+359 İle Başlayan Numaralara Dikkat

Sponsorlu Bağlantılar

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
    Konu Sahibi
+359 İle Başlayan Numaralara Dikkat
S.a Merhaba Maxicep Ailesi;

Geçen Beni Bir Numara Çaldırdı Sadece 1 Kere Allah allah Kim Acaba Bu Numara Dedim +359 Hangi Operatörünki Dedim Baktımki Normal Bir Numara Değil Yani 10 Haneli Bir Numara Değil Tam 13 Haneli Numara Biraz Araştırdım Ve Sonuç Olarak Bulgar Kontör Çetesi Çıktı..Nasıl Oluyorsa Biz Onu Aradğımızda Veya Çaldırdığımız Hattımızda Olan Bütün Kontör Gidiyormuş Faturalı Hatlarda İse Milyarlarca Faturaya Yol Açıyormuş.Her Neyse Allahtan Kontörüm Yoktu Ve Aramadım..
Telefon Numarası +359893990624 Eğer Bu Numara Ararsa Sakın Açmayın Veya Aramayın..

Bu Numara Beni 1 Ay Ara İle Ayda 2 Kere Aradı

Benim Şikayet etiğim Taraf İse Şu ki Eğer Böyle Bir Çete Türkiyedeki Telefon Kullanıcılarını Dolandırıyorsa Turkcell,Avea Veya Vodafone Bu Numaraları Engelleyemiyor Gereğini Yapmıyor Veya Neden Milleti Uyarmıyorlar :nono::off::off::off:

2. Sorum İse Bu Çete Nasıl Oluyorda Biz Aradığımızda Anında Bütün Kontörlerimizi Sömürebiliyorlar :nono::off::off::off:

--------------- Ekleme ---------------

3. Sorum İse Telefon Numaramı Nereden Buldular :nono::off::off:

Xilence

Xilence

Kapalı Hesap
Eger Çok Fazla Konuşuyorsan , Yada Mesajlaşıyorsan , Baz İstasyonlarından Numaranı Bulup , Seni Arıyorlar

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Benide çok kez aradılar. Tanımadığım numarayı açmıyorum zaten..

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
    Konu Sahibi
Varmı Başka Gönüllü Veya Mağdur Mail Atacak ?

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
    Konu Sahibi
Yaa Allah Kahretsin Bu Arayan Kimse Şimdi Yine Aradı Ama Numaranın Sonu Değişik :S

Şimdiki Numara +359899642187

Off Off :S

kloroplast

Üye
bende arandım bu tarz numaralardan fakat tanımadığım numaraları açmadığım için sorun teşkil etmedi...
çok fazla konuşmuyorum telefondan fakat sık mesajlaşıyorum..
yukarıda bir arkadaş baz istasyonundan buluyorlar diye cevap yazdığı için ekledim..

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
    Konu Sahibi
bende arandım bu tarz numaralardan fakat tanımadığım numaraları açmadığım için sorun teşkil etmedi...
çok fazla konuşmuyorum telefondan fakat sık mesajlaşıyorum..
yukarıda bir arkadaş baz istasyonundan buluyorlar diye cevap yazdığı için ekledim..
Ben hattımı aldım 1 hafta oldu , 1 hafta boyunca hiç konuşmadım , ama yinede beni aradılar :s Yalnız benim hat açık hat idi :)

kol@j

kol@j

Üye
5 sene kadar evvel benide +12345678 diye bir numara aramıştı bir zararını da görmemiştim...

sıra geldi sorulara...

1. uluslararası kod sistemi kullanılıyorsa bundan GSM operatörlerininde haberi olmamayabiliyor... yani gsm teknolojisi içindeki telefon hatlarına her türlü müdehale o teknolojiyigeliştirenler tarafından bilinir,, bir iki sini birkaç kişi tespit ederse böyle üçkağıtçılık için kullanabilir. bu numaraların ne olduğunu, teknolojiyi kuran şirketin bileceğini ve sadece kendi devletinin çıkarları için kullanacağını bilmek gerek(dinleme , yer tespiti, kilitleme vs.)
tabi senle benle derdi olmaz ama kendilerinin çok önem verdiği devlet sırlarını veya rakip şirket sırlarını ele geçirme işleri için ideal olabilir. batılı teknoloji üretme mantığı: teknolojide kendileri için bir gizli kapı bırakırlar ki lazım olduğunda çıkarları için kendileri kullanabilsin...

2. arandığımız aslında bir telefon numarası değil özel bir kod, bu kodların hangisi hangi çeşit bir müdehaleye yarıyorsa o kodla ararlar. bizleri de o şekilde tuzağa düşürürler.

3.numaranı bulmuyorlar... bilgisayara ortamından aynı anda birçok numarayı arayabiliyorlar zaten... bilgisayar sırayla deneyip geçiyor. kontürlerde yönlendirilmiş telefona ya da merkeze aktarılıyor.

BÜTÜN BU konuların şikayet merci polis ve jandarmadır.

--------------- Ekleme ---------------

bir de şöyle bir haber okudum

+359 bulgaristan koduymuş...

bulgaristanın aradıkça kontör kazandırma servisi gibi birşeyse bizi ne kadar çok telefonda tutarlarsa o kadar kazanırlar
veya
duygu sömürüsü yaparak Türkiye'ye gelmek için para isteyebilirler.(kred kartı da geçerli :ehe )

.BlueTR

.BlueTR

Üye
çok kez arandım bi kere sadece telefonda 1 tl kalmıştı açtım ve bir güzel sövdüm tak kapatcaktım zaten kendileri yüzüme kapattılar.

• Beğen
Tepkiler: brngnydn
Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
    Konu Sahibi
Benim yerimede sövseydin :D

Denetim_Masası

Denetim_Masası

Üye
sizin numaranızı özel olarak bulmuyorlardır rastgele bir numara çevirip arıyorlardır..

ayrıca bu tür çetelere ve dolandırıcılara allah fırsat vermesin milletin hakkına giriyolar... :s

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
    Konu Sahibi
3 ay önce açılan konu hortladı arkadaş :D 3 ayda bunlar hakkında ben çok şey öğrendim :D

LinkinParkMania

LinkinParkMania

Üye
Bugün sabah ve şu an olmak üzere 2. kez arandım +359 lu no dan
tanımadığım numaraları zaten açmıyorum
burdaki kontör dolandırıcılığını öğrendikten sonra bide iyikide geri aramamışım :D

__crazy

__crazy

Üye
359 alan kodundan her zaman farklı numara arıyor ama yurtdışından aramalara kapama veya şu alan kodu için arama engelleme gibi bir seçenek olsa iyi olurdu.

handci04

handci04

Üye
o değilde kadınlar çok ateşli konuşuyor

15097

15097

Üye
bilinmeyen numaraları, tanımadığım numaraları açmıyorum zaten :D

place3461

place3461

Üye
ararsa arasın ararsa açarım ama biri beni bir numaradan arayıp aramamı beklerse avucunu yalar..:) rüyasında ararım:D

Üst Alt