General Mobile Discovery ACİLLL YARDIMMM

Sponsorlu Bağlantılar

Y_u_X

Y_u_X

Üye
    Konu Sahibi
General Mobile Discovery ACİLLL YARDIMMM
Arkadaşlar 3 yaşında bi kardeşim var telefona talking tom yükledim oda oynuyodu telefonla sonra elinden aldım telfonu . telfonda yazıduki <<sim card has been permanently locked>> bu ne demek oluyo yardım edin lütfen

muslumcu46

muslumcu46

Üye
sim kart kalıcı olarak kilitlenmiş kardeş :S ekran resmi felan koysan yardımcı olurdum

achambo

achambo

Üye
operatorle görüş hangi hatsa yardımcı olurlar telefonla ilgili değil gibi

Secret26

Secret26

Üye
1. Küçük çocuklara telefon vermeyin ağzına sokar, bozar, hele dokunmatikte her şeyi yapabilir. Galaxy s duo nun galerisi silindi cebimdeyken düşün yani galeri. 1 hafta çözüm aradım fotoğrafları açamadım.
2. Sim kart kilitleme seçeneği var telefonda korkma hiç bir şey olmaz. Sim kartın kilidini aç düzelir korkulacak bir durum yok :) Pin kodunu yazarsan açılır kilit. Bak ekran görüntülerini atayım: AYARLAR>TÜM AYARLAR>GÜVENLİK ve;

Dostum bunlar olmazsa sorun telefondan değil sim karttan puk kodunu girersen düzelir açılışta

• Beğen
Tepkiler: muslumcu46
Y_u_X

Y_u_X

Üye
    Konu Sahibi

Uploaded with

Uploaded with

Uploaded with

Secret26

Secret26

Üye
Dostum puk kilidini girsene telefonunun müşteri hizmetlerini ara öğren kardeşin telefonu kapatmış galiba yada ayarlardan bir şeyler yapmış sim pinini yanlış girmiş çok kez kilitlemiş

Y_u_X

Y_u_X

Üye
    Konu Sahibi

- - - Eklendi - - -

senin dediğin ayarlara girince bu hata veriyo sim card has been permanently locked türkçesi kalıcı olarak kilitlendi

- - - Eklendi - - -

puk kilidi mi girmem için bi sayfa gelmiyo ki.

Secret26

Secret26

Üye
normalde telefonu ilk açarken sim pin kodu soruyor muydu?

Y_u_X

Y_u_X

Üye
    Konu Sahibi
hayır ben sim pin kodu kullanmıyorum.

Secret26

Secret26

Üye
Vodafone'u ara durumu belirt nereye yazacağını kodları onlar söylüyorlar bu sim kartınla alakalı bir durum

achambo

achambo

Üye
vodafone u ara müşteri hizmetlerini sor ancak onlar yapar gibi

- - - Eklendi - - -

Vodafone'u ara durumu belirt nereye yazacağını kodları onlar söylüyorlar bu sim kartınla alakalı bir durum

benden önce mi yazdın:zzz: :ehe

- - - Eklendi - - -

ben 3 kere pin yanlış girildiğinde internetten puk koduyla düzeltmiştim puklar da yanlış girilmiş anlaşılan

- - - Eklendi - - -

puk kilidi devrede diyo işte bir yerden girilmesi lazım veya başka telefona tak dene

- - - Eklendi - - -

puk kilidi devredeymiş:hmmm başka telefona tak bir dene

Y_u_X

Y_u_X

Üye
    Konu Sahibi
vodafone yi aradım bana diyorki şu anda hattınız da bi sıkıntı yok kartınız bozulmuş olablir yeni bi tane çıkarttırın

Secret26

Secret26

Üye
1) 3 deneme SIM kodunuzu deaktif eder.
2) 3 yanlış olursa, PUK kullanıp sim pin kodunu açmak için 10 hakkınız olur
3) 10 kez puk yanlış girilirse telefon bu hatayı verir.
Bu komuttan
#2945#*500# telefonun sim kartla alakalı gizli menüsüne ulaşabiliyorsunuz ama nasıl yapılacağını ben değil vodafone bilir. LÜTFEN arayın; 444 0 542

eklendi: dostum öyleyse sim kartını çıkar farklı telefonda dene, muhtemelen yine olmayacaktır. Sim kartın bir şekilde bozulmuş kardeşinin yapmasıyla alakasız da olabilir aslına bakarsak sim kartı çıkartıp bir bak bakalım çipleri normal mi

achambo

achambo

Üye
vodafone yi aradım bana diyorki şu anda hattınız da bi sıkıntı yok kartınız bozulmuş olablir yeni bi tane çıkarttırın

başka telefona takıp denesen ve puk kodunu öğrenmen lazım link atayım internetten öğrenirsin

Secret26

Secret26

Üye
telefonda başka bir sim kart dene bak bakalım önce problem telefondan mı sim karttan mı

achambo

achambo

Üye
Puk kodunu nasıl öğrenebilirim:
Yöntem 1:
Vodafone cep telefonunuzdan 7000 arayarak müşteri hizmetlerinden puk kodunu öğrenebilirsiniz. Veya tüm hatlardan 444 0 542 müşteri hizmetlerini arayarak Puk kodunu öğrenebilirsiniz. Müşteri temsilsici hattın size ait olduğunu tespit etmek için bir kaç soru soracaktır.

Yöntem 2:
Vodafone hattı aldığınızda size verilen kartta (sim kartı içinden çıkarttığız kart vizit şeklindeki kart) Puk kodları yazmaktadır

Yöntem 3:
Vodafone’nin web sayfası ’ye giriş yaparak, sol taraftaki menülerden sırasıyla Abonelik İşlemleri >>> Pin & Puk menüsünden Puk kodunuza ulaşabilirsiniz.

puk için

- - - Eklendi - - -

son gelişmeler neler:ehe

Y_u_X

Y_u_X

Üye
    Konu Sahibi
gelişme yok

Y_u_X

Y_u_X

Üye
    Konu Sahibi
hattı başka telefonda denedim olmadı. telefonda başka hat denedim oldu. yarın yeni hat çıkarttıracam inş

• Beğen
Tepkiler: Secret26

Omertopcu

Üye
Arkadaşlar benim telefonumda sim yönetimine girilmiyo ve yukarıdaki şebeke simgesi yok ne yapabilirim

Üst Alt