Turkcell'in 444 ile başlayan numaralara getirdiği düzenlemeyi şiddetle kınıyorum..

Sponsorlu Bağlantılar

palasibo

Üye
    Konu Sahibi
Turkcell'in 444 ile başlayan numaralara getirdiği düzenlemeyi şiddetle kınıyorum..
Turkcell'in 24 Aralık 2010 tarihi itibariyle düzenlemiş olduğu 444 ile başlayan numaralardan müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra ücrete tabi tutma uygulamasını kınıyorum. Daha önce bedava konuşma paketlerinden sabit hat aramış gibi farzedip ücret almıyordu. Artık 444'lü numaraları direk aramak zorundasınız ve bilgisayar operatöründen sonra müşteri hizmetlerine bağlanırsanız dakika başına 0.40 kr ücret alıyorlar. Ben 1200 dakika paketini kullanıyorum ve bankaclık işlemlerinde herhangi bi ücret ödemiyordum ama artık ödemek zorunda kalacağım. Bu konuda iyileştirme getirilmezse numaramı taşıyacağım. Avea'da bi ara böyle yapmış ve çok tepki aldığı için uygulamayı geri çekmişti inşallah desteklerinizle turkcell'de çeker.

• Beğen
Tepkiler: ibrahim03 ve servetu

kalender900

Üye
Bunların işleri güçleri soygun.Kan emiciler.Aslında çaresi olsa cep telefonu telefonu kullanmayacaksın.

• Beğen
Tepkiler: servetu
greenmile

greenmile

Üye
aynen ya bankayı ararken eskiden sabit pakedimden gidiyordu şimdi ise alan kodu koyupta ararken engelleme oluyor zaten bankada müşteri hizmetlerine bağlanana kadar anamız ağlıyor bu düzenlemeyi düzenli bir hale getir turkcell

osnakli

osnakli

Üye
bu olayın sanırsam turkcell'le bi ilgisi yok.rekabet kurumunun kararıymış.müşteri temsilcisi öyle dedi.hatta sabit hattan arandığı zmanda uyarı veriyor başında ki alan kodunu ve sıfırı kaldırın diye.benim bildiğim bu ama eğer turkcell'in kişisel tercihiyse gerçekten bende kınıyorum.

palasibo

Üye
    Konu Sahibi
aveada falan neden yok turkcell'le alakası yo madem? Aveada yapmış geri caymış. Millete bi koz atıyorlar yerlerse bizde yiyoz işte napacaz..

kuaskuas26

Üye
Ewet arkadaşlar bende aynı durumdan mağdurum.Sadece bankalar değil tüm büyük şirketler artık 444 lü numara kullanıyor otobüs firmaları telefon servisleri bilgisayar servisleri vb tüm bunları ücretli aradıktan sonra paket için sabit ücretin ne anlamı kaldı.Herkes müşteri hizmetlerini arayıp tepkisini gösterirse sanırım bir çare bulunur.Turkcellin dışında bir olay olsa bile paket ücretinde 10 tl indirim yapsın o da sorunu büyük ölçüde çözer

kalender900

Üye
Hem de 444 ile başlayan numaraları aramanın dakikası 40 kuruş.

serbest888

serbest888

Üye
Arkadaşlar bu konuyla ilgili herhangi bir arkadaşa daha önceden turkcell den bir bildirim geldimi(mail. Sms ) eğer gelmediyse (ki bana gelmedi)mh .fax yoluyla bu ucretlendirmeden doğan hakkımı geri almak için uğraşacağım sizede tavsiyem bu yollarla hakkımızı arayalım
ayrıca sn admin bu konuyu üst konu yaparsa çok iyi olur çünkü herkesi rahatsız eden bir durum

palasibo

Üye
    Konu Sahibi
Bencede bişeyler yapmalı ben bi kaç kez turkcelle söyledim bişey yapamıycaklarını söylediler..

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
Turkcell in sitesindeki "söz sizde" bölümünden sorununuzu bildirin.Ertesi gün onlar sizi arıyor ve bakiyenizden 1 krş dahi gitmiyor :ehe

serbest888

serbest888

Üye
Turkcell in sitesindeki "söz sizde" bölümünden sorununuzu bildirin.Ertesi gün onlar sizi arıyor ve bakiyenizden 1 krş dahi gitmiyor :ehe
Eğer dediğiniz gibiyse çok iyi.......
demekki hakkını aramazsan ''' kör tuttuğunu...'''' misali:vur

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
Ben her zaman söz sizde bölümünden şikayetimi bildiriyorum :) En fazla 2 gün içinde bize dönüyorlar :) Eğer hatta sorun yoksa mail olarakda "hattınızda hata görünmemektedir" diye yazı yolluyorlar :)

serbest888

serbest888

Üye
Gönderdiğim mail
05xxxxxxxxx nolu hattın kullanıcısıyım.2011 yılından itibaren 444 ile başlayan çağrı merkezi numaralarının aranmasında faturama paket(ALO 60) harici ücretlendirme yapılmıştır.Bu gün türk telekomdan yapılan açıklamaya göre; ((''444'lü numaralara, GSM şebekesi üzerinden erişildiğinde uygulanan tarifeler ve bu numaralarınmobilişletmecilerin ilgili paketlerinin içinde yer alıp almaması, GSM işletmecilerinin tamamen kendi tercihleridir. Bahsi geçen BTK bildirimi öncesi ve sonrasında da mobil operatörlerin bu hizmet için Türk Telekom'a ödediği ücret değişmemiştir. Maliyet olarak herhangi bir değişiklik olmadığı halde 444 arama tarifesinde bazı GSM işletmecileri tarafından yapılan değişiklik tamamen ticari tercih doğrultusunda yapılan bir uygulamadır. Nitekim, Türk Telekom şebekesinden 444'lü numaralara doğru yapılan arama tarifelerinde herhangi bir değişiklik olmamıştır. Bu aramalar hala şehir içi tarifeden fiyatlandırılmaktadır.))''denilmektedir. Bu duruma istinaden şimdiye kadar yapılan ücretlendirmelerin faturama iadesini ve bundan sonra 444 aramalarımın paket dakikalarımdan düşülmesini talep ediyorum. konuyla ilgili mutlaka mail yada arama yoluyla haberdar edilmek istiyorum. İYİ ÇALIŞMALAR

ALDIĞIM CEVAP
Sayın xxxxx,
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ nun kararı gereği 5 Şubat 2011 sonrası 444’ lü numaralar 7 haneli olarak aranmaktadır. Başına 212/216 alan kodu koyarak bu numaraları aradığınızda duyduğunuz anons Türk Telekom’ a aittir. Bu uygulama sadece Turkcell’ i değil, Avea ve Vodafone müşterilerini de etkileyecektir. Şu an 7 haneli olarak gerçekleştirdiğiniz bu aramalar, dakika başına 40 kr. olarak ücretlenmektedir ve ses paketinizden düşmemektedir.
Fatura ile ilgili talebiniz için olumlu yanıt veremediğimi paylaşmak isterim.
Saygılarımızla,
Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.
Umut Uslular

Bunlar iyice yüzsüz olmuş:off:yapacak bişey yok:bann:

solgun50

solgun50

Üye
aveada bedava 444 lü numaraları aramak heryönelerinizden gidiyoır...

mad001

Üye
biraz önce acı bir şekilde tecrübe ettim. bide ev iş kampanyasından bir saat konuşma var, ne anlamı varsa artık, neyseki 4 tl ile kurtardık

wallace_son

wallace_son

Üye
bende kamu 1200 dk. tarifesindeyim, bu ay baya bi 444 lü numaraları aradım, önceden sürekli alan kodu ile aradığımdan faturama yansımıyordu bakalım bu ay faturamızı bi görelim, ona göre gerçekten avea da yoksa geçiş zamanı geldi, elveda turkcell diyeceğiz artık.

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
Bu ay yaklaşık 10 tl fazla geldi. Fark oluyor :hmmm

alisantr

Üye
Arkadaşlar artık AVEA'da KOLL SENTIR'ı gösterdi bize... 1 mayıstan itibaren AVEA'da da 444 lü numaralar ücretli. Dakikası 40 kuruş aynı yani... Bende AVEA'ya mesaj attım artık o reklamı kaldırın sizde tüm CALL CENTER ları KOLL SENTIR yaptınız sizde aynısınız dedim...

Üst Alt