telefonu şarj ederken..

Sponsorlu Bağlantılar

ediztheboy

ediztheboy

Üye
    Konu Sahibi
telefonu şarj ederken..
arkadaşlar telefonu gece yatarken sarja takıyorum ve butun gece sarjda kalıyo ve ben samsung wave kullanıyorum. telefonu uzun sure sarja takılı bırakmanın bı kotulugu var mı?

tayyip34

tayyip34

Kapalı Hesap
e yani pil ömrü azalır, şişmeler olur, pil performansı düşer. ama samsunglarda pil dolumu bitince elektrik kesme olayı varmış öyleyse bi sorun olmaz.

M3L!H

M3L!H

Üye
e yani pil ömrü azalır, şişmeler olur, pil performansı düşer. ama samsunglarda pil dolumu bitince elektrik kesme olayı varmış öyleyse bi sorun olmaz.
Peki, bu Nokia'larda varmı? :hmmm

tayyip34

tayyip34

Kapalı Hesap
Yok öle bir uygulama olduğunu söylemiyorum. Duymuştum

Alicankavrar

Alicankavrar

Üye
elbette var nokia'larda da. yani telefon şarj olduğu zaman elektrik almayı keser ancak telefon girişinde keser, batarya minumum düzeyle yinede elektrik çeker. (diye biliyorum)

One907

One907

Üye
Evet samsungda öyle birşey var uyguladım şarjı dolduktan sonra çıkarın uyarısı geliyor fakat ondan sonra saatler geçse bile ne telefon ne de şarj makinesi ısınıyor...

ediztheboy

ediztheboy

Üye
    Konu Sahibi
çok teşekkürler :) pil dolunca uyarı geliyor ama ısınma bitiyor mu bilmiyorum :) bundan once ericsson w810i vardı onu bırakıyodum gece sarjda bı problem olmuyodu.

erl_knbk

erl_knbk

Üye
bende de samsung corby var ondada aynı şekilde varmıdır acaba uyarı gelmedi hiç pil göstergesi hiç oynamadığı zman şarjdan alıyorum 4-5 günlük bi tel daha ?

sygnsyn

Üye
arkadaşlar telefonu gece yatarken sarja takıyorum ve butun gece sarjda kalıyo ve ben samsung wave kullanıyorum. telefonu uzun sure sarja takılı bırakmanın bı kotulugu var mı?

Merhaba konu benim de ilgimi çekmişti, yabancı bir sitede Samsung teknik servisinin twitter üzerinde verdiği cevaplarda gece boyunca şarj etmede bir problem olmadığı donanımdaki bir çip sayesinde şarj dolduğu zaman bağlantının otomatik olarak kesildiği belirtilmekte.

here is officially what Leah, who represents SamsungService says:

Leaving it plugged in will not damage your battery. Once fully charged, charging stops except for small bursts to top off.

here is another tweet on the topic from Leah the SamsungService Rep:

You can leave it plugged in. There's a chip inside that prevents over-charging. Hope that helps!

15097

15097

Üye
hayır bir sorun olmaz :) zaten ürün kullanma kılavuzunu incelersen orada da görürsün :oke:

adı lazım değil

adı lazım değil

Üye
evet bişi olmaz

Üst Alt