Huawei Ideos X5 (U8800) | 4.0.3 | Version 2.0 | FM Radio | 35 Kernel | 09.03.2012

Sponsorlu Bağlantılar

forumber

Üye
    Konu Sahibi
Huawei Ideos X5 (U8800) | 4.0.3 | Version 2.0 | FM Radio | 35 Kernel | 09.03.2012

Hakkında:
Bu rom bir temizlenmiş ICS ROM udur.Kaynak kodları Qualcomm Code Aurora dan alınmıştır...
UI düzgün,fakat ROMda bazı hatalar mevcut.Bazende kendiliğinden reset yapabiliyor
Bu ROM M7630AABBQMLZA404029I sürümünden baz alınarak yapılmışıtır.ROM un daha iyi olabilmesi için her hafta güncellenecektir.

Özellikler:
- 2.6.35 Kernel varsayılan olarak 1 GHz de çalışıyor.(geno nun kerneli değildir.)
- Google Apps gömülü
- FM Radio var ve çalışıyor

Bilinen Hatalar:
- Wifi otomatik olarak bağlanmayabilir

İndirmek için:
Aurora 2.0:

Kurulum:
Şuradaki rehberden kurabilirsiniz:http://www.maxicep.com/android-modi...mate-rehber-rom-ile-ilgili-hersey-616823.html
Harici SD yi nasıl Mount ederiz?(Kendi buluşum)
2.3 Resmi Güncellemesinde Eğer CWM yardımıyla ROM yüklerseniz Cihazı Reboot yapmadan Mount edilmiyor ne yazıkki.Elle kapatıp açsanız bile Mount edilmiyor.

- CWM Recovery yi açın ve Reboot System Now a tıklayın.Harici SD Mount edilecektir...

ICS yi bizim cihazlara neredeyse sorunsuz bir şekilde getirdiği için Martin'e (nicki:dzo) büyük teşekkürler!!!

carvantes

carvantes

Üye
deniyorum ve paylasımın için teşekkürler.

game74

Üye
2.3 yükseltmem için bide root için yardimci olur musunuz :)

forumber

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar merak etmeyin en geç 1 haftaya kadar U8800 için büyük bir rehber yayınlayacağım,o zamana kadar kurmamanızı tavsiye ederim

carvantes

carvantes

Üye

Sırasıyla anlatıyorum dikkatli yapınız çok basit. Ama öncelikle ve kesinlikle cwm 'den yedek alınız..

Öncelikle Bilgisayarınızda Hi Suite Kurulu olmalıdır.Eğer kurulu değilse mutlaka kurun.Usb ile bilgisayar bağlantınızı yapın.Ardından telefonda ayarlar/uygulamalar/gelişmiş sekmesine gelin ve USB hata ayıklamasına tik koyun.

Bu işlemi tamamladıktan sonra hi siute programını açın ve bağlan deyin telefon bağlanıtınızın sağlanmış olması gerek.
Bağlantı sağlandıktan sonra hi suite programını kapatın
Sıra geldi Root İşlemlerine
1)Bu paketi indiriyoruz.( )
2)Üst kısımda hi suite kurulumunda anlattığım gibi ayarlar/uygulamalar/gelişmiş sekmesindeki sahte konumlara izin ver seçeneğine de tik koyun
3)Şimdi arama ekranına gelin ve *#*#2846579#*#* girin çıkan ekran da ProjectMenu ye tıklayın.Sonra Background setting’i seçin yeni çıkan menüde 2. sırada olan Log setting’i seçin yine gelen menüden Log switch seçeneğine tıklayın gelen yerde LoG On’u seçerek çıkan confirm yazısına basın.Bu işlemleri doğru yaptıysanız ana ekrana dönüp telefonu kapatıp yeniden açınız(Yeniden başlatma işlemi yapmayınız)
4)Bildirim çubuğundaki USB Bağlandıyı seçin ve gelen ekranda USB depolama birimini aç’ı aktif hale getirin.
5)İndirmiş olduğumuz paketteki superonlineclicki bir dosyaya çıkarın ve programı çalıştırın.İlk çıkan ekranda donate later’a tıklayın ardından program menüsündeki ROOT sekmesine tıklayın ve artık karşımıza sorular çıkmasını bekleyeceğiz.
2 Soruya evet 3 üncüye hayır diyoruz. ve bitti ).
Telefonu açalım ve menüde Superuser uygulaması varmı bakalım.Varsa işlem tamam.

ŞİMDİ CWM YE GEÇELİM.

Clock Work Mod Kurulumu için Gerekli Şeyler
1)Root 2)Recovery Dosyası ( )
Dosyaları indirdiyseniz rootexplorer’ı telefonunuza kurun ve recovery dosyasını telefonunuzun sd kartına atın.

Kurulum
1)RootExplorer programını açıyoruz ve sırasıyla .cust_backup/image klasörüne giriyoruz.
recovery.img dosyanın üzerine uzun basın çıkan menüden copy’e basın ve ardından geri tuşuna basarak bi üst klasöre gelin buraya dosyayı yapıştırın herhangi bi sorun olmasına karşın yedek almış olduk.
2)Şimdi root explorerla sd kart a attığım recovery.img dosyasına uzun basarak copyalayın ve root explorer anadizinine dönerek sırasıyla .cust_backup/image klasörüne gidin.Buraya yapıştırma işlemini yapmadan önce sağ üst köşedeki Mount R/W’ye tıklayın ve ardından paste basın değiştirme ile ilgili bir soru çıkarsa yes’e basın işlem tamamdır.

Hepsi bukadar.
'' alıntıdır''

----------Eklendi @ 21:24:33 ---------- Yazıldı @ 21:21:45 ----------

Arkadaşlar merak etmeyin en geç 1 haftaya kadar U8800 için büyük bir rehber yayınlayacağım,o zamana kadar kurmamanızı tavsiye ederim

kurmamamızı tavsiye ettiğin romu neden paylaşıyorsun?

----------Eklendi @ 21:25:03 ---------- Yazıldı @ 21:24:33 ----------

:off:

yulas

Üye
Ben kurdum yanliz sebeke yok vede batarya bos gosteriyor

bozgoc

Üye
Merhaba Arkadaşım ,
Şuan Ideos X5 imde Android 2.3.5 Gingerbread ve 2.6.35.7 Kernel kullanıyorum . Sabırsızlıkla yayınlayacağınız Rehberi bekliyorum !!!
Biran önce ICS 4.0'a geçmek istiyorum , takipteyim ....

sss125

sss125

Üye
Bu romu yükledim yedek aldım ama yok yedeğin olduğunu nasıl öğrenebilirim yardım

---------- Eklendi @ 12:02:28 ---------- Yazıldı @ 12:01:33 ----------

Bu romdan yedek olmadan 2.3.5 nasıl dönerim

berk09

berk09

Üye
şöyle bir sorunla karşı karşıyayım.cihazın kendi romuna döndüğümde görüşmede sorun olmadığı halde farklı bir rom atınca görüşmede sesde gidip gelme cızırtı hatta bazen kesilme sorunu yaşıyorum.orjinal romda bu sorun yok .....anlayamadım bitürlü..yardımcı olan arkadaşlara şimdidedn teşekkr ediyorum

Ali58_58

Ali58_58

Üye
konuyu günceleyin

Üst Alt