512 MB-1GHZ RAM..çok mu farkediyor. ?

Sponsorlu Bağlantılar

aldemirfatih

aldemirfatih

Üye
    Konu Sahibi
512 MB-1GHZ RAM..çok mu farkediyor. ?
malum piyasada 1 ghz ram olan telefon biraz daha az..1ghz ve 512 mb ram olan iki telefonun akıcılığı kasılması vs çok mu farkeder..1 ghz ikiye katlar mı 512 mb ram lan telefonu..teşekkür ediyorum..

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
malum piyasada 1 ghz ram olan telefon biraz daha az..1ghz ve 512 mb ram olan iki telefonun akıcılığı kasılması vs çok mu farkeder..1 ghz ikiye katlar mı 512 mb ram lan telefonu..teşekkür ediyorum..

Öncelikle galiba 1 Gb Ram ve 512 Mb Ram demek istedin?Öyle farzedersek;
Android telefonlar için çok önemli.Tabiki de 1 Gb olması daha iyi.
Malum Android diğer sistemlere oranla daha fazla sistem kaynağına ihtiyaç duyuyor.Bu da haliyle ; şimdilerde ufak ufak ve ilerde ciddi olabilecek Ram sıkıntısı doğuyor.Ve de Ram hıza etkiyen önemli bir etken.

• Beğen
Tepkiler: Amaru Shady
aldemirfatih

aldemirfatih

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle galiba 1 Gb Ram ve 512 Mb Ram demek istedin?Öyle farzedersek;
Android telefonlar için çok önemli.Tabiki de 1 Gb olması daha iyi.
Malum Android diğer sistemlere oranla daha fazla sistem kaynağına ihtiyaç duyuyor.Bu da haliyle ; şimdilerde ufak ufak ve ilerde ciddi olabilecek Ram sıkıntısı doğuyor.Ve de Ram hıza etkiyen önemli bir etken.
aynen öyle demek istemiştim :ah ..ama nedense piyasada hep 512 mb ram olan telefonlar var yaa..1 gb az..yani hiç kasma problemi yaşamamak için 1 gb olan tercih edilir di mi..

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
aynen öyle demek istemiştim :ah ..ama nedense piyasada hep 512 mb ram olan telefonlar var yaa..1 gb az..yani hiç kasma problemi yaşamamak için 1 gb olan tercih edilir di mi..

Evet ama iPhone 4-4s için , wp için ve symbian için sorun olmaz.Wp gelişmekte olduğundan ve symbian ölü olduğundan elersek ; iPhone için sorun değil.Ama Android için baya önemli.

• Beğen
erko merko

erko merko

Üye
Ben şahsen 512mb rami olan bir telefona para vermem, heleki android telefon alıcaksan kesinlikle 1gb olmalı :oke:

• Beğen
Superfan

Superfan

Üye
1024 MB ve 512 MB . Şimdi android telefonlarda android sürümü olur.Sürüm ne kadar ilerideyse gelişmişlik de o kadar fazladır.Dolayısıyla daha fazla ram harcayacaktır.Fazla ram harcadığından dolayı telefonun limiti azalacaktır.Bir oyun oynarken ram yetmediği için oyundan atacaktır.Uygulama kapanacaktır.

Bu yüzden alacağın telefonun/tabletin android sürümüne dikkat etmen gerekir.ICS şu an çoğu telefonda olan bir android sürümü.Aslında firmalar çok büyük bir yanlış yaptı.Bir telefonun Android ICS işletim sistemini ve diğer uygulamaları rahatça çalıştırabilmesi için 1024MB ve ya 768 MB bellek olmalıdır.Ama gingerbread için 512 MB uygundur.

Genel olarak aynı sürüme sahip iki android telefondan 1024MB belleğe sahip olan telefon, 512MB belleğe sahip olan telefondan daha rahat kullanılır.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 94869 ve Placebo-
gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
Ben şahsen 512mb rami olan bir telefona para vermem, heleki android telefon alıcaksan kesinlikle 1gb olmalı :oke:
Vay hemşerim ; ram 1 gb olan telefon fiyatlarından haberin var galiba böyle dediğine göre tuzun kuru , uygun fiyata verdiler de biz mi almadık :)

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 94869 ve Amaru Shady
Superfan

Superfan

Üye
Aslında o kasılmaların çok basit bir nedeni var.iPhone da bile 512MB ram var.Sorun şu ki android birbirinden farklı özelliklere değinen bir işletim sistemi.O yüzden telefondan telefona farklılıklar olur.Ama bir tek iPhone var.Bir tek iPhone için uygulama geliştirilir.WP8 ve symbian çok fazla ram harcamıyor.

