Galaxy S4 Şarj Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

1608fatih

Üye
arkadaşlar merhaba . s4 ü alalı 2 gün oldu . sarj %90 olmasına ragmen süre olarak 2 saat yazıyor neden olabilir acaba ?

frhtckr

Üye

arkadaşlar benim bir sorum var. şarj olurken diyelim %25 yazıyor. bataryayı çıkarıp takınca %35-40 gözüküyor. bunun sorunu nedir acaba

NOT: S4 MİNİ KULLANIYORUM.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Telefonda root yoksa cihazda yazilim ölçümleme sorunu vardir.Bunu wipe islemlerini yaparak giderebilirsiniz.Ancak donanımsal sorun olmamak kaydıyla.

S4 Tapatalk HD ile yazılmıştır.

frhtckr

Üye
Telefonda root yoksa cihazda yazilim ölçümleme sorunu vardir.Bunu wipe islemlerini yaparak giderebilirsiniz.Ancak donanımsal sorun olmamak kaydıyla.

nasıl yani anlamadım. telefon daha yeni 1 haftalık cihaz.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
nasıl yani anlamadım. telefon daha yeni 1 haftalık cihaz.

Root oldugu takdirde wipe battery islemi dediğimiz cwmden yapılan islemle kalibre edilebilir. Yine belirteyim donanimsal ariza yoksa.kies ile yedek alip cihazı sıfırlama yapabilir yada ya bataryayi tamamiyle bosaltip kapanana kadar kullanin sonra sarja takin ve unutmayin calisirken cihazi kapatmadan hicbir zaman bataryayi cikartmayin

frhtckr

Üye

Root oldugu takdirde wipe battery islemi dediğimiz cwmden yapılan islemle kalibre edilebilir. Yine belirteyim donanimsal ariza yoksa.kies ile yedek alip cihazı sıfırlama yapabilir yada ya bataryayi tamamiyle bosaltip kapanana kadar kullanin sonra sarja takin ve unutmayin calisirken cihazi kapatmadan hicbir zaman bataryayi cikartmayin

şarjı bi kere tam bitirdim. öyle şarj ettim ama olmadı.
wipe menüsü açıldı. bende 6 secenek çıktı. dosyalarımı silmeyen seçenek hangisi ? yada benim sorunumu düzelticek seçenek? ne işe yarar?

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Cihazinizda root varsa wipe battery stats olani yapin root yoksa goremezseniz zaten

frhtckr

Üye
Cihazinizda root varsa wipe battery stats olani yapin root yoksa goremezseniz zaten

yok hocam öyle birşey yok. herhalde şimdi benim reboot system now 'a basmam gerekli :D

- - - Eklendi - - -

ben bu dediğim sorunu nasıl düzelticem bilginiz varmı?

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Evet bence kies ile yedek alip cihazi fabrika ayarlarina dondurebilirsin.cunku tum verilerin silinecek.yada root yaparsiniz yanliz batarya karakteristik olarak dedigim gibi surekli acikken çıkartmış olmalisiniz.

frhtckr

Üye
Evet bence kies ile yedek alip cihazi fabrika ayarlarina dondurebilirsin.cunku tum verilerin silinecek.yada root yaparsiniz yanliz batarya karakteristik olarak dedigim gibi surekli acikken çıkartmış olmalisiniz.

ben cihazı ilk aldığımda fabrika ayarlarına çevirmedim. o yüzden de olabilir mi? bazen telefon açıkken çıkarmıştım bataryayı. 1-2 hafta içinde düzelmezse mecburen sıfırlıyacağım telefonu.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
ben cihazı ilk aldığımda fabrika ayarlarına çevirmedim. o yüzden de olabilir mi? bazen telefon açıkken çıkarmıştım bataryayı. 1-2 hafta içinde düzelmezse mecburen sıfırlıyacağım telefonu.

Bu tur cihazlarda degil sadece tum cihazlar icin gecerli oluşabilecek hataları kestirmek mümkün değil. Bataraya asla çıkarılmalıdır.

frhtckr

Üye

Bu tur cihazlarda degil sadece tum cihazlar icin gecerli oluşabilecek hataları kestirmek mümkün değil. Bataraya asla çıkarılmalıdır.

batarya telefon açıkken mi çıkarılmamalı yoksa bataryayı hiçmi çıkarmayalım?

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Cihazi kapatmadan cikarmayin.

• Beğen
Tepkiler: frhtckr
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
  • Beğen
Tepkiler: frhtckr

furkey

Üye
yanlış yapmışsın. Bir daha telefonunu kapanana kadar boşaltma. 1 haftada oturma olayı doğrudur. Telefon bataryayı böyle kalibre eder. 1 hafta boyunca %5 den %100 e kadar şarj etmeni tavsiye ederim. Sonra istediğin gibi şarja takıp çıkarabilirsin (telefon kapanana kadar şarjını boşaltma tabii)

blackshadow123

Üye
Arkadaşlar 4 Gün Önce Samsung Galaxy S4 Aldım. Telefon kapanana kadar sarj etmedim Kapandıktan sonra Tam şarj olana kadar Yaptım. Yani 8 saat falan yapmadım. Sanırım Eskide Kaldı Bu olay. Sizce dogru mu Yaptım. Kimilesi Lion bataryalar ilk 1 haftadan sonra Açılır performans artar diyolar. Yani Telefonu Elime alıyorum nette gezinip oyun oynuyorum Şarj düşüyo Hemen. Sizce Neden Olabilir ?

Keske bi kullanim kilavuzunu okusaydin ordaki komutlara gore kullanmalisin en iyisi bu yani

Sciondar

Sciondar

Üye

- - - Eklendi - - -

Örnek bir şarj durumu kullanıma bağlı değişiyor süresi

Üst Alt