumlar ...

falsevip

Üye
GSunes kardeşim 4.sayfadaki resimli anlatımı zaten biliyordum yapıyorum olmuyor en az 10 defa denedim. ip falan kendisi veriyor zaten yazıp her şekilde denedim olmuyor. Görüyor ipod bağlanıyorum fakat internet yok, açamadım bir türlü.

GSunes

GSunes

Üye
    Konu Sahibi
GSunes kardeşim 4.sayfadaki resimli anlatımı zaten biliyordum yapıyorum olmuyor en az 10 defa denedim. ip falan kendisi veriyor zaten yazıp her şekilde denedim olmuyor. Görüyor ipod bağlanıyorum fakat internet yok, açamadım bir türlü.

İşletim sistemi olarak ne kullanıyorsun? Yeni kurulmuş; Win7 Ultimate olan bir bilgisayarda 4. Sayfada ki resimli anlatımı deneyebilir misin?

İyi Günler ..
İyi Forumlar ...

falsevip

Üye
win7 homebasic var, ultimate olunca kesin oluyor mu deneyen yokmu hiç ? ben olacağını sanmıyorum hiç bir yerde bulamadım, wınn/mobilmodem takıp internetini paylaştırma işini. Laptoplar arası paylaşır ama telefon ya da ipod bağlanıyor fakat internet yok.

useryk

Üye
iPad ile sonunda başardım Bycelist arkadasımız saolsun kendi bloğuma da ekledim bakabilirsiniz....

##egitim-dokuman.blogspot.com/search/label/Turkcell%20Vınn%203g%20Modem%20Paylaşım##

GSunes

GSunes

Üye
    Konu Sahibi
Windows 7 kullananlar konunun 2. sayfasında ki resimli anlatımı takip etsinler.. ve bilgisayar her yeniden başladığında işlemi tekrarlasınlar.. bilgisayarı kapatmayıp ağı kapattığınızda tekar kurmak istediğinizde, sorun vericektir, bilgisayarı yeniden başlatın...

3G VINN Modemden Interneti Multi Modemsiz Paylastırma WIFI | Sayfa 2 - MaxiCep

İyi Günler ..
İyi Forumlar ...

by_aLi_1907

by_aLi_1907

Üye
kesin oluyor mu?
win8 de olmazmi?

GSunes

GSunes

Üye
    Konu Sahibi
Kesin oluyor mu diye bir şey yok, modem modeline göre değişir, win7 olan bir arkadaşında dene, duruma göre hareket edersin..

İyi Günler ..
İyi Forumlar ...

mgokalp71

Üye
arkadaşlar uzun zamandır vınn modemimi samsung smart tvye bağlayamamıştım. sadece connectify ile telefonlara dağıtabiliyordum. taki eskaza bu forumdaki yazıları okuyana kadar.
çok iyi anlamamama rağmen teker teker ısrarla uyguladım, anlatımlar gayet açıklayıcı idi. öncelikle teşekkürler emeği geçen herkese. özellikle bycellist ve GSunes teşekkür ederim.
bazı eksiklikler var affınıza sığınarak onları tamamlamak istiyorum. belki bunlar tamamlanmış veya daha detaylı anlatılmıştır. forumun geri kalanını okumadım..

Gsunes in yazısındaki "Mobil Geniş Bant Bağlantısı" yanlış hatırlamıyorsam yerel ağ bağlantısı olarak ele aldım.

bycellist in yazısındaki bazı eksiklikleri msdosdaki help komutu ve ikazları gözönüne alarak tamamlayabildim. şöyleki; kırmızı yazılanlar değişiklik ve eksik yerler, tırnağın içindeki gördüklerinizi aynen komut olarak yazın "....." parolanızdır.

"netsh"+enter
"wlan"+enter
"set hostednetwork mode=allow"+enter
"set hostednetwork ssid=ağ ismi" (istediğniz bir isim verebilirsiniz aaa gibi)+enter
"set hostednetwork key=....." ( istediğiniz bir porala verin bunlar ağınızın wpa2/spk şifreleri olacak o yüzden en az uzunbir şifre belirleyin benim mesela bycellist.5698 gibi bir şifre belirleyin)+enter
"set hostednetwork
key=..... keyUsage=persistent"+enter dos penceresini kapatmayın
ağımız kuruldu fakat aktif etmek gerekiyor
yine komut penceresine
"start hostednetwork"+enter diyoruz ve bitiyor kapatabiliriz.ağ ve paylaşım merkezi+bağdaştırıcı ayarılarına girdiğimizde virtual wifi bağlantısını görüyoruz
ve ağ aktif hale geliyor
buradaki ağ ismi önemli bende kablosuz ağ bağlantısı 2 diye gözüküyor. sizde başka bir isim olabilir ama aklınızda tutun.
şimdi ilk başta oluşturduğumuz çevirmli ağbağlantısına ( huawei mobile connect) sağ tıklıyoruz
özellikler+paylaşım+diğer kullanıcıla internet bağlantısı yoluyla bağlansın işaretliyorz ve alttan oluşturduğumuz ağ bağlantısını seçiyoruz yani kablosuz ağ bağlantısı 2 (bende gözüken)
işte bukadar telefonumuzdan wifi ağları tarattığımızda oluşturduğumuz sanal ağı görüyo ve verdiğimiz ağ adı ve parolayı giriyoruz ve internettesiniz.
ben birde şöyle bir olayla kaşılaştım bilgisayarı açıp kapattıktan sonra oluştuduğumuz sanal ağda kapanıyor tekrar aktif etme için yine cmd ekranına giriyoruz ve açmak için
netsh+wlan+ start hostednetwork
komutunu giriyoruz

GSunesin anlatımından alıntı;

Denetim Masası-Ağ ve Internet-Ağ ve Paylaşım Merkezi-Kablosuz Ağları Yönet
Ekle-Geçici Ağ Oluştur-İleri
Ağ adı: aaa (Herhangi Bir Ağ Adı Oluşturun)
Güvenlik türü: WEP
Güvenlik anahtarı: 12345 (5 Haneli Bir Şifre Oluşturun)
Bu ağı kaydet i Seçin
İleri
Kapat
Denetim Masası-Ağ ve Internet-Ağ ve Paylaşım Merkezi-Kablosuz Ağları Yönet
Kurduğumuz aaa Ağına Tıklayın
Bağdaştırıcı Özellikleri
Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4)
Özellikler
Aşağıdaki IP adresini kullan:
IP adresi: 192.168.137.5
Alt ağ maskesi: 255.255.255.0
Varsayılan ağ geçidi: 192.168.137.5