3G modemle yasaklı sitelere giremiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

gümüş_süvari

gümüş_süvari

Üye
    Konu Sahibi
3G modemle yasaklı sitelere giremiyorum
bir haftadır bilgisayarımda vodafone un 3G mobil modemini kullanıyorum.youtube de dahil olmak üzere TİB in yasakladığı sitelere giremiyorum.tüm dns ayarlarını denedim,ama hepsi sıfırlandı.kurduğum hiçbir program işe yaramıyor.sanırım 3G modem sahiplerinin hepsinde bu problem var.acaba bu problemin bir çözümü yok mu?

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
1. Ana ekranda Araçlar/Seçenekler yolunu izleyin ve Profil Yönetimi satırına girin...

2. Sağ bölümde gördüğünüz Düzenle kısmına tıklayın. Bu işlemin ardından salt durumdaki düğmeler tıklanabilir duruma geçecektir...

3. Alt bölümde Gelişmiş düğmesine tıklayın...

4. DNS Ayarları bölümünü Statik duruma getirin ve aşağıdaki DNS adreslerini yazın...

208.67.222.222

208.67.220.220

Tamam'a basın...

5. Sağ bölümde Kaydet'e tıklayın ve Tamam'a basarak pencereyi kapatın...

6. Başlat/Çalıştır'a cmd yazın. Açılan pencerede ipconfig /flushdns komutunu vererek DNS önbelleğini temizleyin...

Şimdi tüm engellenmiş sitelere girebilirsiniz...

Alıntı...

gümüş_süvari

gümüş_süvari

Üye
    Konu Sahibi
araçlar-internet seçenekleri diyorum ama çıkan sayfada profil yönetimi diye bir satır çıkmıyor.

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Araçlar/Seçenekler e tıkladıktan sonra 3. satırda Profil yönetimi olması lazım...Siz hangisini kullanıyorsunuz ?...

gümüş_süvari

gümüş_süvari

Üye
    Konu Sahibi
win xp sp2 kullanıyorum.sizin söylediğiniz "seçenekler" sekmesi sadece seçenekler mi yoksa internet seçenekleri mi?internet explorer ekranında araçlar- internet seçenekleri dediğimde pencere açılıyor.açılan pencerede
-giriş sayfası
-gözatma geçmişi
-arama
-sekmeler
-görünüm bölümleri var.ben mi yanlış yere giriyorum acaba?

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Hayır onu sormadım...Hangi servis yani...Birde bu ayarları 3G modem ayarlarından yapacaksınız...

gümüş_süvari

gümüş_süvari

Üye
    Konu Sahibi

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Hayır güzel kardeşim beni yanlış anladın ya da yanlış anlattım...Burayı incele...

gümüş_süvari

gümüş_süvari

Üye
    Konu Sahibi
galiba ben yanlış anladım dostum kusura bakma ;) tarifini denicem.umarım yapabilirim,herşeyi denedim olmadı,bu son şansım.

Üst Alt