samsung galaxy s 5830 hakkında öğrenmek istediğiniz herşeyi sorun

Sponsorlu Bağlantılar

muaythai

muaythai

Üye
    Konu Sahibi
samsung galaxy s 5830 hakkında öğrenmek istediğiniz herşeyi sorun
samsung galaxy s 5830 umu alalı 1 ay kadar olacak ilk aldığımda cok üzülmüştüm cünkü cok sevdiğim 5800 ımı satmak zorunda kaldım iyiki satmışım ama iğrencbir telefonmuş 5800 android biraz soğuktum bu güne kadar android kullanmadığım için pişmanım hele dokunmatik olayı valla samsung aşmış abi biz 5800 da işgence cekiyormuşuz neyse ben roor attım telefona atamayan sölesin root atmadan telefon hafızası doluyor ve donuyor bende şuan 100 e yakın oyun uygulama var vede canavar gibi 800 mhz idare eder mesela pes2011 oynuyom donmadansüper ko yu castel warioruda nfs shift acıyor ama araba siyah görünüyor hittiği görünüyor ama bozuk gösteriyor yani bazı oyunları acmıyor mesela aspahlt 6 acmıyor 5acıyor sesi süper cıkıyor ekran cok tatlı gösteriyor gören hayran kalıyor ama oyunlarda biraz zayıf kalmış daha güclü bekliyordum ama 5800 a göre 2 kat daha ii soruları olanı bekliyom

alp238

alp238

Üye
kardeşim bendede 5830 var bir hafta oldu alalı aşagı yukarı 20 tane uygulama yükledim hafıza dolu uyarısı veriyor bu root olayı nedir nasıl oluyor bilmiyorum daha önce android telefon kullanmadım yardımcı olursan sevinirim şimdiden teşekkürler

nurullahstar

nurullahstar

Üye
bir kaç konu içerisinde root atıpta telefonu bozlan arkadaşlar varmış, risk varmı? atınca ne değişiyor...

muaythai

muaythai

Üye
    Konu Sahibi

bak bu sitede analılıyor ingilizce ama SuperOneClick programını indiriyorsunuz onunla sadece kablo ile bağlıyorsunuz ve root yazan yere basın ben rehberi yedekledim format attım öle root yaptım root tan sonra tüm programlar sd karta yüklendi bence hiçbir sorun yok süper kkullanıyorum bende senin gibi 20 uygulama yüklemiştim donuyordu sinirlenmiştim satacaktım ama şimdi cok ii gene doldu hafıza ama 100 e yakın uygulama oyun var :D
dediğim gibi bence samsung kies ile rehberi yedekle sonra format at sonra root ondan sonra ne istersen yükle :D

AYNA

AYNA

Üye
arkadaşım bana sadece mesajlar bölümünü anlatır mısın? mesajları yazıpta toplu halde saklayabileceğimiz bir taslaklar bölümü var mı?
seri bir şekilde hızlı mesaj yazılabiliyor mu yani 250 karakteri felan geçtikten sonra kasmalar harflerin geç gelmesi felan oluyor mu?

muaythai

muaythai

Üye
    Konu Sahibi
valla hiç msj yazmamışım bu telefonla şimdi aklıma geldi hemen senin için yazdım baya uzun 500 kelimelik bir mesaj ama hiç kasılma olmadı xt9 öngörücü yazıyı acınca daha da kolay oldu msj yazması cok hızlı ve öngördüğü kelimeler cok güzel ayrıca manyak bişe olan ayrıca sesli arama özelliği gibi konuştuğunuz tüm kelimeleri msj olarak yazıyor direk ama taslaklar yok direk hepsini aynı yere kaydediyor biraz gıcık orası

AYNA

AYNA

Üye
valla hiç msj yazmamışım bu telefonla şimdi aklıma geldi hemen senin için yazdım baya uzun 500 kelimelik bir mesaj ama hiç kasılma olmadı xt9 öngörücü yazıyı acınca daha da kolay oldu msj yazması cok hızlı ve öngördüğü kelimeler cok güzel ayrıca manyak bişe olan ayrıca sesli arama özelliği gibi konuştuğunuz tüm kelimeleri msj olarak yazıyor direk ama taslaklar yok direk hepsini aynı yere kaydediyor biraz gıcık orası

çok telekkürederim zahmet verdim sanada sağolasın bende samsung almayı düşünüyorum o yüzden sordum kardeş.bu arada konuşmayı mesaja çeviriyo demişsinde ciddi ciddi türkçe konuşunca onu yazıya çeviriyo ve onuda gönderebiliyorsun öyle mi? onu ilkdefa duydum ben doğru çeviriyomu söylediklerini peki?
taslaklarıda bir şekilde halletcem olmazsa notla bölümüne kaydetcem önemli mesajlarıda.kopyala yapıştır vardır çünkü..

--------------- Ekleme ---------------

bide dediğin konuştuğunu yazılı mesaja çevirme tam olarak adı ne diye geçiyor videosunu felan aradımda bulamadım!

dangerouz

dangerouz

Üye
Dostum bende senin gibi 5800 kullandım.Samsung ace yi araştırmaya başladım ve 5800 la karşlaştırlmayacak kadar güzel ve hızlı olduğunu videolardan gördüm, seri bir telefon peki üretim yeri neresi acaba? Bunu hiçbir yerde bulamadım samsung Kore malı ama bu ürün nerede üretiliyor ? Telefon aklıma yattı, nereden almalıyım şu an teknosa da var bimeks , vatan bilgisayar' da göremedim.Nereden almalıyım sence ? Fiyat aralığı 770-774 TL sanırım, hepsiburada ve teknosa fiyatları.

coskunakar

Üye
ben alalı 2 hafta oldu telefon kullanışlı ve hızlı ...fakat benim için büyük bir sorunu var şarjı az kullandım denedim 2.gün sonunu görmüyor tabi bunun avea kullanmamın da büyük faktörü olduğunu düşünüyorum...

alp238

alp238

Üye
bu cihaza nasıl format atılıyor birde onu yazarsan çok sevinecegim

muaythai

muaythai

Üye
    Konu Sahibi
Dostum bende senin gibi 5800 kullandım.Samsung ace yi araştırmaya başladım ve 5800 la karşlaştırlmayacak kadar güzel ve hızlı olduğunu videolardan gördüm, seri bir telefon peki üretim yeri neresi acaba? Bunu hiçbir yerde bulamadım samsung Kore malı ama bu ürün nerede üretiliyor ? Telefon aklıma yattı, nereden almalıyım şu an teknosa da var bimeks , vatan bilgisayar' da göremedim.Nereden almalıyım sence ? Fiyat aralığı 770-774 TL sanırım, hepsiburada ve teknosa fiyatları.
5800 SAMSUNG ACE IN DIRNAĞI ETMEZ KULLANAN BİLİR :D BENİM TELEFON GARANTİLİ AMA ARKASINDA MADE İN CHİNA SAMSUNG YAZIYOR BENCE SAMSUNG UN CHİNDEKİ FABRİKASINDA ÜRETİLMİŞTİR AMA BENİM İÇİN ÖNEMLİ DEĞİL SEN DEDİN DİYE BAKTIM MESELA BUNLAR GECTİ ARTIK NİKE INDA ADİDASINDA PHİLİPS İNDE ... BİNLERCE ÜNLÜ FİRMANIN CİNDE FABRİKASI VAR İŞLİK UCUZ DİYE MALZEME AYNI MALZEME SIKINTI YOK O YÜZDE BEN COK ARAŞTIRDIM BU SİTEDE UCUZ BEN KENDİ ARKADSIM DÜKKANINDAN BAYA UCUZA ALDIM 5800 VERDİM İKİ HURDA İŞE YARAMAZ CALIŞMAYAN ESKİ TELEFON VERDİM BİDE 280 TL VERDİM YAKLAŞIK 250 5800 DESEN 100 HURDALAR DESEN 280 DA VERDİM 630 YAPIYORO 280 A DA 10 TAKSİT :D YANLIZ VERDİĞİM SİTEDE ROOTLU FELAN GÖNDERİYORLARMIŞ GÜVENLİYSE ARAŞTIR BENCE FİYAT İİ ROOTLU İŞARTELER AMA 740 A GELİYORMUŞ ŞİMDİ GÖRDÜM :D

çok telekkürederim zahmet verdim sanada sağolasın bende samsung almayı düşünüyorum o yüzden sordum kardeş.bu arada konuşmayı mesaja çeviriyo demişsinde ciddi ciddi türkçe konuşunca onu yazıya çeviriyo ve onuda gönderebiliyorsun öyle mi? Onu ilkdefa duydum ben doğru çeviriyomu söylediklerini peki?
Taslaklarıda bir şekilde halletcem olmazsa notla bölümüne kaydetcem önemli mesajlarıda.kopyala yapıştır vardır çünkü..

--------------- [sıze=1]ekleme[/sıze] ---------------

bide dediğin konuştuğunu yazılı mesaja çevirme tam olarak adı ne diye geçiyor videosunu felan aradımda bulamadım!

aynen öle ceviriyor manyak bişe zaten konuşma işi heryerde var google de felan ektra bişe yüklemiyorsun üzerinde geliyor mesela türkcell reklamındaki gibi ornitorenk diyorsun geliyor google de arıyor aynı şekilde mesajda yazıyorsun konuşarak diksiyon meselesi düzgün cümle kurarsan ben 5 cümleyi bile sölediğimde aldı vaktim olsa size video ceker söler koyardım youtube adını valla bende bilmiyorum msj larla ilgilenmedim dedim ya sırf senin için girdim baktım ama özellik ilk ekrandada var ses tanıma ayarı diye bir ayar var bence ismide bu ses tanıma ingilizcede voice bişeydi ama hatırlamıyom

bu cihaza nasıl format atılıyor birde onu yazarsan çok sevinecegim

en kolayı bu ayarlara giriyoruz ordan gizlilik ordan fabrika ayarlarına sıfırlayı sectikmi valla anasınıağlatıyor ilk günkü gibi oluyor :d benim 850 rehberimde tel hafızasında olduğu icin samsung kies le yedek aldım iyiki almışım onlarıda siliyor dikkat edin

bided arkadas sarj demiş valla ben 5800 ı hergün akşam geldimmi eve takrdım bunuda aynı şekilde bana ikisininde sarjı yetmiyor birgün bile ama hiç durmadan pes2011 oynuyom bide castle tower bide angry bird felan filan tabi wireless acık sürekli internet felan :d ha bide spb tv ile televizyon :d daha nasıl dayansın bence ii bile dayanıyor

AYNA

AYNA

Üye
5800 SAMSUNG ACE IN DIRNAĞI ETMEZ KULLANAN BİLİR :D BENİM TELEFON GARANTİLİ AMA ARKASINDA MADE İN CHİNA SAMSUNG YAZIYOR BENCE SAMSUNG UN CHİNDEKİ FABRİKASINDA ÜRETİLMİŞTİR AMA BENİM İÇİN ÖNEMLİ DEĞİL SEN DEDİN DİYE BAKTIM MESELA BUNLAR GECTİ ARTIK NİKE INDA ADİDASINDA PHİLİPS İNDE ... BİNLERCE ÜNLÜ FİRMANIN CİNDE FABRİKASI VAR İŞLİK UCUZ DİYE MALZEME AYNI MALZEME SIKINTI YOK O YÜZDE BEN COK ARAŞTIRDIM BU SİTEDE UCUZ BEN KENDİ ARKADSIM DÜKKANINDAN BAYA UCUZA ALDIM 5800 VERDİM İKİ HURDA İŞE YARAMAZ CALIŞMAYAN ESKİ TELEFON VERDİM BİDE 280 TL VERDİM YAKLAŞIK 250 5800 DESEN 100 HURDALAR DESEN 280 DA VERDİM 630 YAPIYORO 280 A DA 10 TAKSİT :D YANLIZ VERDİĞİM SİTEDE ROOTLU FELAN GÖNDERİYORLARMIŞ GÜVENLİYSE ARAŞTIR BENCE FİYAT İİ ROOTLU İŞARTELER AMA 740 A GELİYORMUŞ ŞİMDİ GÖRDÜM :D

aynen öle ceviriyor manyak bişe zaten konuşma işi heryerde var google de felan ektra bişe yüklemiyorsun üzerinde geliyor mesela türkcell reklamındaki gibi ornitorenk diyorsun geliyor google de arıyor aynı şekilde mesajda yazıyorsun konuşarak diksiyon meselesi düzgün cümle kurarsan ben 5 cümleyi bile sölediğimde aldı vaktim olsa size video ceker söler koyardım youtube adını valla bende bilmiyorum msj larla ilgilenmedim dedim ya sırf senin için girdim baktım ama özellik ilk ekrandada var ses tanıma ayarı diye bir ayar var bence ismide bu ses tanıma ingilizcede voice bişeydi ama hatırlamıyom

en kolayı bu ayarlara giriyoruz ordan gizlilik ordan fabrika ayarlarına sıfırlayı sectikmi valla anasınıağlatıyor ilk günkü gibi oluyor :d benim 850 rehberimde tel hafızasında olduğu icin samsung kies le yedek aldım iyiki almışım onlarıda siliyor dikkat edin

bided arkadas sarj demiş valla ben 5800 ı hergün akşam geldimmi eve takrdım bunuda aynı şekilde bana ikisininde sarjı yetmiyor birgün bile ama hiç durmadan pes2011 oynuyom bide castle tower bide angry bird felan filan tabi wireless acık sürekli internet felan :d ha bide spb tv ile televizyon :d daha nasıl dayansın bence ii bile dayanıyor

çok teşekkürederim kardeşbu özellik çok işime yarayacak :oke:

dangerouz

dangerouz

Üye
Teşekkürler dostum adettendir nerede üretildiğini soruyum dedim :) Telefona hasta oldum :D

alp238

alp238

Üye

bak bu sitede analılıyor ingilizce ama SuperOneClick programını indiriyorsunuz onunla sadece kablo ile bağlıyorsunuz ve root yazan yere basın ben rehberi yedekledim format attım öle root yaptım root tan sonra tüm programlar sd karta yüklendi bence hiçbir sorun yok süper kkullanıyorum bende senin gibi 20 uygulama yüklemiştim donuyordu sinirlenmiştim satacaktım ama şimdi cok ii gene doldu hafıza ama 100 e yakın uygulama oyun var :D
dediğim gibi bence samsung kies ile rehberi yedekle sonra format at sonra root ondan sonra ne istersen yükle :D

aynı senin yaptıgın gibi herşeyi uyguladım cihazı root yaptım format attım program kurdum yine telefon hafızasına kurdu nasıl başaracagım bu işi bilmiyorum

dangerouz

dangerouz

Üye
Bugün Teknosaya fiyat sormak için girdim hatta 15 dk önce bu telefonun (galaxy ace) toplatıldığı söylendi ama sadece teknosa toplatıyormuş sanırım.IMEI numaralarıyla ilgili bir sorun var dediler, teknik bir problem yokmuş bilginize.

muaythai

muaythai

Üye
    Konu Sahibi
aynı senin yaptıgın gibi herşeyi uyguladım cihazı root yaptım format attım program kurdum yine telefon hafızasına kurdu nasıl başaracagım bu işi bilmiyorum

valla ben böle yaptım sen hafıza kartına kurmadığından nasıl emin oluyorsun bu iş windowsdan farkı yok bak karıştırma sen programı kurduğunda tabiki telefon hafızasına kısa yolunu ve sistem dosyalarını atıyor mesela 2 gb sd kard var bende 50 uygulama oyun ile hafıza kartı 1.5 gb dolu telefonda 180 mb dan 160 mb ı doldu yeni oyunları uygulamalarıda yüklerken tabiki telefon hafızasıda dolacak ama telefon hafızası bomboş kalmaz yeni birşeyler yüklendiğinde

Teşekkürler dostum adettendir nerede üretildiğini soruyum dedim :) Telefona hasta oldum :D

ne demek ne isterseniz yardımcı olmaya calışırım elimden geldiği kadar

asalman84

Üye
Usta bende de bu cihaz var. Benim sorunun 3g ayarlarının tam olmasına ve turkcell 3g'ye kayıtlı olmama rağmen 3g ışığının yanmaması. Bu konuda yardımcı olursan çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

asalman84

Üye
Usta bende de bu cihaz var. Benim sorunun 3g ayarlarının tam olmasına ve turkcell 3g'ye kayıtlı olmama rağmen 3g ışığının yanmaması. Bu konuda yardımcı olursan çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

KayraBey

KayraBey

Üye

3G ışığı derken?

Qjes

Qjes

Üye
tam delirmek üzereyken google amca imdadıma yetişti solugu burda aldm:)
s5830 aldm bikaçgün önce. ana ekrandaki simgeleri kaldıramıyorm gmail google google talk gibi simgeler mevcut nasıl kaldırabilirm ?

Üst Alt