Samsung monte ne yaptıysam 3g çalışmıyor :(

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

corc_22

Üye
    Konu Sahibi
Samsung monte ne yaptıysam 3g çalışmıyor :(
Öncelikle selamlar.Samsung monte telefonumu bundan 4 ay önce tuş kilidi sorunundan dolayı servise gönderdim.Servisten geldiğinde Q klavye özelliği kazandırılmış bir fw atmışlar içerisine o gün bu gündür çalışmıyor 3g.forumdaki tum konuları araştırdım,admin kodunu kullanarak ayarlar yaptım fakat yine olmadı.En son çağre olarak eski fw sini bulup flashladım ve sonuç yeniden hüsran:( ancak kafama şöyle birşey takıldı;*#5239870*# kodunu yazınca network settings diye bir yer var onun içerisindede 2Mode prof diye bir sekme var (çift mod sanırsam).bu sekme devredışı ve ne yaptıysam devreye alıp kaydedemiyorum.çıkıs tusuna basınca kaydet diye bir uyarı geliyor kaydediyor o anlık ancak tekrar admin menusune girince devredışı kalıyor çift mod :( samsunglar hakkında bilgi sahibi olanlar lütfen yardımınızı esirgemeyin.Herkese iyi forumlar :)

R.A.M

R.A.M

Üye
Bende aynı telefondan var çift mod açık durumda servise gönder en iyisi

• Beğen
Tepkiler: corc_22

corc_22

Üye
    Konu Sahibi
Öyle gibi gözüküyor artık :( ama pek sanmam 3g ile ilgili donanımsal bir hata olacağını edge ile nete giren telefon 3g ilede girmesi lazım ya da hiç şebeke görmemesi lazım

cntr555

Üye
Evet aynı sorun benim tel de oldu...Yeni bir fw attıktıktan sonra oluştu....ne kadar değişik fw denediysemde olmadı...gizli kodlardanda sonuca ulaşamadım...orjinal fw sinide bulamadım(jtjc2)...3g kullanmadığım için peşinide bıraktım doğrusu...forumda DİKKAT ...FW sonrası 3G Çekim gücü azalıyor..30.5.2011 açtığım konuda daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz...(bu önemli konuda benim başlığı kapatmışlar..niyeki??? Ayrıca bakın birisi daha bundan muzdarip:
:kotu:

• Beğen

corc_22

Üye
    Konu Sahibi
Evet aynı sorun benim tel de oldu...Yeni bir fw attıktıktan sonra oluştu....ne kadar değişik fw denediysemde olmadı...gizli kodlardanda sonuca ulaşamadım...orjinal fw sinide bulamadım(jtjc2)...3g kullanmadığım için peşinide bıraktım doğrusu...forumda DİKKAT ...FW sonrası 3G Çekim gücü azalıyor..30.5.2011 açtığım konuda daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz...(bu önemli konuda benim başlığı kapatmışlar..niyeki??? Ayrıca bakın birisi daha bundan muzdarip:
:kotu:

evet hocam birçok mağdur arkadaş var belki bu konuda ancak internette hiçbir bilgiye rastlayamadım bu konu iyi olmuş ancak bir çözüme ulaşılamamış :( yokmu şu konuyu çözebilecek bir arkadaş ya da en eski fw yi bulabilecek?

cntr555

Üye
Bence çözecek kimse yok, çünkü çoğunluk tel.de 3g kullanmıyo...Bide oyun ,tema vs. varken 3g konusu pek ilgi uyandırmıyo...Ben bir seneden fazladır konuyla elimden geldiğince ilgilendim ama sonuca ulaşamadım.Artık pek umudum kalmadı ve zaten tel.i değiştirme zamanıda geliyo...Ne diyelim...sartgele.....:dry:

• Beğen

sercankurban

Üye
sorunun kaynağı rf cal data *#9888# yaparsınız aktif olmadığını göreceksiniz onu aktifleştirmeyi başarabilirsek 3g sorunu ortadan kalkacaktır da bi türlü başaramadım :)

• Beğen

corc_22

Üye
    Konu Sahibi
sorunun kaynağı rf cal data *#9888# yaparsınız aktif olmadığını göreceksiniz onu aktifleştirmeyi başarabilirsek 3g sorunu ortadan kalkacaktır da bi türlü başaramadım :)

*#9888# yaptığımda [calibration check] 2G:NO gözüküyor 3G aktifmi oluryor bu durumda anlayamadım :S veya nasıl aktif duruma getirebileceğiz ?

sercankurban

Üye
işte tüm sıkıntı orda 2g normal şebeke 3g ise görüntülü konuşma şebekesi onu aktif duruma getiremedim bir türlü bende bilen bi müslüman çıksada yardımcı olsa !!!

15097

15097

Üye
Servise göndermelisin :oke:

cntr555

Üye

Bende 2G: OK (NOW:151/CAL:151) yazıyor...

corc_22

Üye
    Konu Sahibi
Şu sorunu nasıl halledeceğiz :(

15097

15097

Üye
bendede 2G:NO (NOW:39/CAL:33) yazıyor :S ne anlama geliyo bunlar

- - - Eklendi - - -

hocam telefonun garantisi bitmiş durumda :S bitmese göndericektim
garanti şart değil ya :ok2: çok para istemezler zaten.

cntr555

Üye
Boşuna götürme arkadaşım...onlarda çözemez...çünkü ben götürdüm...konunun ne olduğunu bile anlamadılar...(verici antene çok yakındılar...))Ama yinede belli olmaz bakarsın usta biri çıkar aralarından...çözerlerse bizimle paylaş derim ben...:oke:

corc_22

Üye
    Konu Sahibi
Boşuna götürme arkadaşım...onlarda çözemez...çünkü ben götürdüm...konunun ne olduğunu bile anlamadılar...(verici antene çok yakındılar...))Ama yinede belli olmaz bakarsın usta biri çıkar aralarından...çözerlerse bizimle paylaş derim ben...:oke:
Servis olayına biraz karşıyım ben kendi işini kendin çözcülerdenim :d:
Burada bir sorun çözülürse kaç kişiye yararı olacağını düşünün ama servis çözerse bu sorunu ''servise verdim yaptılar'' gibi gizli kapaklı birşey çıkacak ortaya :)

15097

15097

Üye
Servis olayına biraz karşıyım ben kendi işini kendin çözcülerdenim :d:
Burada bir sorun çözülürse kaç kişiye yararı olacağını düşünün ama servis çözerse bu sorunu ''servise verdim yaptılar'' gibi gizli kapaklı birşey çıkacak ortaya :)
Doğru ama çözemezsen ne yapacaksın :hmmm

KittyCat

Üye
bende telefonumu gps kulladıktan sonra kendiliğinden kapanma sorunu için servise göndericektim öyle olduysa göndermekten vaz geçiyorum

15097

15097

Üye
Herkeste servise karşı arkadaş :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt