Bir soru?

Sponsorlu Bağlantılar

arslansem

arslansem

Üye
    Konu Sahibi
Bir soru?
Facebook ile ilgili bir soru sormak istiyorum kullananlara.Bu sorunu ben kendim buldum ve anlam veremedim acaba sizde de mi böyle? :allalla:
Bazı arkadaşların paylaşımları anasayfada gözükmüyor.Bu genel olarak mı böyle yoksa o paylaşımı gözükmeyen arkadaşın ayarları mı farklı (engelleme vs. de olabilir) çözemedim.
Nasıl buldum derseniz eğer;uzun zamandır paylaşımını görmediğim bir arkadaşım vardı.Buldum sayfasına girdim ve yarım saat önce falan birşey paylaştığını gördüm.Ana sayfaya baktım hiç gözükmüyor arkadaş.Halbuki ben de ekli hala,yani silimemişim de.Arkadaşım olduğu halde paylaştığı şeyler benim anasayfamda yayınlanmıyor.Neden böyle bişey oluyor sizce? :allalla:
Gönderileri gösterme gibisinden bi kısıtlama vardı bi ara onunla ilgili olabilir mi acaba? :allalla:

femaleeagle1903

femaleeagle1903

Üye
aynı şeyle bende karşılaşmıştım valla böyle birşey varsa bende uygulamaya geçeceğim :)

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Bende de gözükmez 3-5 arkadaşın paylaşımı,halbuki her daim aktifdirler.
Engelleme-kısıtlama ayarı söz konusu bence.

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Aynen..

arslansem

arslansem

Üye
    Konu Sahibi
Saçma değil mi ama?Sil gitsin o zaman :D

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Adamın sitesinin milyonlarca üyesi var yetiştiremiyor her paylaşımı:ehe

gaffarson

gaffarson

Üye
Elbette ilk seçenek kısıtlama ve gizlilik ayarları ancak şöyle bir şeyde söz konusu olabiliyor.

Örneğin bir video var ve 10 dakika önce bir arkadaşım paylaşmış eğer bu videoyu aynı 24 saat dilimi içinde başka bir arkadaşım paylaştı ise sürekli aynı videoyu facebook anasayfada göstermeyeceğinden her zamanki gibi X kişi ve Y kişi paylaşmıştır demeyip ilk paylaşanın videosunu nasıl ki forumda ilk konuyu açanın konusu aslı sayılıp kalıyor 2 saniye daha sonra bile açsa diğerleri siliniyor ise facebookta da bildiğim kadarıyla ilk videoyu paylaşanınki aktif olup sonra paylaşanlarınki sadece onların profillerine girildiğinde görülebiliyor diye düşünüyorum

arslansem

arslansem

Üye
    Konu Sahibi
Sadece video mevzusu değil ki bu.Öyle birden aklıma bi arkadaş geliyor,yahu bu nerde hiç ses seda çıkmıyor diyorum öldü mü kaldı mı :D bi giriyorum sayfasına adam yazı yazmış,resim eklemiş,video paylaşmış ve üstelik bunu son zamanlarda yapmış ve bana hiç denk gelmemiş :D bunun sağlamasını da yaptım.O arkadaşın paylaştığı tarihi ana sayfa akışında araştırdım baktım yine göstermediğini gördüm :)
Büyük ihtimal ayarlardan yapılmış olmalı.Benim mantık kuramadığım nokta şu: hiçbişeyini görmediğin arkadaşını neden direk silmiyorsun :D

gaffarson

gaffarson

Üye
Msn de engellemek gibi ben kullanmam bu özelliği ama bir çok kişi kullanır ve saygı duyarım ama evet dediğin gibi biraz mantıksız geliyor hani arkadaşını madem engelleme gereği duyuyorsun madem facebookta paylaştığın şeyleri vs görmesini istemiyorsun amaç ne :D demek ki amaç vermeden almak :naughty: hani benim paylaştıklarımı görmesin ama ben göreyim gözümün önünde olsun :D ya da belki de çok farklı başka bir sebepten ve günahını alıyoruz :ehe

arslansem

arslansem

Üye
    Konu Sahibi
:ehe
Ben buldum o kısıtlama yerini :) ama hala daha saçma bence :D

greenmile

greenmile

Üye
gizlilik ayarlarından paylaşımların görülmesi engellenebiliyor,bu yüzden tüm paylaşımlar görülmüyor.Ama saçma yani

femaleeagle1903

femaleeagle1903

Üye
şimdi şundan bahsediyorsunuz değil mi?
mesela;
x bir arkadaşınızın paylaşımlarını sadece duvarına baktığınızda görebiliyorsunuz fakat ana sayfada görünmüyor.
Bu mudur ?

greenmile

greenmile

Üye
benim anladığım kadarıyla o

ana sayfada yayınlamayı engellemek;)

femaleeagle1903

femaleeagle1903

Üye
greenmile

greenmile

Üye
bu yapılıyor ki gizlilik ayarlarından zaten

femaleeagle1903

femaleeagle1903

Üye
ben pek haşır neşir olmadığımdan pek kurcalamadım özelliklerini zaten hesabımda no frostaydı :P: yeni kullanıma geçeceğim umarım bu özelliği uygulamaya geçirebilirim...teşekkürler..

greenmile

greenmile

Üye
ama gönderilerini paylaşmayı engellediğinde hepsi engellenmiş oluyor foto falanda dahil buna ;)

femaleeagle1903

femaleeagle1903

Üye
ya görmesinler zaten :kop:
ya ben sadece anasayfada çıkmasın istiyorum yoksa duvarımda falan bakmak isteyen olduğunda bakabilsinler yani...

greenmile

greenmile

Üye
o zaman şunu yapacaksın

Hesap>Gizlilik Ayarları> (sayfanın ortasında Ayarları Özelleştir Linki Çıkacak ve oraya tıklayacaksın) > İlk Sırada Yer Alan Gönderilerimin Yanındaki Açılır Kutuya Tıklayacaksın Oradan Özelleştiri Seçeceksin Ardından Yeni Bir Pencere Açılacak Bu Kişilerin Yanındaki Açılır Kutudan Sadece Ben'i Seçip Okeylicen Olay bu biraz karmaşık anlatmış olabilirim bu arada

selen9

Üye
ya pcden telefona msj gönderemiyorum
yardım lütfen

Üst Alt