2.el Cep Telefonu Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar Nelerdir ?

Sponsorlu Bağlantılar

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
    Konu Sahibi
2.el Cep Telefonu Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar Nelerdir ?
yakın zamanda bi tane Sony ericsson w800i alıcam cihaz garantili ama alırken nelere dikkat edicem bilmiyorum

Mesela cihazı aldım ve fatura o kişinin üzerine ve ben faturayı kendi üzerime geçirmek istiyorum bu olabilir mi?
Cihazı aldım sonradan o kişi telefonum çalındı diye iftirada bulunabilir mi?

Teşekkürler..

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
    Konu Sahibi
yaw biraz taktik veriiin

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
* Telefon İMEİ'sinin kayıtlı olup olmadığına baktır, kayıtlı değilse alacağın yerden kayıt ettirmesini şart koş. Kabul etmezse propaganda yap.Yani sürekli iletişimde bulunarak telefonu almak isteyenlere 'kaçak' diye almamasını sağla. Kavga çıkarsa arkana bakmadan kaç.

* Telefonun açılıp açılmadığını kontrol et. Eğer sen nasıl kontrol edileceğini bilmiyorsan tanıdık bir telefoncuya veya aldığın telefoncudan başka bir telefoncuya götür, baktır.

* Kamera ve Hoperlörlerin işlevini dene. Telefonu daha önceden kullandıysan anlarsın farkları..

* Telefonu aldığın adam, telefonum çalındı diye polise ihbarda bulunursa eğer telefonu aldığın adamdan/telefoncudan aldığına dair belge al ve imzalat. Parmak bassa da olur.

* Faturayı kendi üzerine geçirebiliyorsun diye biliyorum ama yanlış biliyor olabilirim de.

Genel olarak bunlara dikkat edeceksin.. Extra bir şey varsa arkadaşlar yazacaktır.

RockFord Fosgate

Üye
bence en basta KVK Genpa vs gıbı kuruluslardan garantılı tellerı secmelısın(2.el bulursan tabı) ondan sonra telefonun acılıp acılmadıgıa dıkkat+nasıl kullanıldıgına bak ewet faturayı ustune gecırebılıyorsun ama bu telefonu satan kısının bas vurması lazım

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
    Konu Sahibi
Çok teşekkür ederim arkadaşlar

1.imei numarasına kesinlikle bakacağım
2.Nüfüs cüzdan fotokopisini ve telefonu sattığına dair bi yazı ile imza attıracağım
3.Telefon garantilidir.Ama ben yinede açılıp kapanıyor mu diye bi bakarım kamera vs.. denerim

Soru : Telefonun faturası üzerime olmazsa ne gibi sorunlar ortaya çıkabilir ?

RockFord Fosgate

Üye
garantıde belkı problem cıkabılır!!!once gıt bı kvk veya genpa bayıne sor bakalım bu durumu sana ne dıcekleR???

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
    Konu Sahibi
yaw ne zor işmiş bu ya deli olcam

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Telefonu satın aldığına dair bir belge imzalatırsan hiçbir sorun çıkmaz. İçin rahat olsun.

Üst Alt