Nokia C5-03 RAM/Hafıza temizleme (Tüm S60 V5 Telefonlar için de geçerlidir)

Sponsorlu Bağlantılar

Del Rey

Del Rey

Üye
    Konu Sahibi
Nokia C5-03 RAM/Hafıza temizleme (Tüm S60 V5 Telefonlar için de geçerlidir)
Aslında herkesin bildiği birşey, ancak ben bir konu altında toplayım dedim.

Öncelikle kaldırmadan başliyim. Hafıza kartınızı çıkartın ve uygulama yöneticisinde ilk aldığınızda olmayan API, Server, oyun, uygulama, paket, dil hepsini kaldırın. Sonra, dosya yöneticisinden telefon hafızasına geçin ve kaldırdığınız uygulamaların dosyaları orada da kalkmış mı diye bir bakın. Kalkmamışsa silin. Sonra, web tarayıcınızı açın Seçenekler > Gizlilik verilerini sil > Tümü 'nü işaretleyin. Bu size 6 MB gibi bir alan daha kazandıracaktır. Diğer tarayıcılarınızda da deneyebilirsiniz. Mesajlarınızı silin, özellikle de Bluetooth mesajlarını. Fakat sadece gelen değil, e-posta, gönderilen vs. hepsini. Yalnızca şablonlar falan kalsın. Bu sayede Telefon hafızanızda 42 MB bir alana kavuşacaksınız.

Sonra hafıza kartınızı takın, ve kullanmadığınız uygulamaları teker teker kaldırın. Daha sonra Ram Blow, Handy Taskman adlı uygulamaları yükleyin. Her ikisini de hafızaya kurun.

Ev ekranını temel haline geitirin. Titreşim, ekran sesi, arayanın adını söyleme gibi gereksiz şeyleri kapatın, isterseniz tema efeklerini de kapatın ama onun pek artısı yok.

Telefonun hafıza kartını sim kartını bataryasını herşeyini çıkartın ve kapağını açıp 10 - 15 dakika bekleyin ki statik elektrik boşalsın, telefon rahatlasın. Çırılçıplak kalsın yani :d: Herneyse, daha sonra telefonunuzu açın, açar açmaz Menü > Handy Taskman'i açın biraz yavaş açılacaktır. Açılınca kendiliğinden açılan rehber, mesajlar, ajanda, saat gibi uygulamalar göreceksiniz. Hepsini seçeneklerden Sona Erdir ile kapatın. Ram Blow ile RAM'i temizleyin. RamBlow'u kapatın. Menüyü açıp - kapayın bir iki kere. Ve alın size boş 56 MB Ram.

• Beğen
Tepkiler: enginsarıca, huzeyfe_66, hukukcu076 ve 2 diğerleri

bthn_997

bthn_997

Üye
vay be saol kardeşim :oke:

-efşan

-efşan

Üye
teşekkürler dostum bilgiler güzel

'Patron

'Patron

Üye
Tesekkurler gerçekten yararlı bilgiler.

SilentOne

SilentOne

Üye
onları yapıcaqıma tele hafıza kartına 15 günde bir format çakın tmmdır

zatenosman

Üye

Öncelikle kaldırmadan başliyim. Hafıza kartınızı çıkartın ve uygulama yöneticisinde ilk aldığınızda olmayan API, Server, oyun, uygulama, paket, dil hepsini kaldırın. Sonra, dosya yöneticisinden telefon hafızasına geçin ve kaldırdığınız uygulamaların dosyaları orada da kalkmış mı diye bir bakın. Kalkmamışsa silin. Sonra, web tarayıcınızı açın Seçenekler > Gizlilik verilerini sil > Tümü 'nü işaretleyin. Bu size 6 MB gibi bir alan daha kazandıracaktır. Diğer tarayıcılarınızda da deneyebilirsiniz. Mesajlarınızı silin, özellikle de Bluetooth mesajlarını. Fakat sadece gelen değil, e-posta, gönderilen vs. hepsini. Yalnızca şablonlar falan kalsın. Bu sayede Telefon hafızanızda 42 MB bir alana kavuşacaksınız.

Sonra hafıza kartınızı takın, ve kullanmadığınız uygulamaları teker teker kaldırın. Daha sonra Ram Blow, Handy Taskman adlı uygulamaları yükleyin. Her ikisini de hafızaya kurun.

Ev ekranını temel haline geitirin. Titreşim, ekran sesi, arayanın adını söyleme gibi gereksiz şeyleri kapatın, isterseniz tema efeklerini de kapatın ama onun pek artısı yok.

Telefonun hafıza kartını sim kartını bataryasını herşeyini çıkartın ve kapağını açıp 10 - 15 dakika bekleyin ki statik elektrik boşalsın, telefon rahatlasın. Çırılçıplak kalsın yani :d: Herneyse, daha sonra telefonunuzu açın, açar açmaz Menü > Handy Taskman'i açın biraz yavaş açılacaktır. Açılınca kendiliğinden açılan rehber, mesajlar, ajanda, saat gibi uygulamalar göreceksiniz. Hepsini seçeneklerden Sona Erdir ile kapatın. Ram Blow ile RAM'i temizleyin. RamBlow'u kapatın. Menüyü açıp - kapayın bir iki kere. Ve alın size boş 56 MB Ram.

güzel paylaşım eline sağlık

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
SaoLasıN... :oke:

_K@YIP_

_K@YIP_

Üye
Güzel Bilgi Teşekkürler:oke:

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
Ben handy taskman yerine jbak taskman kullanıyorum o açılışta ki mesajları falan devre dışı bırakıyorum daha iyi oluyor tavsiye ederim :)

memoli71

Üye
cok tskler .

nalcam22

nalcam22

Üye
apı yi silersen nası polarbit oynucaz.
Ayrıca bn mguard ve xclearla bu dediklerini yapmada 1 dk de55m ram oluo

Del Rey

Del Rey

Üye
    Konu Sahibi
apı yi silersen nası polarbit oynucaz.
Ayrıca bn mguard ve xclearla bu dediklerini yapmada 1 dk de55m ram oluo

C5-03'ü biliyor musun? Bu konu özellikle C5-03 için açıldı. Yani C5-03'e ait özelliklere göre yazdım. Polarbit oyunları C5-03'te oynanmıyor. APIlere gerek yok o kadar. Ayrıca, hard format atarsan görürsün, uygulama yöneticisinde tek API kalmaz.

nalcam22

nalcam22

Üye
tüm s60v5 telefonlar içinde geçerlidir
İyi bak

nalcam22

nalcam22

Üye
Ne artistlik yapıyorsun tamam api yi kaldırma olsun bitsin saçma sapan konuşma adam biz c5-03 çülere özel şeyler yazıyo konunun ilk adı ney ? Nokia C5-03 RAM/Hafıza temizleme sen ne yapıyorsun saçma sapan yorumlar teşekkürler abi eline sağlık

Asıl artistliği kimin yaptığı belli madem sadece c503 e diyo ozaman tüm s60v5 için geçerli yazısınıkaldırsın

u_cosar

u_cosar

Üye
teşekkürler saol

NextWorld

NextWorld

Üye
ram blow çok işe yaramıyor :nono:.ram info programından ne kadar raminiz dolu boş öğrenebilirsiniz.:rica:

jeandark1713

jeandark1713

Üye
tüm bunların yerine telefonu açıp kapatsak aynı görevi görmez mi ?

enes_cetinbakis

Üye

BU İŞLER BOŞ = ben *#7370# yaptım ve 50 mb boş yer oldu ( kilit kodu sorarsa 12345 yazın ) ovi store ve maps de silinmedi....

hicsam

hicsam

Üye
çok teşekkürler

Üst Alt