Telefonumu Nasıl Windows Mobile Yaparım?

Sponsorlu Bağlantılar

alpzoom

alpzoom

Üye
:islikArkadaşlar hepinize merhaba...

Ben resmi bir kuruluşda Coğrafi bilgi Sistemleri ve Bilgi işlem Sorumlusu olarak çalışıyorum....
Bizde koordinat almak için kullanılan cihazlarda windows mobile işletim sistemi yüklü. (ce.net, wm5.0, wm6.0, wm6.5) Ben bu cihazlara özel Rom dosyaları yazarak sistemlerini değiştirebildiğim kadar değiştirebiliyorum. Ancak burada bazı arkadaşların yazdığına cevab yazmak isterim.

1.)6600 symbian işletim sistemine sahip bir telefondur. Sistemi jar,jad,sis ve bazı sisx dosyalarını destekler (Bu formatta oyun, program vs.. yüklenir). İşletim sistemi değiştirilemez, Ancak firmware versiyonu güncellenebilir.Fakat küçültülmüş Windows Xp Embeded sürümünü 6600'a yüklenebilir. Tabii emüglatör yüklenerek :oke:
2.)Piranha madio adında çin yapımı bir işletim sistemine sahip. Sistemi jar ve jad destekler (Bu formatta oyun, program vs.. yüklenir). işletim sistemi diğer marka modemlerinkiyle değiştirebilir. Ancak bunu için Box cihaz ve data kablosu lazım. Fakat cihazda tam çalışmayabilir ve hatta hiç açılmayabilir.:islik
3.)Windows Mobile Cihazlar işletim sistemi değiştirelebilir. Ancak işlemci ve hafıza miktarı önemlidir. Eğer işlemcisi ve hafıza miktarı yükseltmek istenilen işletim sistemi için yeterli ise o zaman sistem değiştirelebilir. Sistemi cab, exe (her exe dosyası olmaz), ppc dosyalarını destekler. (Bu formatta oyun, program vs.. yüklenir).

Evet bu dediklerim dışında başka şu yapılabiliyor, bu yapılabiliyor diye bişey yok.. genel açıklayıcı olarak cevab yazdım...

başkaları yok yapılıyor diyen varsa... önce gözünüzün önünde yapsın.. böyle diyen kişilerde başkasının ağzına bakarak size cevab yazıyor.

Herkese Hayırlı Günler...

Ocean258

Ocean258

Üye
Kardesım 100 kısı yazmıs zaten Bende emın ol dıye bı daha yazayım OYLE BIRSEY YAPAMAZSIN..!! :) MÜMKÜNATI YOK YANI OKADAR COK KULLANMAK ISTIYORSAN YENI BI WİNDOWS'LU TELEFON ALMALISIN

Fherdix

Üye
Kardesım 100 kısı yazmıs zaten Bende emın ol dıye bı daha yazayım OYLE BIRSEY YAPAMAZSIN..!! :) MÜMKÜNATI YOK YANI OKADAR COK KULLANMAK ISTIYORSAN YENI BI WİNDOWS'LU TELEFON ALMALISIN

HAYIR KARDES BIZIM TURK HAKERLARIN DUNYADAN HABERI YOK MILLET TELEFONA WINDOWS 95 WINDOWS XP UBUNTU BUTUN ISLETIM SISTEMLERINI KURMUS BITEK BIZIMKILER YAPAMIYOR ISTE KANITIIII !!!!

telefona masaustu windows xp kurulmus videonun 6:40 inci saniyesine bi bakin bu fake bi video degil bunun gibi daha birsuru link verebilirim

adamlar masaustu sistem kuruyo biz daha windows mobile bilem kuramiyorus :(

kralvampir

kralvampir

Üye
HAYIR KARDES BIZIM TURK HAKERLARIN DUNYADAN HABERI YOK MILLET TELEFONA WINDOWS 95 WINDOWS XP UBUNTU BUTUN ISLETIM SISTEMLERINI KURMUS BITEK BIZIMKILER YAPAMIYOR ISTE KANITIIII !!!!

telefona masaustu windows xp kurulmus videonun 6:40 inci saniyesine bi bakin bu fake bi video degil bunun gibi daha birsuru link verebilirim

adamlar masaustu sistem kuruyo biz daha windows mobile bilem kuramiyorus :(

İyi hoş güzel de sen o telefonun motorolanın androidli gerekli donanımlara sahip olan motorola droid 2 global olduğunu bilmiyomusun yüklemek için gereken önce donanım sonra yazılım (donanım destekli)

mcnpl4

mcnpl4

Üye
2007 konusu.

___kaptan___

___kaptan___

Üye
yaw bende saf saf okuyodum yaa meğer 2007 konusuymuş iyi mi :D geçin bunları hacııı adam dosbox programıyla sadece uygulama olarak Win. 3.1-Win 95 -Win 98 kuruyo oda fikrimce bi işe yaramıyor daha 1 sene öncesine kdr kafayı yiye yiye yükledim tele dosbox ile bi işe yaramadı bi tema bul yeter hani !

abandonware

abandonware

Üye
yükleye bilirsin fakat; kullanımında zorluk çekersin (örn. tuşlarını tanımaz) + arama internet vb bazı özellikler düzgün çalışmayabilir + telefonun cpu ve ram'i win mobile'ı kaldırmayabilir + eski symbian'ada dönemezsin :)

- - - Eklendi - - -

hortlatmışlar abi konuyu bende saf saf cevap yazdım :)

Kerim.

Kerim.

Üye
yükleye bilirsin fakat; kullanımında zorluk çekersin (örn. tuşlarını tanımaz) + arama internet vb bazı özellikler düzgün çalışmayabilir + telefonun cpu ve ram'i win mobile'ı kaldırmayabilir + eski symbian'ada dönemezsin :)

- - - Eklendi - - -

hortlatmışlar abi konuyu bende saf saf cevap yazdım :)
:D.

KarakayA67

Hort :-D androite moble kurablrmym :-D

Üst Alt