• Beğen
MasteLaa

MasteLaa

Üye
Android sistemi çok yoruyor..1 GHZ ve 1 gb ram lazım en az..

• Beğen
Tepkiler: Amaru Shady ve aldemirfatih
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Aslında o kasılmaların çok basit bir nedeni var.iPhone da bile 512MB ram var.Sorun şu ki android birbirinden farklı özelliklere değinen bir işletim sistemi.O yüzden telefondan telefona farklılıklar olur.Ama bir tek iPhone var.Bir tek iPhone için uygulama geliştirilir.WP8 ve symbian çok fazla ram harcamıyor.

Aslında Belle güncel sistemler içinde en az Ram harcayanı,belki MeeGo ve Tizen daha az harcıyordur.

aldemirfatih

aldemirfatih

Üye
    Konu Sahibi
Android sistemi çok yoruyor..1 GHZ ve 1 gb ram lazım en az..
bende bu yüzden işte 1-1 lik bi tel alacağım inşallah..:naughty: ..htc one v inceleddim bi yerde..görev yöneticisine baktım ram %70 gibi dolu gibiydi..oysa telefonda çalışan bi program falan da yoktu ööle..one v galiba 512 mb ram var..

- - - Eklendi - - -

Aslında Belle güncel sistemler içinde en az Ram harcayanı,belki MeeGo ve Tizen daha az harcıyordur.
he yaa valla aynen..saçma gibi ama eşimde android var..aynı programı belle ve androide kurup bakmıştım..androidde daha fazla ram gidiyordu..ben de o mantıkla ram 1 gb olmalı diye düşünüyorum en az..

MasteLaa

MasteLaa

Üye
bende bu yüzden işte 1-1 lik bi tel alacağım inşallah..:naughty: ..htc one v inceleddim bi yerde..görev yöneticisine baktım ram %70 gibi dolu gibiydi..oysa telefonda çalışan bi program falan da yoktu ööle..one v galiba 512 mb ram var..

- - - Eklendi - - -

he yaa valla aynen..saçma gibi ama eşimde android var..aynı programı belle ve androide kurup bakmıştım..androidde daha fazla ram gidiyordu..ben de o mantıkla ram 1 gb olmalı diye düşünüyorum en az..
One V 512 MB ram bulunduruyor kardeşim :)

aldemirfatih

aldemirfatih

Üye
    Konu Sahibi
evet 512...ya var ya kesin 1 gb lik ram olmalı valla :) :aman2:

erko merko

erko merko

Üye
Vay hemşerim ; ram 1 gb olan telefon fiyatlarından haberin var galiba böyle dediğine göre tuzun kuru , uygun fiyata verdiler de biz mi almadık :)

Haklısın hemşerim :) Yıl sonunda 4 çekirdekli yeni telefonlar çıkacak haliyle diğer telefonların fiyatlar düşecek, ucuza 1gb ramli telefon çok rahat bulursun o zaman :)

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
Kesinlikle beklemek en iyisi , android ve telefonların donanım özellikleri yeni yeni yerine oturmaya başladı.Bu zamana kadar bekledik biraz daha bekleyelim.

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Eğer acil alacak varsa atrix biçilmiş kaftan şu an.

- - - Eklendi - - -

Eğer acil alacak varsa atrix biçilmiş kaftan şu an.

StunnerDead

StunnerDead

Üye
Iphone için hiç sıkıntı değil 512 mb ram.

• Beğen
Tepkiler: MasteLaa
StunnerDead

StunnerDead

Üye

Çok haklısın iOS da öyle bir sıkıntı yok.

3gs 256 mb ram mesela arkadaşımın var benim tablet 512 mb ram . aynı oyunları oynuyoruz yani :) sınıfda onlıne dungeon hunter 2 felan atıyorduk :)

• Beğen
Tepkiler: MasteLaa