Broadcom BCM2727 gpu??

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ahmet--20

ahmet--20

Üye
    Konu Sahibi
Broadcom BCM2727 gpu??
Arkadaşlar yaklaşık 3 buçuk aydır nokia C6-01 kullanıyorum. yaptığım araştırmalara göre C6-01 de Broadcom BCM2727 gpu kullanılıyormuş. Bu gpu nun artıları eksileri nedir? Ne gibi özellikleri vardır? Açıklayabilirmisiniz? Şimdiden teşekkürler :)

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Bildiğim kadarıyla Broadcom GPU'lar oyun v.s performansından ziyade multimedya için uygun.Tabi detaylarını daha bilgili bir arkadaşa sormalı.

ahmet--20

ahmet--20

Üye
    Konu Sahibi
Yani multimedya derken film, video oynatma gibimi?

MasteLaa

MasteLaa

Üye
Fena bir GPU değil oyun kaldırır ama optimize oyun yok ki kaldırsın :) Adreno 200 den iyidir bu kadar söyliyim.

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Oyun konusunda PowerVR sgx530'a yakın bir permans sunar.Kendine ayrılmış 32 Mb Ram'i vardır.Adreno'larla kıyaslarsak Adreno 200<Broadcomm<Adreno 205(tabi oyun konusunda)Multimedya konusunda ise Adreno 205'den kesinlikle daha güçlüdür.

ahmet--20

ahmet--20

Üye
    Konu Sahibi
Aynen. android de o kadar güzel oyunlar varki. İnsanın baktıkça içi gidiyor :D

doctorrr

doctorrr

Üye
power vr dehşet bişey ya :D

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
oyunu dert etme, yeni oyun çıkmıyor zaten.
Kalan şeylerde işini görür

ahmet--20

ahmet--20

Üye
    Konu Sahibi
Peki BCM2727 multimedya konusunda daha üstünken neden oyun konusunda daha alt mertebede?

MasteLaa

MasteLaa

Üye
Peki BCM2727 multimedya konusunda daha üstünken neden oyun konusunda daha alt mertebede?
Symbian'a Android veya iOS'a çıkan oyunlar optimize edilmiyor kısacası çıkmıyor..Bu nedenle oyun olmayan bir sisteme Adreno 220 veya PowerVR540 veya Mali400 gibi GPU lar koymak mantıksız..Multimedya dan kastını anlamadım GPU ile alakasını ama :hmmm Multimedya Nokia telefonlarında daha gelişmiş o kadar :hmmm

ahmet--20

ahmet--20

Üye
    Konu Sahibi
Anladım :good: Multimedya derken video, film vs..

ahmet--20

ahmet--20

Üye
    Konu Sahibi
o halde bu gpu nun değil nokia nın başarısı :ehe

doctorrr

doctorrr

Üye
ekran küçük yani pek film izlemeye elverişli değil aslında :hmmm

ahmet--20

ahmet--20

Üye
    Konu Sahibi
Haklısın. Ben telefonumu çok seviyorum ama ekranın küçük olması ve kamerada otofocus olmaması canımı sıkıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt