+35989 ile başlayan numaraları kesinlikle geri aramayın !

Sponsorlu Bağlantılar

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
+35989 ile başlayan numaraları kesinlikle geri aramayın !
BU NUMARAYA DİKKAT

Son günlerde cep telefonu kullanıcılarına bilmedikleri bir yurt dışı numarasından gelen çağrı, cep kullanıcılarının keyfini kaçırıyor. Yurt dışından gelen bu çağrıya cevap verenler ise ilginç bir durumla karşılaşıyor.

�BENİ KURTARIN� TEZGAHI

+35989 ile başlayan bu numaraları geri arayan cep telefonu abonelerinin karşısına, kendisini Bulgaristan�da yaşayan Türk kızı olarak tanıtan birisi çıkıyor. Eniştesinin kendisini taciz ettiğini öne süren genç kadın, kendisini arayan kişiyi bir yerden tanıdığını iddia ediyor. Ancak işin gerçeği, Bulgaristan�da faaliyet gösteren bir �**** hattı�nın personeli olan bu genç kadın, arayankişileri ne kadar fazla konuşturursa o kadar fazla fatura geliyor.

Genellikle eski numaraları ve 532 ile başlayan hatları arayan bu kişilerin numaralarını geri aradığınız zaman, faturanız 900′lü hatlar olarak bilinen özel hatların tarifesi ile ücretlendiriliyor. Daha önce de benzer olaylar yaşanmasına rağmen, dolandırıcılar bu yönteme yeniden başvurarak cep kullanıcılarını tuzağa düşürmek için yeni senaryolara başvuruyorlar.

SAKIN GERİ ARAMAYIN

Bu tuzağa düşmemek için, +35989 ile başlayan tanımadığınız bir numaradan size cevapsız çağrı gelirse sakın geri aramayın. İyi niyetle bir genç kıza yardımcı olmaya çalışırken altından kalkamayacağınız bir fatura ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Dafny, Reşwan, buketcik ve 3 diğerleri

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
Beni aramışlardı :D

geri aramadım :D 1 hafta sonra tekrar başka numara ile aradılar açmadım yine zaten 5 aniye felan çaldırıp kapatıyorlar.

Bende bu böyle olmayacak dedim ülke dışı aramaları engelledim :D Şükür temizim artık :D

ahmetyavuz

ahmetyavuz

Üye
Allaha şükür hiç başıma gelmedi zaten gelemezde yurt dışı aramaları kapalı :D :D

izmirligenc

izmirligenc

Üye
bilgilendirme icin tesekkurler

STaT!C

STaT!C

Üye
Pff çok oldu bu Bulgar kızı her ayda 1 - 2 sefer felan çaldır kapat yapıyorlar.:off: yurtdışından da tanıdıklar var yurtdışı aramalara da kapatamıyorum.

CoDeYs

CoDeYs

Üye
aşırı geliyor ve mesaj bile ama mesajları açmada bişey olmaz galiba

ahmetyavuz

ahmetyavuz

Üye
Pff çok oldu bu Bulgar kızı her ayda 1 - 2 sefer felan çaldır kapat yapıyorlar.:off: yurtdışından da tanıdıklar var yurtdışı aramalara da kapatamıyorum.

Online İşlemler Merkezinden Kapatabilirsin Kardeş. :)

Sandrake

Sandrake

Üye
uyarı için teşekkürler

u_cosar

u_cosar

Üye
tesadüfe bakın ki ben ne zaman cep tl yüklesem çağrı bırakıyolar :D

farukozer4444

farukozer4444

Üye
beni de şu numara 2 senedr çaldırıp kapatıyor :) :
+359892007498 :ehe

buketcik

buketcik

Üye
güzel bir paylaşım başıma gelmişti.teşekkürler.:oke:

fatih982

fatih982

Üye
yurtdışından aranmaya kapatılamıyor benim bildiğim hatlar ama yurtdşını aramayı kapata bilirsiniz buket hanım ayrıca imzanız süpermiş keşke bütün kadınlar yazdığınız gibi olsa özelliklede eşim

• Beğen
Tepkiler: buketcik
buketcik

buketcik

Üye
yurtdışından aranmaya kapatılamıyor benim bildiğim hatlar ama yurtdşını aramayı kapata bilirsiniz buket hanım ayrıca imzanız süpermiş keşke bütün kadınlar yazdığınız gibi olsa özelliklede eşim
buna sevindim.emin olun herkes öyle düşünüyordur.
yurtdışı aramalara yada aranmaya kapatmak çözüm değilki ama.akrabası eşi dostu olanlar var.

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
aynen geçenlerde aradılar beni. bir kaç arkadaşı'da aramışlardı ordan biliyordum, bende cevap vermedim:ehe

• Beğen
Tepkiler: buketcik

yaman1830

Üye
bu aralar beni face den bi kız ekledi ben de kim bu diye sayfasını biraz gözden geçirdim sayfa 2011 mart ayında açılmış ve birkaç resim dışında pek bişey yok balıkesirden birkaç kişi dışında yabancı uyruklu 30 kadar arkadaşı hiç bişey paylaşmamış yani sayfa pek kullanılmıyor bilgiler kısmında stara zagora memleketi yaşadağı yer viyana falan filan neyse kız 91 doğumlu
geçenlerde bana mesaj attı (neden yazmıyorsun )diye
bende neden yazacakmışım dedim
neyse mesaj yoluryla bayabi konuştuk sonra onlayn olduu ve facede sohbet etmeye başladık viyana da okuduğunu annesinin yarı bulgar yarı alman olduğunu babasının türk adapazarlı olduğunu felan yazdı
benden ne istiyorsun dedim hiç sadece görüşmek istediğini ve bu yaz türkiyeye geleceğini söyledi
buyur gel misafirim olursun ama senin ailen buna ne der izin verirlermi dedim
kız arkadaşımla gelicem haberleri olmaz zaten şu an nışanlıyım dedi
bende ozaman iş değişir benimle ne işin var kızım git nışanlınla gez dedim
ben onunla evlenmek istemiyorum o adapazarında babannemin bulduğu bi çocukl beni çok istiyo ailemde zorluyo ama ben istemiyorum dedi bende keyfin bilir sen nasıl istersen dedim
tabi ben bu konuşmaları sadece facede netten yaptım yani telefonla ilgili bi problem yok ama bu gün cep telefonu numaramı istedi halbuki istemesine gerek yoktu sayfamda iletişim bilgileri kısmında adresim ve telefonum yazılıydı bende verdim ne o beni aradı nede ben onu
netten yazışıyoruz ama hiç bir dediğine inanmıyorum türkiyeye gelirse türk erkeğini ve misafir perver liğini en iyi şekilde temsil edip gönderirim sizce viyanada üniversite okuyan birinin iki hafta muhabbet ettiği birine bu şekilde konuşsa siz ne yapardız

.yaRasa.

.yaRasa.

Üye
skype ile aradım üzerimde ne olduğunu sordu biraz sohbet ettik kapattım :D

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
Bilgi için teşekkürler

u_cosar

u_cosar

Üye

geri aramadım :D 1 hafta sonra tekrar başka numara ile aradılar açmadım yine zaten 5 aniye felan çaldırıp kapatıyorlar.

Bende bu böyle olmayacak dedim ülke dışı aramaları engelledim :D Şükür temizim artık :D

en iyisini etmişsin :d:

kalkan3434

Üye

Nasıl engellediniz? :)

ecmnrcmc

Üye
teşekkürler.

Üst Alt