S4 Mini Şebeke Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
S4 Mini Şebeke Sorunu
Arkadaşlar onlie siteden s4 mini aldım ojinal samsung kutusunda jelatinli geldi telefon yalnız bazen şebeke yok görünüyor ve telefonu aç kapa yapıyorum hattı oynatmadan şebeke geliyor avea kullanıcısıyım bu neden oluyor acabaYani koskoca forumda şu konuya açıklık getirmesede yorum yapabilecek babayiğitdemi yok!:angry:

fk555897

fk555897

Üye
Telefonu Uçak moduna alıp uçak modunu kapat belki gelebilir. Olmadı avea yı ara.

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
dostum öyle bir sorun değil mesela gece yastığın altına koyuyorum sabah kalkıyorum gitmiş tuş kiliti aktifken gündüz hiç bir şekilde sorun yok

CaglarReyiz

CaglarReyiz

Üye
Garantisi vardır mutlaka ? geri ver yenisini yollasınlar dert etme bu kadar :)

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
varda firma garantisi uçuş modunu aç kapa yapınca bile düzeliyor ama şebeke neden gidiyor anlamış değilim hala

CaglarReyiz

CaglarReyiz

Üye
sorun hala devam ediyormu ?

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
Evet 4 günlük telefon geceleri yastık altına atıyordum sadece gece oluyordu bugün iki kere gündüz oldu anlamadım :S

CaglarReyiz

CaglarReyiz

Üye
Yolla garantiye kardeş.Uğraşma , onlar uğraşssın.

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
yolla dionda mikro sim takacak telefon yok başka ayrıca telde yok ve ayrıca garanti hemen vermicek belki başka bahane bulacaklar ama samsungun yerine götürüp bi sorayım olmazsa gönderirim zaten neden olabilir ki diye sordm ilk defa samsung kullanıyorumŞöyle birşey deneyebilirsiniz arkadaşlar ayarlar >diğer ayarlar>mobil ayarlar> 3 tane seçenek mevcut değiştirerek deneyebilirsiniz hangisi size uyarsa

serdars4

Üye
arkadaşlar aynı sorun bende de var, sırf bu problem duyulsun diye foruma üye oldum ve yazıyorum; telefon arada bir şebekeyi kaybediyor, sonra mobil veriyi aç kapa yapıyorm hat geliyor. ama bazen öyle anlar oluyor ki şimdiye kadar 3 defa oldu (telefonu 2 haftadır kullanıyorum) telefonu kapatıp açmazsam şebeke gelmiyor. beni arayanlar telefonu kapalı zannediyor. işin ilginç tarafı ben farketmeden kalsa öylece kapalı şekilde kalıcak. o yüzden farkedince telefonu kapat aç yapıyorum ve çözülüyor. ama bunun bir açıklaması ve bir çözümü olmalı. lütfen anlayan birisi yardım etsin. bu problem dışında telefon harika. ama insanın midesi bulanıyor böyle bişeyden dolayı

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
Şöyle birşey deneyebilirsiniz arkadaşlar ayarlar >diğer ayarlar>mobil ağlar> 3 tane seçenek mevcut değiştirerek deneyebilirsiniz hangisi size uyarsa

Burdaki şeceneklerde otomatik yalnızca gsmve sadece wcdma önergeleri var bende avea kullanıcısıyım orjinal s4mini kullanmama rağmen operatördeki bayan bu menüyü tıpa tıpa söylemediği için en son çare olarak kaçak telefon kullanıyorsunuzdur demişti onların önerdiği ayar otomatik olanı fakat tahminimce wcdma dediği 3G-4G ile alakalı ve otomatik ayarı seçince ikisini birden kullanıyor ki bu hizmet yani 3g aveada cidden çok sıkıntı o yüzden sadece gsm olanını seçip düzelttim ben bilmem sana yardımcı olurmu bir dene bence. Birde mobil veriyi etkinleştirmeyin yoksa ne zaman net ile ilgili bişey açsanız direkt ona bağlanıyor onu kapatıp wifi vs. seçebilirsiniz kullanımınıza göre

reaperfather

Üye
Telefonu yastığın altına koyarsanız tebiki şebeke sorunu yaşar. Nasılki tünellerde yerin altına hastanelerin en alt katlarında çekme sorunu yaşıyorsa. Anteni bir şekilde örterseniz şebeke sorunu yaşarsınız. En bariz örneğini iPhone4 lerin elle bastırıldığı zaman sinyal kaybı yaşadığında görmüştük. Tabi normal şartlar altında bu sorunu yaşıyorsanız yetkili bir servisle iletişime geçebilirsiniz.

serdars4

Üye
arkadaşlar daha öncede aynı sorunla ilgili bir yazı yazmıştım (bkz:syf 1) internetten yabancı kaynaklı sitelerden araştırdığıma göre sorunu çözdüm gibi. 1 haftadır telefonu bu ayarlara göre kullanıyorm hiç bir problem çıkmadı. şebeke ağ ayarlarından yalnızca gsm modunu seçince olay çözülüyor. sadece internete gireceğiniz zamanlarda mobil ağlardan gsm/wcdma modunu seçiyorum. aksi halde telefon 3g'den 2g'ye geçerken şebekeyi kaybediyor.
şayet şebeke birdaha kilitlenirse buraya tekrar yazacağım. ki aynı problemi yaşayan diğerleri kendini yalnız hissetmesin :)

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
dostum kafanmı güzel yukarda bunu yazalı ay oldu be :))

bobmalley

Üye
Baska bi cozum yok mu bende ayni problem var

bobmalley

Üye
Costum rom yükledim ama çozum yok arkadaşlar sebeke gidiyor arada telefon kesiliyor başka bir çözüm var mi

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
sanırım güncelleme gelene kadar böyle devam edicek şuan için kesin ve net çözm budur dostum

bilal72

bilal72

Üye
Arkadaşlar sorunu çözerseniz lütfen burda paylaşın bende de aynı sıkıntı var

bobmalley

Üye
Ben servis ile görüştüm garantiye gonderecem 1-2 hafta sonra bu sorunun çözümü nedir diye sordum bir bakalim dedi

bilal72

bilal72

Üye
Hocam cözümlenirse lütfen buraya yaz teşekkür ederim.
Bende de aynı problem var şebeke olmasına rağmen arama sms ve internet e giremiyorum.