Nokia Maps (smart2go navigasyon programı) - Türkiye haritası güncellemesi

Sponsorlu Bağlantılar

o9uz

o9uz

Üye
    Konu Sahibi
Nokia Maps (smart2go navigasyon programı) - Türkiye haritası güncellemesi
Arkadaşlar Nokia Maps yani smart2go navigasyon programını kullanan varmı aranızda.ben kurdum Türkiye haritasını da güncellemişler 21.3 MB.ama hafıza kartına kurunca 50 mb civarında yer kaplıyor.şu an istanbul ve Ankara cadde cadde sokak sokak elimin altında.üstelik bedava ve GPS cihazınada gerek kalmadan.özellikle simulasyon olayına bayıldım.herkese tavsiye ederim.program Türkçe ve Symbian OS 9.1 (N73,N93 vs.) gibi telefonlar içindir. Kendi telefonumda (N73) bizzat denedim. daha önceden verildiyse özür dilerim.

kartal47

Üye
simdi kuruyorum, oluyo gibi gozkuryor..
tam sonucu birazdan yazarim :)

biraz uzun suruyo da :((

mustimustich

Üye
ben daha önce denedim acilmadi ....satin almamizmi gerekiyor ayrintili aciklarmisin lütfen ...tskler

--------------- Ekleme ---------------

kartal kardes map olayini bir türlü berecemedim lütfen yardimci olurmusun

technonur

technonur

Üye
buradan download edebilirsiniz

mustimustich

Üye
nokia maps programi var telde.,haritayi nasil indirecem ve nasil programda acacam? nokia map loader ile denedim haritayi yüklendi dedi ama bir türlü telde bulamiyorum acamiyorum ..yardimci olursaniz sevinirim....tskler

o9uz

o9uz

Üye
    Konu Sahibi
walla ben de arkadaştan aldım kullanmıorum sadece sitede paylaşmak için getirdim bilgim yok.k.bakmayın

akansua

akansua

Üye
link için sağol

technonur

technonur

Üye
nokia maps programi var telde.,haritayi nasil indirecem ve nasil programda acacam? nokia map loader ile denedim haritayi yüklendi dedi ama bir türlü telde bulamiyorum acamiyorum ..yardimci olursaniz sevinirim....tskler
uygulamalara gir oradad haritalar diye bişi var onu aç daha sonra türkiyeye geçmek için seçenekler-yer bul-adres kısmına gir şehir istanbul seç sokak kısmınada çok bilinen sokaklardan bitane yaz ben can yazdım bisürü çıktı mesela daha sonra gster de türkiye kısmına geçmiş olursub

o9uz

o9uz

Üye
    Konu Sahibi
açıklama için saol technonur

semirar

Üye
gps ayarlarını bilen varmı arkadaşlar dolaş deyınce gps bulunamadı dıyor?

digitasarim

Üye
smart2 go programında gps çalıştırılması en son eylul ayında uklemiştim söz konusu değüil çünkü nokia firması kendine ait programının desteklediği bir gps alıcısı koymus telefona kendi programını satmak derdinde ama bu derdin içinde pek türkiye yok gibi duruyor :(

a_s_i__

Üye
teşekkürler, denemekte yarar var.

:vur arkadaşım herşeyi yükledim fakat bir türlü harita açılmıyor. Birde ücretsiz demişsiniz fakat şebeke bağlantısı istiyor. Daha açık bir şekilde nasıl yüklenmeli ve ücretlimi değilmi açıklarsanız sevinirim

irfankck

irfankck

Üye
emegine saglık dostum

sercan_bjk

Üye
paylaşım için saol dostum

m.polat

Üye
selamlar arkadaşlar A_S_İ__ arkadaşımın dediğine katlıyorum ama cevabını bilen yok sanırım aynı sorunları bende yaşadım ve kaldırdım telefonumtan....

halo27

Üye
ben birtürlü kuramadım n95 de internet bağlantısı istiyor:( yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

coolflort

Üye

arkadaşların belitmiş olduğu sitede nokianın sitesinde nokia map loaderi bilgisayarına indir kurulum iki halde yapılacakbirincisinde update eder gibi bayağı bir bekleyeceksin.sonra asıl kurulum olacak.

sonra yine aynı sayfada kendi telefon modelinin üzerine tıklayıp ohangi telefon içinse ona ait dosyayı indirin.sonra telefona kurulum yapın.

map loader yüklendikten sonra telefondan bir kereye mahsus açın sonra geri kapatın bu işlem biraz uzun sürebilir. yalnız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.eğer e65 gibi telefonlar kullaıyorsanız size lisans süresi dolmuş gibi uyarılar verebilir bunun ayarları uygulamayöneticisinden ayarları secip tümünü yukle seçeneğini işaretlemeniz gerektiğidir.

bilgisayara kurmuş olduğunuz map loaderi açmadan önce telefonla kablo bağlantısı yapın.pc suit modu değil depolama aygıtı olarak kullanın. sonra bilgisayardan programı çalıştırabilirsiniz. new map available yazısını gördüğünüzde bu işlem olmuş demektir.
açılan programda maps ve voice halinde iki secenek var map kızmında hangi ülkenin haritasını yüklemek istiyorsanız orayı secip yanında bulunan + tuşuna basıyorsunuz.sonrada download deyip ilk önce bilgisayara sonradanda telefona yuklenmesini bekleyin bu işlem yaklaşık 4 dk sürebilir.
aynı zamanda voice yazan yere bastığınızda sesleri göreceksiniz türkçeyi seçip onuda yükleyin.
haritanız iyi günlerde kullanın. simulasyon yaptığınızda bu seslerin ne işe yaradığını daha iyi göreceksiniz.

umarım faydalı olmuşumdur.:oke:

sibel1980

Üye
linki göremedim

sene sene

Üye
çok teşekur ederim
:)

veyselsari23

Üye
saooll cok hos

Üst Alt