*****NOKIA N SERİSİ (inceleme)****

Sponsorlu Bağlantılar

:::burak:::

Üye
    Konu Sahibi
*****NOKIA N SERİSİ (inceleme)****
Nokia N serisi telefon düşünenler ve merak edenler bi okusun...(N70,N71,N72,N73,N75,N76,N80,N90,N91,N93,N95)

Nokia'nın N serisi telefonlarının diğer telefonlarından farkı ne?benim düşüncelerim ve gözlemlerim şunlar;

*ses olayı artık aşılmış...sonyericssonlarin stereo hoparlör kullandığı zamanlar mono hoparlörle yetinen Nokia şu an ses kalitesinde bir hayli iyi.güçlendirilmiş bass,tiz özellikleri ve ses yüksekliği ise gerçekten müziğin keyfine keyif katıyor.

*sistemdeki tutarsızlıklar giderilmiş...symbian 8.1 ve altindaki telefonlar zorlandığında kilitlenebilir ve kendine restart atabilirdi.fakat N serisinde restart olayı halledilmiş.cihaz sıkıştırılsa bile uygulamalar yavasliyor fakat kilitlenip donma olmuyor.

*yazılımları artık profesyonel boyutta...her insan symbian işletim sistemli telefon kullanamıyor.yazılımlar stabil ve update edilebilen yazilimlari
nokia.com dan indirilebiliyor.ayrica eskiden sadece servislerin yukleyebildigi yazilimlari kendiniz evde usb data kablonuzla yapabiliyorsunuz.

*kamera çözünürlükleri ve video çekim kalitesi bakımından cok tatmin edici...en düşük modeli 2mp,en son modeli ise 5mp boyutunda foto çekebiliyor.çoğu modelinde makro modlu,otofokuslu,flaşlı,VarioTESSAR-CARLZEISS lensli kamera kullanımı ise kamera kalitenin birer simgesi.

*artırılmış işlemci hızları ve yüksek RAM bellekleri olanakları genişletiyor...bu sayede s60 uygulamalarin hemen hemen hepsi telefonunuzda calişabiliyor ve işlemler daha hızlı gerçekleştiriliyor.bir anda pek cok uygulama yürütebiliyor.

*artırılmış ekran çözünürlüğü ve renk sayısı...daha once 65000 renk olan ekranlar tarihe karışıyor ve yerine daha parlak daha keskin renklere sahip yüksek çözünürlüklü ekranlar kullaniliyor.son modellerde ise 240x320 ekran kullaniliyor.n70-72 modellerinde ise 208x176 ekran olmasina ragmen ekranda sıkıştırılmış 320x240 grafik kullanılıyor.

*kutu içeriğinin artması ve aksesuar kalitesinin yükseltilmesi dikkat çekici...kutu içeriğinde artik yok yok.ayrica özellikle kulakliklarin fonksiyonlu olanlari kullaniliyor ve kaliteleri orjinal bir sony kulaklıktan daha iyi.

*tasarımda bir adım öteye geçilmiş...daha önce üretilen kaba ve klasik nokia çizgileri artik ortadan kalkti ve (dizayncilari değişmiş olsa gerek)daha yumuşak ve ince çizgiler kullaniliyor.

*cihaz kasalari inceltilmiş....6600 ve 6630dan alişik olduğumuz kalinlik bir nebze olsun azaltılmış ve inceliğe gidilmiş.

*şarj soketi küçültülmüş...iyi de olmuş.daha zarif bir hal almış böylece.

*modellerden sadece n72 hariç hepsi görüntülü konuşmayı destekliyor...ülkemizde kullanamasak da teknoloji acısından iyi bir ilerleme.

*modellerin yerel hafızaları yükseltilmiş...daha önce 4MB gibi küçük boyuta sahip c: sürücüleri artık yükseltildi ve n91de bu 8GB gibi iyi bir kapasite oldu.

*ekranda ve kamerada tepkime süresi hızlandırılmış...kamera acikken gördüğünüz görüntü ve gözünüzle gördüğünüz görüntü neredeyse eş zamanlı.

*gereksiz ve menüde kalabalıktan başka birşeye yaramayan uygulamalar kaldırılmış...simrehberi,yönlendirme vb. çok kullanılmayan uygulamalar kaldırılmış.baska bir menü altında toplanmış.

*hafıza kart kapasitesi 4GB'a kadar yükseltilebilir hale getirilmiş...daha önce 1GB kart takıldığında kendinden geçen 6600,6630,7610 mazi oldu.

*müzik olayına adeta özenmişler...özel müzik tuşları,masaüstünden müzik kontrolleri,geliştirilmiş oynatıcıları ile eski modellerden açık ara ayrılıyor.

*hepsinin kapağının sol üst köşesine modelin ismi yazılmış...bu da telefonu elinize aldığınızda modelini sormaya gerek bırakmıyor ve tanıtım amacından da çok önemli bir rol oynuyor.

*şarj makinaları küçültülmüş ve hızlı şarj mümkün kılınmış...hızlı şarj her ne kadar iyi birşey olmasa da şarj makinalarının küçültülmesi iyi olmuş fakat siemens şarj makinalarının inceliği halen yakalanamadı.

• Beğen
Tepkiler: Devil_In_Side, -efşan, by_sivaslı ve 1 kişi daha

mservank

mservank

Üye
iyi güzel bilgiler ayrıca bugün n73 ü inceledim harika telefon acayip müzik çalıyo n80 den daha iyi diyebilirim

worldcild

Üye
bilgiler gercekten cok güzel bnde bazı seylerın asıldıgını anlamıstım ama bu kadar detaylı olarak deil:)tskler

Üye
    Konu Sahibi
üstad bunu üst konu yap bence

Master_Evil

Master_Evil

Üye
güzel bir çalışma teşekkürler

goblinhunter

goblinhunter

Üye
Verdiğin bilgiler için sağol. Ben zaten telefonumu değiştirecektim. N serisinde karasızdım, bir soğukluk vardı. Yavaş yavaş ısındım...

Peki N 7O le N 73 arasında seçim yapmak gerekirse hangisini seçeyim. :(

Master_Evil

Master_Evil

Üye
Verdiğin bilgiler için sağol. Ben zaten telefonumu değiştirecektim. N serisinde karasızdım, bir soğukluk vardı. Yavaş yavaş ısındım...

Peki N 7O le N 73 arasında seçim yapmak gerekirse hangisini seçeyim. :(

tabiki n73 ikisinide kullandım n73 ses, kamera, symbian, şıklık, görüntü, gibi yönlerden daha iyidir. n73 fiyatı bu kadar indikten sonra n70 almak hata olur

S€YF€TTiN

S€YF€TTiN

Üye
güzel bilgiler

goblinhunter

goblinhunter

Üye
tabiki n73 ikisinide kullandım n73 ses, kamera, symbian, şıklık, görüntü, gibi yönlerden daha iyidir. n73 fiyatı bu kadar indikten sonra n70 almak hata olur

Haklısın. Yardımların için sağol. Teşekkür Ettim.

dreamgirls

dreamgirls

Üye
paylaşımın için teşekkürler... gerçekten yararlı bilgiler... bende bugün inş N72ime kavuşuyorum... N seri süper... her zaman nokia:oke:

mert469

Üye
siz bunlara güzel diyosanız googleda n95 8gb yazıp aratın

akula

akula

Üye
nie n serisinde beyenmedigin yanı ne kine:D bende telefonumu degiştirmeyi düşünuyorum da bileyim yani kusurunuda ona göre tekrar düşüneyim

elmyra

Üye

iyide neden 8 gb yazıp araştıralım ki sinema filmi cekmeyecez ki cep telefonuyla nokianın N serisinin görünüm ve kamera acısından en güzel telefonu diyebilirim N 73 için ama symbian iste tek kötü yanları biraz yavaş benim favorim N 73 tabi sinema filmi cekmeyeceksem :vur:vur:vur:vur:vur:vur:vur:vur

SRCX

Üye
iyi bi paylaşım olmuş saol

mservank

mservank

Üye
o zaman yazmadım ama bu yazıyı başka sitelerde de okudum eğer alıntı yaptıysanız bi zahmet yazın emeğe saygı

yusufarslan90

Üye
merhaba millet ben geldim bu arada ben yusuf

kardeşim gerçekten ii paylaşım olmuşh emege saygı duyalım

adocan

Üye
ben n80 internet edition aldım once kaba geldi fakat şimdi alıştım çok işime yarıyo. wi-fi özelliği gayet ii(yalnız şarjı çabuk bitiyo yedek pil edinin).

zartan

zartan

Üye
paylaşımın ve bilgilendirmen için teşekkürler

jiyan

Üye
Bilgiler Için Sağol

Üst Alt