CD siz DVD siz format atmak çok kolay! [Resimli Anlatım]

Sponsorlu Bağlantılar

MorgenSterN.

MorgenSterN.

Üye
    Konu Sahibi
CD siz DVD siz format atmak çok kolay! [Resimli Anlatım]
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu program özellikle dvd writerleri bozuk olan ve format atması gereken kişiler için tam anlamıyla olacaktır.Benim dvd writer bozuktu ve bu programla win7 kurdum suan kullanıyorum. Benim durumumda olan vardır diye paylasmak istedim. Evet cd yada dvd olmadan nasıl format atılır adım adım resimli anlatalım.

Önemli: Bu tip formatlarla mevcut sisteminizin yanına yeni sisteminizi kurmuş olursunuz. Eski sisteminiz windows.old adı altında olur. Dilerseniz silip sadece yeni sisteminizi kullanablirsiniz. Bu yazıyı okumadan, bu konuda yorum yapmayın arkadaşlar.

-Windows 7 format dosyasi (.iso) bulamazsaniz özelden yazin veririm. Ama bulursunuz bence. (Şuan askerim ara sıra 3G ile girebiliyorum bunu dikkate alarak istek yapın.)

--------------------------
------------------------
-----------------------
-----2 Yöntem Var Dilediğinizi seçin.

Windows kuracakların;
-----------------------------
Linux kuracakların;

1. Yöntem
i
seçmesi tavsiyemdir.-----------------
-2. Yöntemi seçmesi tavsiyemdir.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

( 1.YÖNTEM ) DEAMOON TOOLS İLE WİNDOWS KURMAK.

Deamon tool ile format atmak bu kadardır. Hayırlı olsun.

Daemon Tools Programını buradan indirebilirsiniz.

DOWNLOAD:

----------------------------------------------------------------------------------

( 2. YÖNTEM ) UNETBOOTİN İLE WİNDOWS ve LİNUX KURMAK

Not: Win7 / XP kuracaklar aşağıda anlatımını yaptığım uneetbootini kullanmayabilir .İso dosyasını deamon tools programi ile acıp direk setup tıklayarak formata baslayabilirsiniz. pc resetlemeniz bile gerekmicektir.

1- P
rogrami indirip calistirin.

2- Diskimage tiklayin. Browse tiklayip win7.iso dosyanız neredeyse bulup seçin. (Xp vs. de olabilir ben win7 ile gosteriyorum ve gosterdigim dosya gercek win7 iso dosyası degildir sonra 837kb win7 mi olur demeyin (:

3- Eğer .iso dosyaniz ve unetbootin bir flash bellekdeyse alttan USB seçin. usb kullanmayip C veya D ' yi kullancaksaniz HARDDİSK secip ardından c ve d birini seçin . Daha sonra ok basın ve yukleme başlasın. Dosya acma bittiginde pc yeniden baslasınmı diyecektir evet deyin.

4- Pc açılırken boot edilsinmi diye sorar etmeyın arkadaslar pc yı normal bir şekilde açın. Pc acılınca kurulmasini istedigimiz yer neresiyse oraya geliyoruz mesela C secmistik o halde C yi aciyoruz. Setupa tiklayip windows 7 kurulumuna basliyoruz.

5- Setup calısacak ve format baslıcaktır.

Ne yaptik ?: Bildiginiz format yaptik tek yaptıgımız pc acılırken formatı cd degılde... usb yada harddıskten gostermekti.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LİNUX VE UBUNTU KURACAKLAR İÇİN:

1- Programi acin. Bu sefer Diskimage yerine Distribition tiklicaz. Daha sonra kurmak istedigimiz linux sistemini secicez ben ubuntu sectim.

2- Ardindan sag taraftan kurmak istedigimiz ubuntu versiyonunu secicez.

3- Ve USB yada Harddisk hangisinden formatlicaksaniz onu secip ok basin. Program sectiginiz isletim sistemi dosyasini indircek ve pc yeniden baslatıcaktır. Pc acılırken secim bolmesi geldiginde uneetbootin secin ve format baslar. Linux formati Windowsa gore cok kısa ve zahmetsizdir.

