Orjinal Iphone ile çakması nasıl anlaşılır? yardım

Sponsorlu Bağlantılar

johnymu67

Üye
    Konu Sahibi
Orjinal Iphone ile çakması nasıl anlaşılır? yardım
Arkadaşlar bana Iphone gelecekte gönderen bana ıphone diye aldığını söyledi.Acaba bu iphone un gerçek mi orijinal mi olup olmadığını nasıl anlarım. elinde olan lar varsa yardım edebilirse çok sevinirim

atakax

atakax

Üye
kardeş ıphone un işletim sistemini ve harika dokunmatiğini kimse çakamadı ama biraz daha uzmanlaşınca 10 metreden anlarsın orjinal mi çakmamı diye :D dokunmatiği dünyanın en hassas ekranı ordan anlayabilirsin en basitinden hadi olmuski adamlar yapmıs dielim (yapamazda hadi yapmıs dielim) arayüzünü ve işletim sistemini yapmaları imkansız zaten okadar pahalı yapmasının tek sebebi işletim sistemi diyebiliriz ;)

• Beğen
Tepkiler: csbaz ve Jsnow492
Dawn

Dawn

Emekli Yönetici
kardeş ıphone un işletim sistemini ve harika dokunmatiğini kimse çakamadı ama biraz daha uzmanlaşınca 10 metreden anlarsın orjinal mi çakmamı diye :D dokunmatiği dünyanın en hassas ekranı ordan anlayabilirsin en basitinden hadi olmuski adamlar yapmıs dielim (yapamazda hadi yapmıs dielim) arayüzünü ve işletim sistemini yapmaları imkansız zaten okadar pahalı yapmasının tek sebebi işletim sistemi diyebiliriz ;)
atakanın yazdıklarını okuman yeterli olur bu soruya emegine saglık atakancım

onur_01

Üye
ya pqi çin malı iphone'da dokunmatıgı felan yok mu :S anlamadım bı yardımcı olursanız

*Slayer*

*Slayer*

Üye
dokunmatiği var ama dokunmatikten dokunmatiğe fark var. birine dokunursun üflersin algılar kimine tokmakla vur anca algılar :) sahsen ben 1 tane cakma iphonesi olan gördüm. adam birini aramak için tokmakla vurdu:P:P(en az 10kez vurdu)
ya pqi çin malı iphone'da dokunmatıgı felan yok mu :S anlamadım bı yardımcı olursanız

asdqwe17

asdqwe17

Üye
Benim bi arkadaşta var iphone çakması kesinlikle almanızı tavsiye etmem sürükle aç bölümü çok kötü ben açmak için yarım saat uğraşıyorum :ehe biraz üstünden uçlu kalem ile geçince bile zor açıyorum :islik şahsen dokunmatiği çok kötü orjinal olanla kıyaslanamaz bile :aha: benden size tavsiye kesinlikle almayın ;)

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
Benim bi arkadaşta var iphone çakması kesinlikle almanızı tavsiye etmem sürükle aç bölümü çok kötü ben açmak için yarım saat uğraşıyorum :ehe biraz üstünden uçlu kalem ile geçince bile zor açıyorum :islik şahsen dokunmatiği çok kötü orjinal olanla kıyaslanamaz bile :aha: benden size tavsiye kesinlikle almayın ;)
:kop::kop::kop: iyiymiş.

asdqwe17

asdqwe17

Üye
öyledir :naughty::naughty::ehe

--------------- Ekleme ---------------

zuhuhahaha dokunmatiği yokmu dio lan şakamısın olum :D:kop::kop::kop: :aha::aha::aha::d::d:

erdogan666

Üye
en basiti cin mali olsun nokia olsun yada cep bilgisayarlari olsun(hp,asus,dell,htc) alayinda kalem siwri bi nesne ile dokundugunda calisir dokunmatik ama iphone da parmakla algilio baska seyleri algilamio home tusu zaten dogru duzgun cakilamio iphone larin kafadan anlasilio isletim sistemi zaten mac oldugu icin onuda cakamiolar ekran parlakligi gorunum we agirligini da cakamiolar zaten caktilarsa bunlarin herseyini hemen al cunku iphone pahali bi cihaz ucuza kapamis olursun :)

atakax

atakax

Üye
en basiti cin mali olsun nokia olsun yada cep bilgisayarlari olsun(hp,asus,dell,htc) alayinda kalem siwri bi nesne ile dokundugunda calisir dokunmatik ama iphone da parmakla algilio baska seyleri algilamio home tusu zaten dogru duzgun cakilamio iphone larin kafadan anlasilio isletim sistemi zaten mac oldugu icin onuda cakamiolar ekran parlakligi gorunum we agirligini da cakamiolar zaten caktilarsa bunlarin herseyini hemen al cunku iphone pahali bi cihaz ucuza kapamis olursun :)

usta iphone un değil artık o çin malı telefonlar hatta samsunglardada öyle sadece parmakla hisseder birde sosis sucuk vs :D

bgm27

Üye
arkadaşlar ben 7 ay önce ıphone getirttim çinden.orjinaliyle en ufak farkı yok çok memnunum yada bana iyisi geldi bilmiyorum . harika bi telefon. tüm ürünler orda üretiliyo zaten çindeki işçi maliyeti çok düşük olduğu için mallar bu kadar ucuz. çin malı ıphone telin arkasında phone yazıyo sadece orjinainde ı phone yazıyo başka hiçbir farkı yok.

atakax

atakax

Üye
arkadaşlar ben 7 ay önce ıphone getirttim çinden.orjinaliyle en ufak farkı yok çok memnunum yada bana iyisi geldi bilmiyorum . harika bi telefon. tüm ürünler orda üretiliyo zaten çindeki işçi maliyeti çok düşük olduğu için mallar bu kadar ucuz. çin malı ıphone telin arkasında phone yazıyo sadece orjinainde ı phone yazıyo başka hiçbir farkı yok.

ne içtin abi böle :D gülmekten cevap yazamıyorum cidden :D dışı benzeyebilir ama işletim sistemi işlemci dokunmatik yani kısaca softvare ve hardvare i hayatta benzetemezler ki suana kadar benzetilemedi yani iphone a yüklenen oyun uygulamaları çin telefona yukleyemezsin imkansız iphone ole arkasına yazmayla olmaz ;)

ETERN%u0130TYSPEED

Üye
özetle orjinal iphone dokunmatik çin malı olanı basmatik diyebiliriz:D

coop_14

Üye
Orjinal İphonun dokunmatiği tırnakla çalışmaz

oguz01adana

Üye
Lübnandayım, Dün elime çakma iphone geçti. ben de ilk önce nasıl anlarım diye araştırma yapmıştım. İphone daha hafif, dokunmatiği daha hassas, fotoğrafı daha iyi vs... kıyaslamalarla çakma olup olmadığını anlarsın gibi şeyler yazıyordu. iyi de ben hiç iphone kullanmamıştım ki kıyaslama yapayım diyordum. bir kaç yerde okudum, multi touch özelliği sayesinde anlayabilirsin dediler yani iki parmakla zoom olayı. ben de oh en azından kıyaslama yapmadan anlayabileceğim dedim. sonra telefonu elime aldım, ama telefon değil kütle... altta vidalar var. söküp takmak için. iphone'da vidanın ne işi var. daha telefonu açmadan anlamıştım çakma olduğunu. sonra açtım telefonu o da ne buradakilerin dediği gibi dokunmatik değil basmatik. hatta vurmatik kırmatik... resim çektim, benim yıllar önceki 6600 telefon bile daha iyi resim çekiyordu. iki parmakla zoom olayını kendi çaplarında becermişler. iki parmağınla zoom yapıyorsun resim anında 3 katına zoomlanıyor. zoom out yapınca da anında normal boyuta dönüyor. iphone'da ise parmağının hareketiyle orantılı bir şekilde büyüyüp küçülüyor.
Sonuç olarak bu araplar ya kendilerini akıllı sanıyor ya da türkleri . 350$ çin malı telefonu kakalayacaklardı. ilk başta zaten fiyata inanmamıştım ama eleman yurtdışından geldi gümrük falan olmadığı için bu kadar ucuz demişti şansımı deneyim dedim.

• Beğen
Tepkiler: mslkdn283
abdullah385195

abdullah385195

Üye
Seninkide orjinal zaten hem ucuza da getirdiğini sanmıyorum 100 200 lira fark vermemişssindir çinde falanda çok ucuz deil ne de olsa applestoreda çıkıyor vergiler işin içine dahil olunca fiyat artıyor yani sen kaçak iphone getirtmişşin vergi kaçırmışşın...

JaoDeka58

JaoDeka58

Üye

kardeşimin yazdıklarına onay veriyorm buda yeterli eline saglık kardşm.d

JaoDeka58

JaoDeka58

Üye

emegine saglık atakan ;)

Esra12356

Üye
Merhaba,yurtdışından iphone alacaktım iphone4 müş ve 700 tl miş bukadar ucuz olabilirmi yoksa çakmamıdır?

ProTurka

ProTurka

Üye
Arkadaşlar bana Iphone gelecekte gönderen bana ıphone diye aldığını söyledi.Acaba bu iphone un gerçek mi orijinal mi olup olmadığını nasıl anlarım. elinde olan lar varsa yardım edebilirse çok sevinirim

kardeşim bak şimdi . fiziksel yapı itibari ile çinliler iphone 4 formunda telefon yapmayı başardılar . orjinal iphone 4 ekranından anlaşılır
çin malı iphone 4 ve orjinal iphone 4 ü kapalıyken yan yana koydugunuzda ( siyah renkli iphone da daha net anlarsınız ) dokunmatik ekran kalitesesi açısından ve Orjinal iphone 4 kapasitif dokunmatik ekrana sahip oldugundan kop koyu neredeyse telefonun siyahı ile hemen hemen aynı koyulukta siyah bir ekranı vardır ve parlaktır siyah film çekilmiş cam gibidir yani . Çinmalı İphonelarda ise kapasitiif dokunmatik ekran olmadıgından ilkel bir dokunmatik sistem vardır ve orjinaldeki gibi cam görütüntüsünü size vermez aksine daha gri ve mat kalır parlak değildir .

Not : orjinal iphone 4 özel olarak tasarlanmış bir çeşit camdan arka ve ön kapaklara sahiptir .

Sırf bu konuda bi kardeşimize yardımcı olabilmek için bu siteye üye oldum . yeni üye oldugum için resimli açıklama yapamadım . forumda belli bir aktiflige ulaştıktan sonra url yayınlamama izin verilecekmiş . ama inşallah en kısa sürede resimlendirerek anlatacagım.
Allah herkesi yanılgıya ve gaflete düşmekten muhafaza eylesin .

Umarım paylaştıgım bilgiler size yardımcı olmuştur .
malesef piyasa orjinal iphone fiyatına çakma olan ürünü satmaya calısan satıcılarla dolu .

Üst Alt