2050 yılının Türkiye haritası...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ash54

ash54

Üye
    Konu Sahibi
2050 yılının Türkiye haritası...
George Friedman, bütün dünyanın gündemine bomba gibi düşen Gelecek 100 Yıl "21. Yüzyıl İçin Öngörüler" kitabında "21. yüzyılda ihtiyarlayan Avrupa, bugün elinin tersiyle ittiği Türkiye'nin genç nüfusunu çekmek için “promosyon” yapar hale gelecek. AB -hâlâ var olacaksa- tam üyeliği Türkiye'ye altın tepside sunacak. Aynı şey ABD için de geçerli olacak. Meksika'nın genç nüfusuna “bonus” dağıtacak." diyor. Ve 2040'lı yıllardaki Türkiye'nin dünyadaki yerini anlatmak için Türkiye'nin haritasını sunuyor.

21. yüzyılın yeni büyükleri

Friedman "21. yüzyılın “süper devleti” gene ABD olacak. Avrupa çağı kapanıyor. Amerika çağı daha yeni başladı. Diğer büyük güç Japonya olacak.Rusya bir kez daha dağılacak. Hindistan da umut vermiyor.

Çin'in dünyaya açılışında bu bir “ilk” değil. Daha önceleri olduğu gibi gene çökecek. Ya 21. yüzyılın yeni büyükleri?.. Bunlar Türkiye, Polonya ve Meksika olacak." diyor.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: chakır66

Odysseus

Odysseus

Üye
Biz de belki aman aman bir sıkıntı yaşamayız ama bizden sonraki nesli kötü günler bekliyor diye düşünüyorum. Ama buradaki sözler mantıklı geldi bana. Türkiye iyi bir yönetimle başını dik tutabilirse ne kadar borcu olursa olsun mutlaka AB tam üyeliği bizim avantajımıza şartlarla sunulacak.

alpertemmuz

alpertemmuz

Üye
kardeş bu resim osmalının karlofçadan 5 yıl sonraki topraklarını temsil ediyor....

--------------- Ekleme ---------------

resim fake olabilir ama konu gerçek bence

yasininyeri

yasininyeri

Üye
gaza gelmeyin arkadaslar

Catty

Catty

Emekli Yönetici
Ben Buna İnanıyorum :)

turkordu

turkordu

Üye
Hadi inşallah pek ümidim yok ama..

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
ilginç... metrobüs çalışmaları gibi olmasın da :kop:

alperen1313

alperen1313

Üye
2050 yılını görebilecek bir memleket kalırsa !!!

Bora

Bora

Üye
Bana sadece inşallah demek ve uğruna ne varsa yapmak düşer

dinccine

Üye
ben inanuyorum

Doğan

Üye
olabilir inanmamız lazım milletçe

aLone

aLone

Üye
bizi pek ilgilindirmyo bu konuda çocularımızı torunlarımızı ilgilnediriyo baya

EsEsLi26es

EsEsLi26es

Üye
o zaman dede oluruz ama bakalım inşallah

bonju

Üye
Bence bazı yerleri doğru ama bazı yerleri yanlış.Türkiye'nin kuzey kafkasya'yı Mısır'ı Libya'yı Arabistan yarımadasını hele Yunanistan'ı alması çok zor.Haritadan bunları çıkarıp yerine Kazakistan'ı Kırgızistan'ı Uyguristan'ı Moğolistan'ı, Rusya'daki Türk cumhuriyetlerini belki Çin'deki iç Moğolistan'ı ve iran'ın kuzeyini koymak gerek.Yani tarihte hep olageldiği gibi Türk-Moğol imparatorluğu.

Ümitsiz olmanın bir anlamı yok bunlar nasıl olsa olacak Allah'ın emri..

berkobey

Üye
kardeş bu resim osmalının karlofçadan 5 yıl sonraki topraklarını temsil ediyor....

resim fake olabilir ama konu gerçek bence
Ama Adam Büyük Konuşmuş...

Candy

Candy

Üye
İnşallah diyelim bakalım...

OGUZHAN432

OGUZHAN432

Üye
ülkemizin geleceği bence de parlak şırıl şırıl akan sularıyla vfe verimli toplaklarıyla coğrafi ve ekonomik kaynaklarıyla kalkınabilecek bir ülke.Unutmayın şu an en önemli hammadde su petrol değil.İşinize yürüme gidebilirsiniz evinizde soba da yakabilirsiniz ama suyunuz olmadı mı yemek yiyemessiniz.Üretiminiz olmaz

aslanyurekli

Üye
Yalnız bu işler inşallah , maşallahla değilde; çalışarak , üreterek yapılacak işler.Yan gel yat sonra dünyaya hükmedicem de..Ayrıca önce kendi içimizdeki refahı sağlayalımda gerisi gelir zaten..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt