Elektro Gitar Çalanlar ve Çalmışlara Sorum Var

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ALPARS™

ALPARS™

Üye
Elektro Gitar Çalanlar ve Çalmışlara Sorum Var
Elektro gitar kursuna gitmek istiyorum ancak elektro gitar çalmaya değermi?:hmmm
Zorlukları ve avantajları neler?:rock:

Fahrettin.Onay

Fahrettin.Onay

Üye
Ya aslında okadar zor değil kendinde öğrenirsin.Onların sayıları var netten iyi bir öğreticinin videosunu bulursun o sana elektro gitarda sayıalr söylicek tabi ingilizcen iyi ise 7 de 6 der perdeye göre yani oradan öğrene öğrene hızlandır elini bukadar bide geliştirirsin elini tamamdır :) ben öyle geliştirdim.

ALPARS™

ALPARS™

Üye
Ya aslında okadar zor değil kendinde öğrenirsin.Onların sayıları var netten iyi bir öğreticinin videosunu bulursun o sana elektro gitarda sayıalr söylicek tabi ingilizcen iyi ise 7 de 6 der perdeye göre yani oradan öğrene öğrene hızlandır elini bukadar bide geliştirirsin elini tamamdır :) ben öyle geliştirdim.
Mesele zor olması değil.Çalması yani tek başına grup kurmadan çalınabilir mi?
Ben aslında iki enstrüman arasında kaldım saz mı elektro gitar mı?

Utku

Utku

Üye
ALPARS™;3577850' Alıntı:

at mı ? eşek mi ?:d::ehe

Fahrettin.Onay

Fahrettin.Onay

Üye
Bnce elektro gitar çünkü elektro gitarda saz gibi çalabilirsin ;)

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
ALPARS™;3577850' Alıntı:

Çok garip bir soru. :hmmm Birisi bin yıllık kültürün simgesi diğeri popüler kültürün, anlamışsındır demek istediğimi. Kendini hangi kültüre ait hissediyorsan, ona yönelmelisin; doğru olan bu.

Bnce elektro gitar çünkü elektro gitarda saz gibi çalabilirsin ;)

Saz gibi çalması mesele değil, sazın tınısını almak mesele. Elektro gitarda saz sesini alabilmek için ek cihazlara ihtiyaç var. 400 TL civarında onlarda toplam.

ALPARS™

ALPARS™

Üye

Çok garip bir soru. :hmmm Birisi bin yıllık kültürün simgesi diğeri popüler kültürün, anlamışsındır demek istediğimi. Kendini hangi kültüre ait hissediyorsan, ona yönelmelisin; doğru olan bu.

Saz gibi çalması mesele değil, sazın tınısını almak mesele. Elektro gitarda saz sesini alabilmek için ek cihazlara ihtiyaç var. 400 TL civarında onlarda toplam.
Son kararım elektro gitar.

GuitaristBoy

GuitaristBoy

Üye
başgıçta klasik yada akustik gitar alsaydın abi mekanda akustikle elektro gitar şeklinde çalmış insanım :D

rockagk

rockagk

Üye
elektro gitar aslında o kadar kolay değil ama ruhun varsa, azıcık bir eğitimle bunu başarabilirsin. Ben mesela rock-metal müziği çok severim tvde orada burada gördüm rockcıları yavaş yavaş kanım ısındı sonra vazgeçilmez hale geldi.(rock müzik). başta hafif dinliyordum sonrada metal dinlemeye başladım hep dinlemekle olmuyo tabi metalcilere baka baka ben de onlara özendim artık ben de bu müziği yapmak istiyorum dedim ve başladım klasik çalmaya 3 ay kursa gittim sonrasında da Guitar pro tablerinden şarkılar çalmaya başladım elekttro gitarla. yavaş yavaş geliştirdim kendimi. yani demek istediğim yapmak istiyorsan kolaydan başla sonrasında eğer istek varsa her türlü geliştirebilirsin kendini arkadaşın dediği gibi internetten de öğrenebilirsin veya kendi başına basitten başlayarak devam ettirebilirsin. Başlarda Klasik gitar bile uzun süre çalıştığında parmakları epey bi ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt