samsung galaxy s 9000I ile samsung galaxy s i9003 arasında ne fark var?

Sponsorlu Bağlantılar

mutluadam

Üye
    Konu Sahibi
samsung galaxy s 9000I ile samsung galaxy s i9003 arasında ne fark var?
arkadaşlar iki telefonu inceledim internetten 9000I daha pahalı ama özellikleri aynı gibi arasında ne fark varki böyle fiyat farkı var? 9000I 1250tl i9003 950tl.

silver021

silver021

Üye
Arada sadece ekran farkı var. biri superamoled diger superclearlcd. aynen wave 1 ve 2 serisinde oldugu gibi superamoled ekrani olan tellerin arasinda fiyat olarak 150 tl fark var. superamoled ekrani incelemeni ve görmeni tavsiye ederim. aradaki o fark icin ekrani mukayesse etmem bana lcd ekranda yeterince iyi gelior dersen hic düsünmeden i9003ü alabilirsin. ikiside türdeş bi bakima.

mutluadam

Üye
    Konu Sahibi
Arada sadece ekran farkı var. biri superamoled diger superclearlcd. aynen wave 1 ve 2 serisinde oldugu gibi superamoled ekrani olan tellerin arasinda fiyat olarak 150 tl fark var. superamoled ekrani incelemeni ve görmeni tavsiye ederim. aradaki o fark icin ekrani mukayesse etmem bana lcd ekranda yeterince iyi gelior dersen hic düsünmeden i9003ü alabilirsin. ikiside türdeş bi bakima.

peki süperclear lcd ekran cammı ve dayanıklımıdır? demin inceledim internetten ekran çeşitlerini de süperclear lcd sondan ikinci sırada yer almış :)

silver021

silver021

Üye
Öncelikle clear denmesinin bir sebebi var oda görüntüye tsp (touch sensor panel) in araya girmemesi ve ekranin icinin havayla olan baginin kesilmesi. buda icine toz almayi önlüyor ayrica katmanli olarak işik kirilmasini en aza indirerek görüntünün gerçeklik formasyonunun birebir olmasi icin uğraşilmiş. samsungun ekranlarini görmeden karar vermek cok önyargili olur. gidip gôrmeni tavsiye ederim. zaten gördûgün zaman burda yazilana cizilen onca şeyede hak vericeksin.

mutluadam

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle clear denmesinin bir sebebi var oda görüntüye tsp (touch sensor panel) in araya girmemesi ve ekranin icinin havayla olan baginin kesilmesi. buda icine toz almayi önlüyor ayrica katmanli olarak işik kirilmasini en aza indirerek görüntünün gerçeklik formasyonunun birebir olmasi icin uğraşilmiş. samsungun ekranlarini görmeden karar vermek cok önyargili olur. gidip gôrmeni tavsiye ederim. zaten gördûgün zaman burda yazilana cizilen onca şeyede hak vericeksin.

iyi de abi cammı bu yoksa tft gibi bi şeymi? birde dayanıklımı tft ye göre 5800 tft idi değilmi? bende vardı da 5800.

hoss

hoss

Üye
5800 la süper clear lcd ekranlı galaxy sl modelini bir tutma , gayet iyi ekrandır amoled den sonra en iyi ekran gercekten

mutluadam

Üye
    Konu Sahibi
yav benmi anlatamıyom? cammı diyom cammı? ve dayanıklımı çizlmeye karşı falan?

silver021

silver021

Üye
yav benmi anlatamıyom? cammı diyom cammı? ve dayanıklımı çizlmeye karşı falan?

Samsungun tüm üst segment cep telefonlarindaki gibi buda çizilmez dayanikli cam barindirior elbetteki. 5800 inkiler alaşılımlı plastik. wave serilerinin ekraninin cizilmesi çok ama çok nadir. aurica bunun tft olup olmamasiyla bir alakasi yok. lcd tft yada amoled olmasi görüntü boyutlarini farklilastirir.

mutluadam

Üye
    Konu Sahibi
samsungun tüm üst segment cep telefonlarindaki gibi buda çizilmez dayanikli cam barindirior elbetteki. 5800 inkiler alaşılımlı plastik. Wave serilerinin ekraninin cizilmesi çok ama çok nadir. Aurica bunun tft olup olmamasiyla bir alakasi yok. Lcd tft yada amoled olmasi görüntü boyutlarini farklilastirir.

hah tamam oldıu şimdi saol.

----------Eklendi @ 17:49:06 ---------- Yazıldı @ 16:37:46 ----------

5800 la süper clear lcd ekranlı galaxy sl modelini bir tutma , gayet iyi ekrandır amoled den sonra en iyi ekran gercekten

yok be. ben inceledim ayrıntılı bir bilgiyi. süper clear lcd sondan ikinci.

silver021

silver021

Üye
Neyde sondan ikinci ? görüntü netligini gördünmü yada eline alip hic kullandinmi. ? tft ekranlarin dikkatlice bakildiginda pixelleri sayilior rahatlikla. :) scl lerde böyle birsey söz konusu degil.

mutluadam

Üye
    Konu Sahibi
Neyde sondan ikinci ? görüntü netligini gördünmü yada eline alip hic kullandinmi. ? tft ekranlarin dikkatlice bakildiginda pixelleri sayilior rahatlikla. :) scl lerde böyle birsey söz konusu degil.

valla daha dün inceledim internette çok ayrıntılı ce ptelefobu ekranları karşılaştırmaları, özellikleri v.s. süpe amoled süper black bilmem ne falan 8-10 tane ekranın karşılatırması yapılmıştı. ve puanlanmış eksi artıları ile. sık kullanılanlarıma eklememişim. linki vercektim yoksa. sen google yaz çıkar.

Lacoste

Lacoste

Üye
Arkadaşlar bence teknik özellik olarak iki telefonda çok yakın fakat şöyle bi durum var:
Galaxy S I9000 dünyada 10 milyondan fazla sattığı için o telefon üzerinde çalışan 1000lerce developer ve bissürü farklı rom var
Ve samsung da I9000 e yazılım olarak daha fazla önem veriyor, vermekte zorunda çünkü 10 milyon az bi rakam değil :)
Ve super amoled bence daha başarılı
Birde olaya düz mantık bakarsak I9000 daha pahaşı olduğu için daha iyidir :D
Bu arada ben de galaxy s kullanıcısıyım aldığımdada I9003 piyasada yoktu

Bu arada I9000 ekranı kessinlikle çizilmez

eaagent

eaagent

Üye
SCLCD sondan ikincimi :S arkadaşım elimdeki wave 2 nin ekranı gördüğüm tonla telefona taş çıkarıyor. Samsung yaptığından mı bilmem ama diğer markaların amoledlerinden bile iyi olduğunu gördüm. Kesnlikle müthiş bi ekranı var Wave 2 min :)

gunesinoglu

gunesinoglu

Üye
bende wave 2 kullanıyorum ve ekran kalitesinden müthiş derece memnunum. size şöyle anlatayim son sistem laptop'da film seyretmekten hiç zevk almıyorum wave2deki kadar. mükemmel otesi mükemmel ekran amoled super amoled sclcd samsung'un ekranları çok kaliteli. daha önce i8910hd kullanıyordum onun ekranını baz alacak olursak wave 2 deki ekran çok manyak

darbeye ve cizmeye dayanıklı

eaagent

eaagent

Üye
Örnek verecek olursak :

Soldaki Wave 2 Sağdaki N8

-

-

Soldaki Wave 2 sağdaki Wave :

-

-

.

Gördüğünüz gibi hiçte sondan ikinci gibi değil ;)

cCc Maxcı cCc

cCc Maxcı cCc

Üye
Glass kullanılması lazım:nono:

hüseyinyalcin

Üye
ekran farkı:oke:

mutluadam

Üye
    Konu Sahibi
emeğiniz için teşekkürler.

technoshark

technoshark

Üye
sadece ekran için bu kadar fark olması enteresan ....

emreilhans

emreilhans

Üye
gorilla glass cam kullanıyor samsung :) bayağı sağlam :oke: