3 aydır maaşımı alamıyorum !!

Sponsorlu Bağlantılar

afsinbeyyy

afsinbeyyy

Üye
    Konu Sahibi
3 aydır maaşımı alamıyorum !!
arkadaşlar ben bir otelde resepsiyoncu olarak çalışıyorum ağustos ayında işe girdim ama hiç düzenli maaş alamadım hep avans olarak alıyorum bir kere ekim ayımda bir maaş verdiler bir daha vermediler ondan sonra parça parça avans alarak maaşımı bitirmeye çalışıyorum şuan daha ocak ayı maaşından avans alıyorum şubat mart nisan maaşları içeride duruyor maaş isteyince para yok deyip vermiyorlar ne yapmalıyım işten çıksam Hakkımı alabilirmiyim

Son düzenleme:

zombaka

zombaka

Üye
ah alırsın benim maaş günüm belli değil ama 4-7 arası alıyorum

greenmile

greenmile

Üye
Garanti sigortanda yatmıyor arkadaşım böyle gayri resmi çalışıp kendinizi riske atmayın haklarınızı iyi araştırın muhtemelen hiç bir hak iddia edemeyeceksin.

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Maalesef hayır.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Sigortalı mısın? Bordro imzalıyor musun? Süresi belli ya da belirsiz iş sözleşmesi imzaladın mı? İmzaladıysan özel şartlar var mı? bunları bilirsem yardımcı olabilirim.

zombaka

zombaka

Üye
bence sigortası yok ne iş yapıyon

greenmile

greenmile

Üye
Resepsiyonistim dedi ya

zombaka

zombaka

Üye
bazen konuda yazıp aynı soru yu soranlarla dalga geçerdim demekki oluyomuş

• Beğen
Tepkiler: greenmile
asgz

asgz

Üye
Bölge çalışmaya git durumu anlat gerekeni yaparlar

afsinbeyyy

afsinbeyyy

Üye
    Konu Sahibi
sigortam gününde yatıyor maaşım 1000 tl ben 12 saat çalışıyorum mesai ile 1650 tl ama sigortamı asgari ücretde yatıyor resepsiyocu olarak görec yapıyorum maaş bandorusuna imza atıyorum en son ocak ayına imza attım

maxirabit

maxirabit

Üye
Maasinizi duzgun almiyorsaniz niye halen ayni yerde calisiyorsunuz ki? İlla orasi yok sonucta siz öyle zihniyetteki adamlara boyle paylar verirseniz nasil olursa boyle calisanlar buluruz diyorlar. Biraz karsi cikin yahu isten cikinca hic paraniz olmayacagini mi saniyorsunuz. Daha duzgun bulun oyle insanlara karsi gelin calismayin,o zihniyette olanlarla calisilmaz,calisirsanizda siz onlari simartmis olursunuz. Otoriter olun,siz calismazsaniz orada is yapmazsaniz o adaminda isi yurumez. Sabredin daha iyi bir yer bulun ama oyle yerlerde o zihniyette adamlarin yerinde calisipta onlari simartmayin. Parasi yoksada o is yerini kapatsin,borcunu odesin,sonra duzeldigi zaman baslasin. Onlar sizi dusunmuyorsa,siz onlari dusunmeyin boyle zamanlarda

The SLayeR

The SLayeR

Üye
yazık yaw böle drummu olur

afsinbeyyy

afsinbeyyy

Üye
    Konu Sahibi
Maasinizi duzgun almiyorsaniz niye halen ayni yerde calisiyorsunuz ki? İlla orasi yok sonucta siz öyle zihniyetteki adamlara boyle paylar verirseniz nasil olursa boyle calisanlar buluruz diyorlar. Biraz karsi cikin yahu isten cikinca hic paraniz olmayacagini mi saniyorsunuz. Daha duzgun bulun oyle insanlara karsi gelin calismayin,o zihniyette olanlarla calisilmaz,calisirsanizda siz onlari simartmis olursunuz. Otoriter olun,siz calismazsaniz orada is yapmazsaniz o adaminda isi yurumez. Sabredin daha iyi bir yer bulun ama oyle yerlerde o zihniyette adamlarin yerinde calisipta onlari simartmayin. Parasi yoksada o is yerini kapatsin,borcunu odesin,sonra duzeldigi zaman baslasin. Onlar sizi dusunmuyorsa,siz onlari dusunmeyin boyle zamanlarda[/QUOTE

haklısınız ama iş bulana kadar devam edeceğim iş bulduktan sonra ilkişim çıkmak çıkarsam içerde kalan paramı bir an önce nasıl alabilirim

maxirabit

maxirabit

Üye
İceride para kalirsa odeyemem falan derse avukatla halledilir ama aslinda otellerde calismayin derim artik,iyice ayak alti insanlar oldu otellerde ki patronlar. Otellerle icli disli oldugumdan biliyorum ama duzgunu deseniz artik cok kisitli kaldi. Dedigim gibi yokusa surerse avukat alir,halleder

