2. Sınıf Sebep Sonuç Cümleleri

Konu, 'İlköğretim ve Liseler' kısmında Dogus Pertez tarafından paylaşıldı. Okunma: 689 | Cevaplanma: 0

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. 2. Sınıf Sebep Sonuç Cümleleri

2. Sınıf Sebep Sonuç Cümle örnekleri

ikinci Sınıf Sebep Sonuç Cümleleri

Canım sıkılıyor, çünkü arkadaşlarımla pikniğe gidemedim

Canım sıkılıyor (sonuç), çünkü arkadaşlarımla pikniğe gidemedim.(sebep)

Sebep Sonuç Örnek Cümleler
    Aşağıdaki cümlelerde sebep sonuç ilişkisi verilmiştir.Buna göre sebepleri mavi , sonuçları kırmızı kutu içine alınız.

Şoför uykusuz kaldığı için kaza yapmış.

Evler sağlam yapılmadı , dolayısıyla depremde yıkıldı.

Selim sorumluluklarını tam olarak yerine getirmiyor , bu nedenle onunla çalışmak istemiyorum.

Sınavdan kötü not aldım çünkü çalışmamıştım.

Havalar çok soğudu sonunda hastalandım.

Yazan: Dogus Pertez

2. Sınıf Sebep Sonuç Cümleleri konusuna benzer içerikler

1. 4. Sınıf Cümlenin Öğeleri ( 15 Ekim 2012 | İlköğretim ve Liseler )

4. Sınıf Cümlenin Öğeleri Nelerdir, 4. Sınıf Cümlenin Öğeleri Etkinlikleri, CÜMLENİN ÖĞELERİ Kelimelerin cümledeki görevlerine cümlenin öğreleri denir. Bir cümlede üç çeşit öğe bulunur. 1. Yüklem: Cümlede yapılan işi, oluşu ya...
  2. 3. Sınıf Neden Sonuç Cümleleri ( 15 Ekim 2012 | İlköğretim ve Liseler )

3. Sınıf Sebep Sonuç Cümleleri 3. Sınıf Neden Sonuç Cümlesi örnekleri Neden-sonuç cümleleri bir olayın, bir durumun gerçekleşme yada gerçekleşmeme sebebini ortaya koyan cümlelerdir. Birkaç örnek verecek olursak; İşler bitmediği için...
  3. 3. Sınıf Cümlenin Öğeleri ( 16 Ekim 2012 | İlköğretim ve Liseler )

3. Sınıf Cümlenin Öğeler 3. Sınıf Cümlenin Öğeleri Konu Anlatımı CÜMLENİN ÖĞELERİ YÜKLEM : Cümlede işi, hareketi, yargıyı, bildiren çekimli unsura denir. Not :Bir cümle birden çok öğeden oluşabileceği gibi tek bir yüklemden de...
  4. 5. Sınıf Cümlenin Öğeleri ( 16 Ekim 2012 | İlköğretim ve Liseler )

Cümlenin Öğeleri 5. Sınıf 5. Sınıf Cümlenin Öğeleri Konu Anlatımı CÜMLENİN ÖĞELERİ Bir duygu, düşünce veya durumu tam olarak anlatan sözcük ya da söz öbeklerine cümle denir. Şimdi birbirini tamamlayan öğeleri inceleyeceğiz....
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
01 Eylül 2015 Salı - 0:45:54