Unetbootİn programını buradan indirebilirsiniz.

DOWNLOAD:

Eğer kurduğunuz Windows 7 ingilizce ise Türkçe yapmak için gerekli program linki de burada.

DOWNLOAD:

ONEMLİ BİLGİLER:
Kullandıgınız sistemin silinmesini istemiyorsanız disk bolumleme ekranı geldiginde sadece kurulmasını isttediginiz yeri secin bölümlemeyin.

--- EN ÖNEMLİSİ FORMAT ATMAYI BİLMEYENLER DENEMESİN. --

Kendi paylasımımdır.

• Beğen
Tepkiler: Blue023, exp_l0it, rodinatr ve 23 diğerleri

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Süper :)

• Beğen
Tepkiler: alexsandır

emur55

Üye
programın adı nedir.tesekkurler

• Beğen
jejep

jejep

Üye
Mükemmel çok teşekkürler :)

• Beğen
Pisigo12

Pisigo12

Üye
Teşekürler

• Beğen

ferdi35

Üye
:bann::bann::bann::nono::nono::nono::nono:ellerine sağlık sağolasın

• Beğen
Adilx05

Adilx05

Üye
Eline Emeğine Çok Çok Çok Sağlık :oke:

• Beğen

396NBA

Üye
kardes atarmısın bana

• Beğen

win7sewer

Üye
nerden bulcam win7 isoyu

• Beğen
Tepkiler: ekrem3472 ve alexsandır
DOKTOR 7

DOKTOR 7

Üye
Eyvallah Kardeş Paylaşım güzel

• Beğen
aakkiinn07

aakkiinn07

Üye
çok sağol kardes ama win7 iso dosyası için link verebilir misin?

MorgenSterN.

MorgenSterN.

Üye
    Konu Sahibi
OS download linkleri vermek Waréze giriyor ve kullandığım linklerin çoğu silinmis bu yuzden. Elimde sadece Win 7 Professional linki var.

xsxAAAxsx

xsxAAAxsx

Üye

RuthlessBatu

Üye
Sa kardesim benim bi konuda problemim var özelden veya burdan yardim edebilir misin lutfen acil

Emre-45

Emre-45

Üye
Bu yöntemle daha önce DVD-CD Rom'u olmayan Acer netbookuma Windows 7 Ultimate kurdum sorunsuz kullanıyorum, herkese tavsiye ederim, özellikle de netbook kullanıcılarına çünkü genellikle Windows 7 Starter ile geliyor netbook. Bu yöntemle Ultimate yapın ve farkı görün arkadaşlar..:yuru

RuthlessBatu

Üye
ya kardesim ben internetten iso indirdim X15-65804 diye bi akc internet sitesindende baktim hepsi ayni ama ondan sonrasını yapamıyorum c ye gelmio setup bazı dosyalar gelio ama setup gelmior bi yardımcı olsanız bana ??????

xsxAAAxsx

xsxAAAxsx

Üye
yah uf yha arkadaşlar çok kötü bir durumum var. bu yöntemi denedim ancak cd bozukmuş 7 yi yüklemedi ben de tekrar vistamı kurmak zorunda kaldım ama c sürücüsü öyle kaldı başlatırken vistayı mı yoksa 7 yi mi başllatıyım diye soruyor:vur:vur:vur

-efşan

-efşan

Üye
teşekkürler

adem_fener97

Üye
iso dosyasını nereedn bulabiliriz link lütfen

mert_013

Üye
paylaşım için tşkl bende bir ara denemek istiyordum özellikle mini lerde çok süper olur bu yol ama benim iki sorunum var senin yaptıgın yöntem herhalde bios olayıdır ben bellege bios attıktan sonra pc rest atıyor sonra bellek üzerinden oldugu için pc kendisini kilitliyor bunu nasıl giderilim birde bu bellekten format atmak pek saglıklı olmadıgını söylüyorlar attıkdan bir kaç gün sonra ekran siyah oluyormuş .? iyi çalışmalar

Üst Alt