Dünyanın sonu ne zaman ve nasıl gelecek?

Sponsorlu Bağlantılar

CanceR

CanceR

Üye
    Konu Sahibi
Dünyanın sonu ne zaman ve nasıl gelecek?
Bilim adamları dünyanın sonunun ne zaman geleceğini tespit ettiler! Ne kadar zaman kaldı?

İngiliz bilim adamları Dünyanın sonunun ne zaman ve nasıl geleceğini tespit ettiklerini açıkladılar. Yapılan açıklamaya göre Güneş bir kızıl dev olarak genişleyecek, dünyayı kendisinden uzağa itmesine rağmen bu uzaklık yeterli olmayacak, dünya güneşin dış kabuğunun içine çekilerek korkunç sıcaklık içerisinde buharlaşıp yok olacak.

İngiltere'deki Sussex üniversitesi astronomi bölümünden Robert Smith "Güneşin çekimi ve dünyanın geleceği mesafe dünyanın tamamının buharlaşması için yeterli" açıklamasını yaptı.

Ve sonuç Sonuç olarak iki tarih veriliyor. Birincisi, dünyanın güneş tarafından yutulması günümüzden 7.6 milyar yıl sonra gerçekleşecek.

İkinci tarih ise dünyadaki hayatın bundan çok önce yok olacağını gösteriyor. Sıcaklık artışının dayanılmaz olacağından ötürü şunun şurasında bir milyar yılımız kalmış durumda.

bana biraz saçma geldi ama herkesin fikirlerini almak isterim ;)

• Beğen
Tepkiler: csımler

Kaptan

Kaptan

Üye
bence coq fazLa bi süre dünyanın bu qadar süresi oLduquna inanmıyorum ( vede bunu aLLahtan basqa qimse biLemez coq sacma bisey )

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Töbe Töbe diyorum başka birşey demiyorum..Dersem farklı şeyler dicem..Ufacık beyinleriyle güya bilim adamları..Zaten buna inanacak insan tanımıyorum..Allah Islah etsin..

CoYoTe®

CoYoTe®

Üye
1 Milyar Yılmı...İmkansız...Kimse Bilemez Dünya'nın Ne Zaman Yokolacağını ALLAH'tan başka...Böle Saçma Hesaplamalarla Gelmesinler Karşımıza Komik Duruma Düşüyorlar:nono:

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Bilimadamları, adı üstünde; bir teoriyi geliştirirken veya evrene dair bir inceleme yaparken Allah gibi bir varlığın olmadığını varsayarak bilimsel verilere göre hareket ederler.

Ufacık beyine sahip olan bilimadamları ozon tabakasındaki açığı kapatarak zararlı güneş ışınlarının tekrar uzaya gönderilmesi ve uzaydan dünyanın üzerine gelen küçük göktaşlarını etkisiz hale getirmek için uğraşıyorlar ve yine o ufak beyinli canlılar benim bu mesajı yazmamı sağlayan teknolojiyi, sistemi geliştiriyorlar. Onlar ufak beyinliyse bizde beyin var mı acaba, sorgulamak lazım ..

kurt bey

kurt bey

Üye
Bilimadamları, adı üstünde; bir teoriyi geliştirirken veya evrene dair bir inceleme yaparken Allah gibi bir varlığın olmadığını varsayarak bilimsel verilere göre hareket ederler.

Ufacık beyine sahip olan bilimadamları ozon tabakasındaki açığı kapatarak zararlı güneş ışınlarının tekrar uzaya gönderilmesi ve uzaydan dünyanın üzerine gelen küçük göktaşlarını etkisiz hale getirmek için uğraşıyorlar ve yine o ufak beyinli canlılar benim bu mesajı yazmamı sağlayan teknolojiyi, sistemi geliştiriyorlar. Onlar ufak beyinliyse bizde beyin var mı acaba, sorgulamak lazım ..

abi bravo diyorum başkada bişi demiyorum:oke:

canturgay

canturgay

Üye
saçma..:duvar2:

leiche

leiche

Emekli Yönetici
dünyanın sonunu allahtan başka kimse bilemez
hem herkes dünyanın sonu yaklastı diyor (hırsızlık yalan zina kul hakkı vs)
7.6 milyar cok uzun zaman değilmi?
7.6 milyar yıl sonra zaten günese gerek kalmadan hormonlu iyeceklerden herkes ölür :D

xbetterx

xbetterx

Üye
Gaybı Allah'tan başka kimse bilemez. Öyle ki bu durum Peygamber Efendimize dahi belirtilmemiştir. Birde şöyle gerçekler var; Kıyamet Alametleri. Küçük ve büyük alametler günümüzde tek tek ortaya çıkmaya başladı. Örneğin; Zelzeleler (Depremler), suların taşması, okyanusların kimi zaman çıldırması. Erkeklerin, kadınlara benzemeye çalışması ve bu sayının giderek artması + kadın sayısının erkeklerden fazla olması (Bkz;Son nüfus sayımı). Zinanın artması, savaşların kapımızda olması. Daha birçok örnek verilebilir. Kur'an-ı Kerim'de yer alan tek bir bilgi kıyamet gününün herhangi bir Cuma gününde gerçekleşecek olmasıdır, başka bir bilgi yer almamaktadır. Şunuda söylemeden geçemiyeceğim; 3.Dünya Savaşıda Kur'an da belirtilmektedir.

a21a

a21a

Emekli Yönetici
Albert Einstein'e sormuşlar '' 3 cü dünya savaşı nasıl olacak diye''

3cü dünya savaşını bilmiyorum ama dördüncü dünya savaşının taş ve sopalarla olacağını düşünüyorum demiş.

Bilim adamları dünyanın olası sonunu hesaplarken insan unsurunu hesaba katmamış.. doğal bakımdan nasıl olacağını tahmin etmeye çalışmış...

Benim şahsi düşüncem ise Einstein'in fikrinden yana... o kadar çok nükleer silah varki; sadece % 1'nin dünyayı uzaydan sileceğini söylüyorlar.... varın süz düşünün.. inşallah kendini dünyanın lideri sanan bir çatlak çıkmazda füzenin düğmesine basmaz...

Ve bu arada; tabiiki herşeyin yaratıcısı olan Allah bilir herşeyin nasıl olacağını..Bir sandalyeye oturduğunuzda düşeceğinizi de Allah önceden bilir... Fakat oturduğunuz sandelyenin bir ayağı kırık ise oturduğunuz zaman düşebileceğinizi tahmin etmek ve bunu söylemek; Allah'ın varlığını inkar etmek değildir. Bunu tahmin etmek,
olası düşmenizde muhtemel bel kayması veya kırık çıkığı önlemek ve tedbir almak için bir çabadır.

FerreT

FerreT

Üye
Gaybı Allah'tan başka kimse bilemez. Öyle ki bu durum Peygamber Efendimize dahi belirtilmemiştir. Birde şöyle gerçekler var; Kıyamet Alametleri. Küçük ve büyük alametler günümüzde tek tek ortaya çıkmaya başladı. Örneğin; Zelzeleler (Depremler), suların taşması, okyanusların kimi zaman çıldırması. Erkeklerin, kadınlara benzemeye çalışması ve bu sayının giderek artması + kadın sayısının erkeklerden fazla olması (Bkz;Son nüfus sayımı). Zinanın artması, savaşların kapımızda olması. Daha birçok örnek verilebilir. Kur'an-ı Kerim'de yer alan tek bir bilgi kıyamet gününün herhangi bir Cuma gününde gerçekleşecek olmasıdır, başka bir bilgi yer almamaktadır. Şunuda söylemeden geçemiyeceğim; 3.Dünya Savaşıda Kur'an da belirtilmektedir.

Başka söze gerek yok :oke:

safakk

safakk

Üye
discovery channel da bunun üzerine bir belgesel izlemiştim belgeselde ayın dünyanın yörnüngesinden çıkacağı ve ayın yörünge dışına çıkması halinde ise dünyanın 6 kat daha hızlı döneceği bunun sonucunda günlerin kısalacağını ve dünyanın güneşten bir parça daha uzaklaşacağını ve güneşin küçülmasi durumunda ise(hepimizin bilgiği gibi güneş her an biraz daha küçülüyor) dünyanın güneşin yörüngesinden hızla fırlayarak ya bir gezegene ya bir gök cismine çarpacağı en iyi ihtimalle de başka bir güneş sistemine gireceğini söylüyor(ki bu ihtimal %1 yada %2) bu kötü sonucu durdurmanın imkansız olduğunu ancak yavaşlatmak için ayın tam merkezinden iki uçlu bir tünel yaparak ay ile dünya arasındaki çekim kuvveti arttırılabilir ancakbu yine de geçici bi çözüm olur yani sonuç olarak dünya çarpışarak yokolacak:agla

Hellboy®

Hellboy®

Üye
onu Yuce Allah'tan baska kımse bılemez.

xbetterx

xbetterx

Üye
Güneşin dünyadan uzaklaşması diye bir durum olmayacak, aksine dahada yaklaşacak kıyamet günü geldiğinde. Şöyle birkaç hadis-i şerifi sizlerle paylaşayım; Öyle bir gün olacakki bu gün hiç bitmeyecek, insanlar akşam yatıp sabah kalktıklarında gökyüzü yine karanlık bir halde. Dünya ahalisi; hayırdır inşallah neden gün doğmuyor neden heryer hala karanlık? İçlerinden birisi çıkıcak ve diyecekki; oradan Kur'an-ı Kerim'i getirinde bakalım. Kur'an-ı açtıklarında içinde hiçbir yazının olmayacağını görecekler ve Eyvah!!! kıyamet günü gelmiş diyecekler. Diğer bir ayette ise; Güneş herzamankinden farklı olacak ve batıdan doğup doğudan batacak. Kıyamet günü geldiğinde güneş artık okadar yaklaşmış olacakki, elimizi uzatsak sanki ona dokunabileceğiz. Faniler o güneşin sıcaklığı karşısında eriyecekler, kimi erimeyip terleyecek ve o terin içinde boğulacak.

Bunlar çok derin mevzular arkadaşlar Allah sonumuzu hayr eylesin.

omayra

Üye
Çok uzak bir zaman vermiş bilimadamları. İyi bari, yedi ceddim de kalmaz o zamana kadar, çocuk sahibi olabilirim :D

delrico

delrico

Emekli Yönetici

aynen dostum sana katılıyorum kıyameti allahtan baska kimse bilemzzz:nono::nono::nono:

ibrahimismail

ibrahimismail

Üye
onu Yuce Allah'tan baska kımse bılemez.yyyyyyyyyyaaaaaaaaaaaaaaaa

hayabusa77

hayabusa77

Üye
cok saçma sadece dünyanın sonunu allah bilir:nono:

Dawn

Dawn

Emekli Yönetici
bence biz kendi kendimizin sonunu hazırlıyacaz gerek teknoloji ilkim degişikligi zehirli gazlar v.b

_By&MaTTaFix_

_By&MaTTaFix_

Üye
Bunlar manyak yaa. palavra atıyorlar

Üst Alt