Samsung S8000 Jet Firmware Güncelleme (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Bu konu işinize yaradı mı?

• Evet, faydasını gördüm.

Kullanılan: 32 69.6%
  • Hayır, bir faydası olmadı.

Kullanılan: 14 30.4%

• Kullanılan toplam oy
    46
joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
Samsung S8000 Jet Firmware Güncelleme (Resimli Anlatım)
Başlamadan önce MultiLoader_V5.65 ve NEW.PC.STUDIO.1.2.0.IDB i indirip bilgisayarımıza kuruyoruz...
Buyurun Linkler
NEW.PC.STUDIO.1.2.0.IDB:
MultiLoader_V5.65:

Bazı telefonlarda nedendir bilinmez bilgisayarın cihazı tanımadığı oluyor. Bu sorunlarla ilgili internette bir çok konu açılmış zaten. Bilgisayarın cihazı tanımaması gibi bir durumda Pc Studionun "New_PC_Studio_1.2.1.IH3_5" adlı sürümünü yükleyiniz. Sorun hala çözülmeze firmware işlemine başlayamazsınız...​

S8000 Jet Firmware

S8000XPJG1 TEMMUZ 2010 :
S800MPOJB1 ŞUBAT 2010 (easy java) :
S800MCEJC1 Mart 2010 (easy java) :
S800MDXIL3 :

NOT: Firmwareler tarafımca denenmiştir. Eski sürümlerden farkı menü simgelerini isteğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Navigasyon menüsü kod girmeye gerek kalmadan ayarlar menüsünden aktif hale getirilebiliyor. Müzik çalar 2009 sürümlere göre biraz daha görsel ve kullanışlı. Birkaç yeni widget eklenmiş. Easy Java yazan firmwarelerde tek tıklama ile java uygulamaları kurabilirsiniz. İlk göze çarpan farklılıklar bunlardır...​

Başlamadan önce Sim Lock'un kapalı olduğundan emin olun. Bunun için *#7465625# tuşlayıp çıkan menüde kontrol edebilirsiniz.

MultiLoader_V5.65 i çalıştırın. İndirdiğimiz firmwareden çıkan dosyarı MultiLoader in ilgili bölümlerine gireceğiz. Resimlerdeki adımları uygulayın...

İşlemleri tamamladıkatn sonra telefonumuzu loader moduna alıyoruz. Bunun için ilk önce sim ve hafıza kartımzı çıkarıp telefonumuzu kapatıyoruz. USB kablosunu bağlayıp telefonuzun sol üst yan kısmında bulunan Volume tuşlarından alttakine basılı tutun, Sağ alttaki Camera tuşuna basılı tutun ve telefonu açmak için kullandığınız tuşa basılı tutun. Bu üç tuşun aynı anda basılı tutulması gerekli.
Bu işlemi yaptıktan sonra loader ekranı gelecektir. Loader ekranı geldikten sonra MultiLoader_V5.65 programında Port Search butonuna tıklayıp ilgili COM bağlantı noktasını bulmasını bekliyoruz. Telefon bağlandığında Donwload yazısı aktif olacaktır. Donwload a tıklayıp flashlama işlemine başlıyoruz. Ortalama 2dakika kadar falan sürmesi lazım. İşlem bittikten sonra telefon bazen otomatik açılmıyor. Böyle bir durumda ilk USB kablosunu sökün, ardından bataryayı çıkarıp takın ve telefonu yeniden açın. Siyah ekran üzeinde karmakarışık yazılar falan görürseniz panik yapmayın. Tüm işlemler bitiiğinde telefon açılacaktır :)

Yukarıda verdiğim S8000 jet için çıkan en güncel Türkçe firmwaredir. İlerleyen zamanlarda navigasyonla ilgili bir konu daha paylaşıcam. İşine yaradıysa bir teşekkürü çok görme herkese Kolay Gelsin...

• Beğen
Tepkiler: arif_216, pyscko, deilo ve 13 diğerleri

_ARDA_

_ARDA_

Üye
Dostum sayende yeni aldığım s8000 jet cihazıma firmware güncellemesi yaptım. henüz cihazı test etmedim ama anlatımın için teşekkürler ;)

ka_za

ka_za

Üye
Bi problem olur mu deneyn arkadsım var mi? bide ben easy javali olanı yapacam digerinin ondan bir artısı var mı?

Son düzenleme:
joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
Dostum sayende yeni aldığım s8000 jet cihazıma firmware güncellemesi yaptım. henüz cihazı test etmedim ama anlatımın için teşekkürler ;)
Eywallah kolay gelsin...

----------Eklendi @ 01:32:37 ---------- Yazıldı @ 01:31:18 ----------

Bi problm olur mu deneyn arkadsm war mi? bide bn easy javali yapcm digerninin ondan bi artısı var mı?

Deneyen ben varım. Şuana kadar hiç sorun çıkmadı yazlım yüklerken. Easy java olanın artısı tek tık java kurulumdur. Diğeriyle bi farkı yok onun dışında...

xcodex

Üye
Merhaba, Javalı olan FW yi yükledim ama NAVİGASYON menüsü çıkmadı?

joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
Ayarlar/telefon ayarları/Navigasyon diye bir bölüm olması lazım. Temmuz 2010 FW de var. diğerinde de olması lazım. Oradan aktifleşmede açık dersen telefon kapanıp açılacaktır. Ardından ana menüde navigasyonu görebilirsin. Dediğim menü yok ise tekrar bildir yardımcı olmaya çalılşırım. Bu arada sitede güvenlik açığı olduğunu söylüyor antivirüs programım girmekte zorluk çekiyorum. Yönetici arkadaşlara duyurulur...

• Beğen
Tepkiler: xcodex

enesdpü

Üye
kardeş eline sağlık.ama flaslama işlemini yapamadım.biraz daha açık anlatıversen? telefon bilgisayara bağlamadan açılmıyor .

ka_za

ka_za

Üye
herseyi yaptm ama telefon loader moda gecmyo neden olabilir?

enesdpü

Üye
loader moda geçmesi için kabloyu pc den sök.sadece telefonda takılı kalsın kardeş.

joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
kardeş eline sağlık.ama flaslama işlemini yapamadım.biraz daha açık anlatıversen? telefon bilgisayara bağlamadan açılmıyor .
Yeteri kadar açık zaten. telefon bilgisayara bağlamadan açılmıyor ne demek. Sen problemi açık bi şekilde anlat yardımcı olmaya çalışırız...

xcodex

Üye
Teşekkür ederim, navigasyon menüsü geldi, ayrıca konu dışı olabilir ama ; bu telefonun dokunmatik hassasiyetini daha kaliteli hale nasıl getirebiliriz? Dokunmatiğini değiştirmek vs mi lazım? Öyle ise ne önerirsiniz?

joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim, navigasyon menüsü geldi, ayrıca konu dışı olabilir ama ; bu telefonun dokunmatik hassasiyetini daha kaliteli hale nasıl getirebiliriz? Dokunmatiğini değiştirmek vs mi lazım? Öyle ise ne önerirsiniz?

Dokunmatik değiştirmek bi fayda sağlamaz. Samsung Jet'te sezgisel dokunmatik ekran yok istesen de maksimum düzeye ulaşamazsın. En iyi hale getirmek için ya güncel fw yükleyeceksin ki o da konuda var zaten ya da ekran kalibrasyonunu tekrar ayarlayacaksın...

cunior_19

cunior_19

Üye
dostum yaptım oldu çok saol yaa valla yeni tel almış kadar sevindim :) menüyü değiştirebiliyom uygulama oyun sınırsız yükleniyoo yeni widgetlerde güzell süpersin yaa çok saol

joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
dostum yaptım oldu çok saol yaa valla yeni tel almış kadar sevindim :) menüyü değiştirebiliyom uygulama oyun sınırsız yükleniyoo yeni widgetlerde güzell süpersin yaa çok saol

Eywallah hayırlı olsun...

devilfran

Üye
navigasyonu bekliyorum adamım bu arada bi tanesi yükledim eror verdi şimdi easy javayı denicem oda olmazsa gümledi demektir bizim yawru :(

----------Eklendi @ 21:37:36 ---------- Yazıldı @ 21:23:58 ----------

factory fs yüklerken eror verdi tel açılmıyor nasıl yapıcaz adamım adam gibi bişi yokmu yaa patladı yawru

joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
navigasyonu bekliyorum adamım bu arada bi tanesi yükledim eror verdi şimdi easy javayı denicem oda olmazsa gümledi demektir bizim yawru :(

----------Eklendi @ 21:37:36 ---------- Yazıldı @ 21:23:58 ----------

factory fs yüklerken eror verdi tel açılmıyor nasıl yapıcaz adamım adam gibi bişi yokmu yaa patladı yawru

Bazı Fwlerde böle hata verebiliryor. Konuda paylaştığım yazılımlarda böle bi sorun olmadı gerçi. Dün yeni bir FW denedim sorunsuz yüklendi bir de onu dene istersen. S800MCEJC1 konuya ekledim indirip deneyebilirsin.
Not: Bazı FW'leri yüklerken boot change, download, master rom un hepsni işaretlemene gerek yok. Denediğim kadarıyla bazıları cihaza göre farklılık gösteriyor. Bir de sadece Download ı işaretleyip kurmayı dene. Kolay gelsin...

----------Eklendi @ 14:41:15 ---------- Yazıldı @ 14:40:10 ----------

Download ı işaretleyip dene olucaktı eksik gelmiş...

----------Eklendi @ 14:41:48 ---------- Yazıldı @ 14:41:15 ----------

fll Download

maivesiyah

maivesiyah

Üye
Peki biz şuan telefonumuzda hangi Fw yüklü bunu nasıl öğrenebiliriz? Eski Fw mi yeni Fw mi yüklü telde öğrenelim ona göre yükleme yapalım

enesdpü

Üye
eyvallah çözdüm.boot ayarlarını yapmadığımda açılıyor telefon.

joe34

joe34

Üye
    Konu Sahibi
Peki biz şuan telefonumuzda hangi Fw yüklü bunu nasıl öğrenebiliriz? Eski Fw mi yeni Fw mi yüklü telde öğrenelim ona göre yükleme yapalım

*#1234# yaparak FW versiyonunu öğrenebilirsin...

maivesiyah

maivesiyah

Üye
s8000 XXIG3 bu yeni bir Fw midir güncellemeye gerek var mı sizce?

Üst Alt