örgün öğretimden açıköğretime geçiş

Sponsorlu Bağlantılar

alcnn

alcnn

Üye
    Konu Sahibi
örgün öğretimden açıköğretime geçiş
arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi örgün öğretimden açık öğretime geçmek istiyorum. okuduğum bölümde hazırlık vardı kaldım ve şuan 2. sınıfa geçtim. alttan hazırlık, 2 dönem ingilizce ve tarih dersleri var. bölümüm Yiyecek İçecek İşletmeciliği. cevaplarınız için teşekkürler...:hmmm

__xXx__

__xXx__

Üye
üniversiteyi 4 yıllık mı kazandın yoksa iki yıllık mı açıköğretime ne için geçmek istiyorsun

seydo

Üye
bence örgün de kal açık öğretim daha zor.herkes tutturamaz örgün ama aöf yi her insan tutturur barajı geçmen yeterli

alcnn

alcnn

Üye
    Konu Sahibi
4 yıllık. bölümü boşa okuduğumu düşünüyorum zamanım boşa harcanıyor. (liseyide turizm otelcilik okumuştum. ondan dolayı boşa geçiyor diye düşünüyorum)

__xXx__

__xXx__

Üye
açıköğretimde hangi bölümü okuyacaksın? bi de yanlış hatırlamıyorsam aöf içinde ygs sınavına girmen gerekli madem sınava girmeyi göze alacaksın lysye de gir alanın ile ilgili başka bölüm yaz:oke:

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
açıköğretimde hangi bölümü okuyacaksın? bi de yanlış hatırlamıyorsam aöf içinde ygs sınavına girmen gerekli madem sınava girmeyi göze alacaksın lysye de gir alanın ile ilgili başka bölüm yaz:oke:
aynen öyle yapp. açıköğretim okursan zamanını boşa harcamış olursun. açıktan okuyan arkadaşlarım şu an bitirdiği böüme ilgili hiçbiri iş sahibi değil :)

• Beğen
Tepkiler: tguzel7
alcnn

alcnn

Üye
    Konu Sahibi
yine turizm otel işletmeciliği okuyacağım. öyle olursa 1 yılım kaybolacak. birde farabi öğrenci değişim projesi varmış. onunla geçme ihtimalim varmı? başvuruları falan nasıl oluyor. farabi ile olursa gazi yede geçebilirim.

- - - Eklendi - - -

aynen öyle yapp. açıköğretim okursan zamanını boşa harcamış olursun. açıktan okuyan arkadaşlarım şu an bitirdiği böüme ilgili hiçbiri iş sahibi değil :)
mezun oluncada benim bu işi yapacağım mechul. diplomamı alıp başka işlere yönelmeyi düşünüyorum.

__xXx__

__xXx__

Üye
yine turizm otel işletmeciliği okuyacağım. öyle olursa 1 yılım kaybolacak. birde farabi öğrenci değişim projesi varmış. onunla geçme ihtimalim varmı? başvuruları falan nasıl oluyor. farabi ile olursa gazi yede geçebilirim.

o senin dediğin öğrenci değişim programıdır bir yada iki dönemlik olarak okulunu değiştirebilirsin belli bir ortalamaya sahip olman gerekecek bölümde değiştiremezsin:oke:

• Beğen
Tepkiler: alcnn
alcnn

alcnn

Üye
    Konu Sahibi

o senin dediğin öğrenci değişim programıdır bir yada iki dönemlik olarak okulunu değiştirebilirsin belli bir ortalamaya sahip olman gerekecek bölümde değiştiremezsin:oke:
yani şimdi sınıf kaybı olmadan kaldığım yerden aöf ye geçebilir miyim. ?

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye

- - - Eklendi - - -

mezun oluncada benim bu işi yapacağım mechul. diplomamı alıp başka işlere yönelmeyi düşünüyorum.
kardeş o zaman sevdiğin bi bölümü tercih edip okusaydınn

- - - Eklendi - - -

farabi aga dediğin aynen herhangi bir şehirde bir dönem okuyabiliyorsun tr sınırları içinde tabi.

• Beğen
Tepkiler: AnqeLofHate ve tguzel7
__xXx__

__xXx__

Üye
yani şimdi sınıf kaybı olmadan kaldığım yerden aöf ye geçebilir miyim. ?

bak ben senin yerinde olsam alanım ile ilgili bi bölüm seçerim sınava girip sonra da üniye gidip geçtiğin dersleri saydırabilirsin belki kaldığın yerden devam edemezsin ama en azından bi ihtimal şansın olur

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
alcnn

alcnn

Üye
    Konu Sahibi
seve seve okuyacağız artık :(

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye

bak ben senin yerinde olsam alanım ile ilgili bi bölüm seçerim sınava girip sonra da üniye gidip geçtiğin dersleri saydırabilirsin belki kaldığın yerden devam edemezsin ama en azından bi ihtimal şansın olur
tabi sen sen ol sakın istemediğin bi bölümde mecburi okuma eğitim sistemi kurbanı olma gerekirse senelerce ders çalış ama yine de sevdiğin bölümü seç ve oku.

• Beğen
Tepkiler: tguzel7
alcnn

alcnn

Üye
    Konu Sahibi

tabi sen sen ol sakın istemediğin bi bölümde mecburi okuma eğitim sistemi kurbanı olma gerekirse senelerce ders çalış ama yine de sevdiğin bölümü seç ve oku.
lisede okurken bölüm çok güzeldi. ama sonra büyümeye başlayınca fikirler değişince alt üst oldu. şimdide iş işten geçti.

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
lisede okurken bölüm çok güzeldi. ama sonra büyümeye başlayınca fikirler değişince alt üst oldu. şimdide iş işten geçti.
sen lys yi bekle kardeş bende lisede makina okuyordum şimdi otomotive geçtim pişman oldum ama yapcak bişey yok mecburen okuyoruz bizi yönlendirenler adam değildi bana kalsa makinaya devam edecektim yapcak bişey yok artık.

Üst Alt