2002 focus da el freni çekili gittim :S:S

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hakan.c

hakan.c

Üye
    Konu Sahibi
2002 focus da el freni çekili gittim :S:S
merhaba arkadaşlar...geçenlerde köyde pınarın önünde arabayı yıkayacaktım :)..sırada başka bir araç vardı bende onun arkasındaydım ve o arabasını yıkayınca bende ileri alıp yıkayacaktım fakat yanım da yiğenim ben el frenini indirdikten sonra el frenini çekmiş :off:.toprak yol olduğundan farketmedim kalkık olduğunu ve 5-6 metre el freni çekik olarak gittim. :S:S..arabada çekiş öncen olduğu için arka teker kaymış..

bunun arabaya ne gibi bi zararı olmuştur???begünde el freni yokuşta zor tuttu ondan olabilirmi,bundan başka ne gibi bir zararı olmuştur...teşekkürler

Lacrymosa

Üye
Çok zararı olduğunu zannetmiyorum. Sonuçta toprak yol. 5-6 metre arabanın kaymasının fren sistemine ciddi zarar vermez; fakat sistem biraz zorlanmış olabilir. Şimdi sizin içinize kurt düştüğü için el frenini her çektiğinizde piskolojik olarak bir arıza varmış gibi hissedeceksiniz. Gönlünüzü rahatlatmak için arabanızı yetkili servise gösterebilirsiniz.

göktaş

Üye
abi ben 4 kilometre gittim o da elfieninin ineceğini hiç bilmiyodum benide ford bişey olmaz

hakan.c

hakan.c

Üye
    Konu Sahibi
Çok zararı olduğunu zannetmiyorum. Sonuçta toprak yol. 5-6 metre arabanın kaymasının fren sistemine ciddi zarar vermez; fakat sistem biraz zorlanmış olabilir. Şimdi sizin içinize kurt düştüğü için el frenini her çektiğinizde piskolojik olarak bir arıza varmış gibi hissedeceksiniz. Gönlünüzü rahatlatmak için arabanızı yetkili servise gösterebilirsiniz.

sağol dostum :)) senin dediğin gibi psikolojik olarak, bir arıza varmış gibi hisdeyordum sağol:oke:

--------------- Ekleme ---------------

abi ben 4 kilometre gittim o da elfieninin ineceğini hiç bilmiyodum benide ford bişey olmaz

4 km??yuh be kardeş..seninkine bişey olmadıysa benimkinede olmaz...sağol :oke:

berkaytunali95

berkaytunali95

Üye
Aslında Toprak Fazla Zarar Vermez Amaaa.. Yinede Bi Zararı Var Evet Böyle Zor Tutar Sonra :d:

birmot

birmot

Üye
sağol dostum :)) senin dediğin gibi psikolojik olarak, bir arıza varmış gibi hisdeyordum sağol:oke:

--------------- Ekleme ---------------

4 km??yuh be kardeş..seninkine bişey olmadıysa benimkinede olmaz...sağol :oke:

arkadaşım kim demiş zararı olmaz diye el freni ikaz lambasınıda görmedin mi kırmızı yanan elfreni çekili gidilen bir araçta fren balataları önemli ölçüde aşınır fakat 5-6 metrede bu sorun pek yaşanmaz fakat 4 km gidersen balatalar dökülür sertleşir ford diyosun bişey olmaz ford balatalarını yerli firmalar yapıyor yani otosan malı doğan şahin balatasından hiçbir farkı yok sen yinede el frenini bi test et el frenini tamamen çek ve arabayı kaldırmaya çalış araba hareket etmeden durursa el freni sistemin sağlam demektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...