★GENERAL MOBİLE DİSCOVERY 2 MİNİ KULLANICILARI KULÜBÜ★

Sponsorlu Bağlantılar

dayannight

dayannight

Üye
    Konu Sahibi
★GENERAL MOBİLE DİSCOVERY 2 MİNİ KULLANICILARI KULÜBÜ★
Genel olarak telefon özellikleri
·4.5 inç IPS Ekran
·8MP LED Flaşlı Kamera
·2MP Ön Kamera
·3G Görüntülü Görüşme
·Android 4.4 KitKat
·Li-Ion, 1800 mAh Batarya
1.3 Ghz 4 çekirdekli MTK İşlemci
Telefon Aslında Gionee Ctrl 4s.Ülkemizde General Mobile markası altında Discovery 2 mini olarak satılıyor.
Detaylı özellikler

Telefonda yedek kapak ve ekran koruyucu hediye olarak geliyor.Tasarım olarak kibar ve ince bir telefon.Ekran çözünürlüğü düşük olsada ekranda pikseller görülecek kadar belli olmuyor.
Telefonun Küçük ekranı ve düşük ekran çözünürlüğü sayesinde yüksek batarya performansı veriyor.
Sadece günlük konuşma,mesajlaşma 10-15 dk internet ve oyun kullanımında bataryası 4 gün gidiyor.

Telefonu Aldıktan Sonra Dikkat Etmeniz Gerekenler
  • Telefonda Çevrimdışı Radyo Uygulaması yok.
Kendim Bulup Kurdum sorunsuz ve gayet iyi Çalışıyor.

• Telefonda ekran koruyucusu takılı olarak geliyor.Sadece özelliklerin yazılı olduğu etiketi kaldırıp kullanmaya başlabilirsiniz.
Telefonda root gerektirmeden uygulamaları hafıza kartına taşıyabilirsiniz.Birçok oyun kurdum oyunlarda kasma donma vs olmadı.Sadece pil biterken nfs gibi ağır oyunlardan çıktıktan sonra menülerde birkaç kere takılma oldu.
Telefonda 8 gb hafıza var. Bunun 4.5 gb ı kullanıcıya ayrılıyor.Fazla oyun ve uygulama kuracaksanız sd kart almanız gerekecektir.

Genel olarak beğendiğim tarafları
Gps performansı gayet iyi.Bazı discoverylerde gps sorunu vardı.Bunda yok gayet çabuk bağlanıyor.
Dokunmatikte herhangi bir sorun yok gayet hızlı.
Konuşmalarda sesi daha önce kullandığım telefona göre net.
Bataryası benim gibi arada bir oyun,internet,whatapp ve günlük konuşma ve mesajlaşma için yeterli.
Wifi si eski telefonuma göre daha iyi çekiyor.
Kulaklık sesi kalitesi yeterli.

Eksileri
Güncelleme desteği büyük ihtimalle olmayacağı.Bildiğiniz gibi general mobile bu konuda sıkıntılı.
Menülerde birkaç yerin ingilizce olması.
Ayarlar bölümündeki batarya istatistiği grafiği hatalı gösteriyor.Çok önemli değil.
Şarj dolum süresi 3 saati buluyor.Güçlü bir power bank aldım.Bu süre kısaldı.Şimdilik sorun değil.
Bilindiği gibi servis hizmeti sorunlu.Çok şikayet var bunu bilerek aldım.
Telefonda aksesuar çeşitliliği az.

Normalde zenfone 4 almıştım.Yetersiz batarya performansı ve flaşı olmaması yüzünden iade etmiştim.S3 mini alacaktım çok uygun fiyata discovery 2 mini görünce bunu tercih ettim.

Kısacası telefon fiyatına göre uygun.Kamera olarakta hemen hemen ilk discovery kadar fotoğraf çekiyor.Hatta discovery 2 mini fiyatındaki telefonlardan daha iyi kamerası olduğu görüşündeyim.
İncelememi tarafsız olarak artıları ve eksileriyle yazdım.
Uygun fiyatlı telefon arayan normal kullanıcılar için yeterli bir telefon.

Son düzenleme:

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Teşekkürler

mehmet197885

Üye
discovery 2 mini yazılımı nerden bulacam linki varsa atarmısın

Üst Alt