Sony Xperia U usb tanınmadı hatası

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ahmetkurkcu

Üye
    Konu Sahibi
Sony Xperia U usb tanınmadı hatası
Arkadaşlar 22 gündür xperia u kullanıyorum. İlk aldığım zamanlarda usb kablo ile telefona dosya atabiliyordum yani laptop telefonu görüyordu ama sonra görmemeye başladı. Laptoba her taktığımda usb aygıtı tanınmadı şeklinde bir hata mesajı veriyor ama usb kablo ile şarj ediliyor. Başka bilgisayarlarda, kullandığım bilgisayarların farklı usb girişlerini denedim hatta kablodandır diye farklı kablolar da denedim ama olmadı hala usb aygıtı tanınmadı hatası alıyorum. Nette araştırdım orada söylenenleri de yaptım yine olmadı. Telefonu fabrika ayarlarına döndürüp bütün verileri sıfırlayıp yine denedim olmuyor. Neden böyle oluyor? Lütfen yardım edin.
Ayrıca ben xperia u yu 2.3.7 sürümünden 4.0.4 e güncelleştirmek istiyorum. Usb kablosuz güncelleştirme imkanı var mı mesela wifi üzerinden laptobla telefonu bağlayıp güncelleme yapabilir miyim?

ahmetkurkcu

Üye
    Konu Sahibi
Cevap yok mu arkadaşlar?

serif55

serif55

Üye
Hata Ayıklama Modu aktif olabilir bu yüzden bilgisayarında driver lar yüklü değilse tanıyamaz telefonunu, Ayarlardan geliştirici Seçeneklerine gir orda Hata Ayıklama Modu var bundaki tiki kaldır bu şekilde dene bi kardeşim ;)

ahmetkurkcu

Üye
    Konu Sahibi
Hata Ayıklama Modu aktif olabilir bu yüzden bilgisayarında driver lar yüklü değilse tanıyamaz telefonunu, Ayarlardan geliştirici Seçeneklerine gir orda Hata Ayıklama Modu var bundaki tiki kaldır bu şekilde dene bi kardeşim ;)
İki türlü de denedim hem açık hem kapalı ama yine olmuyor.

serif55

serif55

Üye
bu linkte olan programı pc ne kur telefonu tanıyacaktır kurulum yaparken , dosyalarının yedeğini almayı unutma çünkü romunu sıfırlıcaksın ayrıca dünya üzerinde xperia u için çıkan bir güncelleme varsada indirip yükleyecektir

samikayaa

samikayaa

Üye
usta o başlarda bendede oluyodu tele birkac kez format attım düzeldi sebebini çözemedim :D

ahmetkurkcu

Üye
    Konu Sahibi
usta o başlarda bendede oluyodu tele birkac kez format attım düzeldi sebebini çözemedim :D
Yok kardeş telede pcyede format attım yine olmadı.

- - - Eklendi - - -

Neyse arkadaşlar usb kablo sorununu çözemedim ama bir sorum daha var. USB kabloyu kullanmadan android 4.0.4 sürümüne telefonu güncelleyebilir miyim? Ayarlar -> telefon hakkında -> yazılım güncelleme yolunu izleyince güncelleme yok diyor. Acaba internetten android 4.0.4 ü indirip telefona atıp başka bir program yoluyla güncelleme gibi bir imkanım var mı? Kısacası USB kablo olmadan nasıl güncelleme yaparım?

serif55

serif55

Üye
Usb kablo olmadan güncelleme yaparsın ama yinede usb kablonun olması gerekiyor bazı aşamalarda

1. Kernel yüklerken usb kablo olması lazım telefona fastboot modunda bağlamak için
2. Hafıza kartı desteği olmadığı için telefonunun mecburen dahili hafıza üzerinden işlem yapıcaksın bü yüzdende kablo olması gerekiyor.

Eğer bu linke bakıp ben bunlardan anlarım dersen sana yardımcı olurum takıldığın yerde

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt