Turkcell faturalı hattan hazır karta nasıl geçebilirim arkadaşlar???

Sponsorlu Bağlantılar

__"Ezgi"__

__"Ezgi"__

Üye
Turkcell faturalı hattan hazır karta nasıl geçebilirim arkadaşlar???
Arkadaşlar Turkcell faturalı hattım var fakat ben hazır karta geçmek istiyorum.
Hat babamın üzerine kayıtlı ne yapabilirim bilgisi olan var mı?
Yardımcı olursanız çok sevirim...

inegöllü kartal

Üye
__"ezgi"__;3085415' Alıntı:
arkadaşlar turkcell faturalı hattım var fakat ben hazır karta geçmek istiyorum.
Hat babamın üzerine kayıtlı ne yapabilirim bilgisi olan var mı?
Yardımcı olursanız çok sevirim...

babanın gitmesi gerekiyor yada 31 tl karşılığı hattı üzerine alman gerekiyor

__"Ezgi"__

__"Ezgi"__

Üye
Hattı üzerime alamam daha 18'den küçüğüm.
Herhangi bir ücreti olup olmadığı konusunda bilginiz var mı???

maxirabit

maxirabit

Üye
Turkcelle mail at en iyi cevabı onlar verir,ama hazır kart'a çevireceksen zaten 18 yaş kanunu olmuyor 16 yaşındaki bile hazır kartı üstüne alabilir,ön ödemeli hat olduğu için.

greenmile

greenmile

Üye
ücret yoktur olsa da çok düşük bir ücret talep ederler ama faturalı hattı bırakmak istemeyecekleri için 40 takla atarlar hazır karta çevirmemek için

maxirabit

maxirabit

Üye
Faturalı'dan Hazır kart'a geçiş,
#Faturalı hattan Hazır Kart'a geçiş yapılabilmektedir. Geçiş işlemi ücretsizdir.

Geçiş işleminden sonra konuşmaya başlayabilmek için 8090'ı aramanız ve TL yüklemeniz gerekir.

Önemli: Ödeme tipi değişikliğinden sonra istediğiniz zaman 8090'ı arayabilirsiniz. Ancak 8090'ı aradıktan sonra gece 24:00'e kadar hattınıza TL yüklemeniz gerekir. Yüklemezseniz hattınız aramalara kapatılır ve bir ay içinde TL yüklemezseniz hattınız iptal olur.

#Faturalı hattan Hazır Kart'a geçmek için herhangi bir
Turkcell İletişim Merkezi'ine kimliğiniz ile uğramanız ve başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

#Geçiş süreci

Başvurunun ardından hattın Hazır Karta geçiş süresi 24-48 saattir.

#Tarife seçimi

Ödeme tipi değişikliği anında Hazır Kart tarifelerinden birini seçmelisiniz.

#Ödeme tipi değişikliği yaptım, tekrar eski ödeme tipine geçebilir miyim?

30 gün içerisinde 1 defa ödeme tipi değişikliği yapabilirsiniz. Yılda en fazla 10 defa yapılabilmektedir.
Faturalı hattan Hazır Kart'a geçiş için faturamın kesilmesini beklemem gerekiyor mu?

Hayır, fatura kesim tarihinizi beklemeniz gerekmiyor.
Faturalı hattan Hazır Kart'a geçişte, faturalı hattıma son bir fatura gelecek mi?

Evet, ödediğiniz faturanızdan sonraki döneme ait olan kullanım ücretleri ve vergileriniz son bir fatura olarak adresinize gönderilecektir.
Faturalı hattımda borcum olduğu halde Hazır Kart'a geçebilir miyim?

Evet, geçiş yapabilirsiniz
Kayıtlı olduğum katma değerli servisler ne olacak?

Servis abonelikleri ödeme tipi değişikliğinden sonra silinecektir, İş ortakları servisleri aynen devam edecektir
gnçtrkcll/iştcell kulüp üyeliğim devam edecek mi?

Evet.
Ödeme tipi değişikliğinden önce devir için başvurmuştum. Ne olacak?

Devir işlemi tamamlandıktan sonra ödeme tipi değişikliği yapılabilir.
Ödeme tipi değişikliğinden daha önce hattın iptali için başvurmuştum. Ne olacak?

En son talep dikkate alınır ve hat iptal talebi iptal olur.
Faturalı hattım yurt dışı dolaşıma açıktı. Hazır Kart'a geçerken de açık olacak mı?

Evet.
Daha önce numaram gizliydi, ödeme tipi değişikliğinden sonra da gizli olacak mı?

Hayır, bu talebinizi ayrıca iletmeniz gerekir.
Faturalı'dan Hazır Kart'a geçiş yapıldığında faturalı hat eğer verginiz bizden kampanyasına katılmışsa Hazır Kart'a geçtiğinde vergilerin ücreti alınır mı?

Evet, son çıkacak faturasına tüm çıkacak vergiler yansır
Faturalı'dan Hazır Kart'a geçişlerde Sim kartım değişir mi?

Hayır.

Faturalı hatta paket aboneliği varsa kullanılmayan süreler Hazır Karta yüklenir mi?

Hayır.
Hattımda bir kampanyadan aldığım bedava dakikalarım var. Bunlar ödeme tipi değişikliğinde ne olacak?

Ödeme tipi değişikliğinden sonra kullanılamayacaktır.
Hazır Kart'ın içerisinde TL yüklü olacak mı?

Hayır, hat 0 TL ile açılacaktır. İstenirse TL yüklenerek hattın kullanım dönemi başlatılabilir.
Geçiş sonrası Hazır Kart'ta numara değişikliği yapılabilir mi ?

Evet.
Ödeme tipi değişikliğinden sonra Avans TL servisini hemen kullanabilir miyim?

Hayır, önce TL yüklemeniz gerekmektedir.

__"Ezgi"__

__"Ezgi"__

Üye
Turkcelle mail at en iyi cevabı onlar verir,ama hazır kart'a çevireceksen zaten 18 yaş kanunu olmuyor 16 yaşındaki bile hazır kartı üstüne alabilir,ön ödemeli hat olduğu için.

Bilmiodum bunu :S

ücret yoktur olsa da çok düşük bir ücret talep ederler ama faturalı hattı bırakmak istemeyecekleri için 40 takla atarlar hazır karta çevirmemek için

Kesinlikle o zmn faturalı hattada sms versinler terk etmeyim onları hiç açmadığım tlfna 20Tl fatura gelio hazır kart olsunda işe yarasın bari...

Faturalı'dan Hazır kart'a geçiş,
#Faturalı hattan Hazır Kart'a geçiş yapılabilmektedir. Geçiş işlemi ücretsizdir.

Geçiş işleminden sonra konuşmaya başlayabilmek için 8090'ı aramanız ve TL yüklemeniz gerekir.

Önemli: Ödeme tipi değişikliğinden sonra istediğiniz zaman 8090'ı arayabilirsiniz. Ancak 8090'ı aradıktan sonra gece 24:00'e kadar hattınıza TL yüklemeniz gerekir. Yüklemezseniz hattınız aramalara kapatılır ve bir ay içinde TL yüklemezseniz hattınız iptal olur.

#Faturalı hattan Hazır Kart'a geçmek için herhangi bir
Turkcell İletişim Merkezi'ine kimliğiniz ile uğramanız ve başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

#Geçiş süreci

Başvurunun ardından hattın Hazır Karta geçiş süresi 24-48 saattir.

#Tarife seçimi

Ödeme tipi değişikliği anında Hazır Kart tarifelerinden birini seçmelisiniz.

#Ödeme tipi değişikliği yaptım, tekrar eski ödeme tipine geçebilir miyim?

30 gün içerisinde 1 defa ödeme tipi değişikliği yapabilirsiniz. Yılda en fazla 10 defa yapılabilmektedir.
Faturalı hattan Hazır Kart'a geçiş için faturamın kesilmesini beklemem gerekiyor mu?

Hayır, fatura kesim tarihinizi beklemeniz gerekmiyor.
Faturalı hattan Hazır Kart'a geçişte, faturalı hattıma son bir fatura gelecek mi?

Evet, ödediğiniz faturanızdan sonraki döneme ait olan kullanım ücretleri ve vergileriniz son bir fatura olarak adresinize gönderilecektir.
Faturalı hattımda borcum olduğu halde Hazır Kart'a geçebilir miyim?

Evet, geçiş yapabilirsiniz
Kayıtlı olduğum katma değerli servisler ne olacak?

Servis abonelikleri ödeme tipi değişikliğinden sonra silinecektir, İş ortakları servisleri aynen devam edecektir
gnçtrkcll/iştcell kulüp üyeliğim devam edecek mi?

Evet.
Ödeme tipi değişikliğinden önce devir için başvurmuştum. Ne olacak?

Devir işlemi tamamlandıktan sonra ödeme tipi değişikliği yapılabilir.
Ödeme tipi değişikliğinden daha önce hattın iptali için başvurmuştum. Ne olacak?

En son talep dikkate alınır ve hat iptal talebi iptal olur.
Faturalı hattım yurt dışı dolaşıma açıktı. Hazır Kart'a geçerken de açık olacak mı?

Evet.
Daha önce numaram gizliydi, ödeme tipi değişikliğinden sonra da gizli olacak mı?

Hayır, bu talebinizi ayrıca iletmeniz gerekir.
Faturalı'dan Hazır Kart'a geçiş yapıldığında faturalı hat eğer verginiz bizden kampanyasına katılmışsa Hazır Kart'a geçtiğinde vergilerin ücreti alınır mı?

Evet, son çıkacak faturasına tüm çıkacak vergiler yansır
Faturalı'dan Hazır Kart'a geçişlerde Sim kartım değişir mi?

Hayır.

Faturalı hatta paket aboneliği varsa kullanılmayan süreler Hazır Karta yüklenir mi?

Hayır.
Hattımda bir kampanyadan aldığım bedava dakikalarım var. Bunlar ödeme tipi değişikliğinde ne olacak?

Ödeme tipi değişikliğinden sonra kullanılamayacaktır.
Hazır Kart'ın içerisinde TL yüklü olacak mı?

Hayır, hat 0 TL ile açılacaktır. İstenirse TL yüklenerek hattın kullanım dönemi başlatılabilir.
Geçiş sonrası Hazır Kart'ta numara değişikliği yapılabilir mi ?

Evet.
Ödeme tipi değişikliğinden sonra Avans TL servisini hemen kullanabilir miyim?

Hayır, önce TL yüklemeniz gerekmektedir.

Bunu okudum... :S
Ama babamın kimlikiyle gitmesi gerekio :S
Ben tek başıma gitsem yapmazlar sanırsam :(

maxirabit

maxirabit

Üye
Tek gidersen olmuyor hat sahibinden onay verilmesi lazım.

greenmile

greenmile

Üye
__"Ezgi"__;3091331' Alıntı:
Bilmiodum bunu :S

Kesinlikle o zmn faturalı hattada sms versinler terk etmeyim onları hiç açmadığım tlfna 20Tl fatura gelio hazır kart olsunda işe yarasın bari...

Bunu okudum... :S
Ama babamın kimlikiyle gitmesi gerekio :S
Ben tek başıma gitsem yapmazlar sanırsam :(

o zaman faturalı genç tarifeye geç sms güzel onda;) tek başına gitsen yapmazlar yada babandan yazılı vekaletname alacaksın öyle gideceksin

__"Ezgi"__

__"Ezgi"__

Üye
o zaman faturalı genç tarifeye geç sms güzel onda;) tek başına gitsen yapmazlar yada babandan yazılı vekaletname alacaksın öyle gideceksin

Olamam genç tarifeli :D
Aynı kişiye kayıtlı hatlardan sadece 1 tanesi öle bişi olabiliomuş o da kardeşim :D
Beni dışlıo Turkcell :D

greenmile

greenmile

Üye
kardeşine söz geçiremiyorsan turkcell napsın :)

greenmile

greenmile

Üye
bu daha kötü işte 6 yıllık turkcell geçmişin varmış ama kardeşin senden önce davranmış.:ehe Benimde 15 yıllık turkcell geçmişim var hava yapma:D

__"Ezgi"__

__"Ezgi"__

Üye
bu daha kötü işte 6 yıllık turkcell geçmişin varmış ama kardeşin senden önce davranmış.:ehe Benimde 15 yıllık turkcell geçmişim var hava yapma:D

Ben gencim tabi =)
Ondan 6 yıl normal bana :D:islik

greenmile

greenmile

Üye
genç değil çocuksun o yüzden normal (:

Üst Alt