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
sigortam gününde yatıyor maaşım 1000 tl ben 12 saat çalışıyorum mesai ile 1650 tl ama sigortamı asgari ücretde yatıyor resepsiyocu olarak görec yapıyorum maaş bandorusuna imza atıyorum en son ocak ayına imza attım
4857sayılı iş kanununun 24.maddesi II-e gereği istifa edip bütün hak ve alacaklarını talep edebilirsin. İlgili madde sana haklı olarak sözleşmeyi fesh etme imkanı sağlıyor.

• Beğen
Tepkiler: boran9999
maxirabit

maxirabit

Üye
3 ay'i gecmisse tazminat hakkida oluyor ama patronun cikarmasi lazim ve kafasina gore cikartirsa,tebligat eline ulasmazsa,bundan dolayi da para alinir. Tabi hem isin maasi dusuk hemde is veren istikrarli degil

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
3 ay'i gecmisse tazminat hakkida oluyor ama patronun cikarmasi lazim ve kafasina gore cikartirsa, tebligat eline ulasmazsa, bundan dolayi da para alinir. Tabi hem isin maasi dusuk hemde is veren istikrarli degil
Sevgili Ömer kardeşim, öncelikle işçinin tazminat alabilmesi için işçinin işyerinde tam bir yıl çalışmış olması şartı aranmaktadır. Ayrıca işçi haklı nedenlerden birinden dolayı sözleşmeyi fesh etme, tüm hak ve alacaklarını talep etme hakkına sahiptir. Yani illa patronun kovmasına gerek yok. Bu arkadaşımız dediğim gibi yukarıda belirttiğim madde gereği istifa ederse tüm hak ve alacaklarını talep edebilir. İşveren aksini iddia etmediği sürece olayı mahkemeye taşımaya gerek yoktur. İşveren ödeme yapmayı kabul etmez ise, ödemenin yapılması için bir hesap numarası belirtip, haklı nedenlerden dolayı istifa ettiğine dair noterden ihtar çekmelidir. Bu sayede mahkeme yolu açılmış olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: boran9999 ve maxirabit
maxirabit

maxirabit

Üye
Aciklama icin tesekkurler:)
Şu 3 ay olayi sigortadan aklima geldi,90 gun olunca 30 gun ucreti falanmi ne vardi onu hatirliyorum.
Abi aciklaman icin tekrardan tesekkurler ama aklimada geliyor ki bu adam boyle yapiyorsa kilifinada uyduruyordur,iste beni de dusunduren yeri o tarafi. Nelerini biliyorum,gidip avukata danisip ben hangi aciklari kullanabilirim diye avukatlara soranlar var

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Rica ederim oluyor böyle şeyler, kimi zaman kati suretle bildiğimiz bir konu hakkında bile yanılabiliyoruz.:tebessüm: Kılıf konusuna gelecek olursak; almadığı maaşlar için eğer bordro imzalamadıysa kısaca kılıf mılıf hikaye. Eğer işverenin elinde işçinin kendi isteğiyle ayrıldığına dair her hangi bir belge ya da ibraname yoksa, bu durumda iş mahkemeleri, kanununda yapılan son düzenlemelerle birlikte bu tür konularda tamamen işçiden yanadır.

maxirabit

maxirabit

Üye
Rica ederim oluyor böyle şeyler, kimi zaman kati suretle bildiğimiz bir konu hakkında bile yanılabiliyoruz.:tebessüm: Kılıf konusuna gelecek olursak; almadığı maaşlar için eğer bordro imzalamadıysa kısaca kılıf mılıf hikaye. Eğer işverenin elinde işçinin kendi isteğiyle ayrıldığına dair her hangi bir belge ya da ibraname yoksa, iş kanunu son düzenlemelerle butür konularda tamamen işçiden yanadır.
Yani dogru ama iscide hakkini bilecek,basima gelmisti gecen yil bir yerde calisiyordum sigorta baslangici yapicam diye 1 ay oyaladi ve yapmadi. Bende ciktim isten,sosyal g.kurumuna dilekce verdim birsey cikmadi ama daha farkli birsey cikti,bana sigorta yapmis olsaydi,butun haklarim vs ile ilgili bir kagit imzaalattiracakmis. Zaten kabul etmezdim,neyse ki o yonden cezasini aldi,diger calisanlarin o imzaaladigi kagitlari buldular. Kasada sakli tutuyormus