en az yakan araçlar hangileri?

Sponsorlu Bağlantılar

corchy

corchy

Üye
    Konu Sahibi
en az yakan araçlar hangileri?
arkadaslar sizce türkiyede en az yakan otomobiller hangileri???

atilla3326

Üye
suziki sivit 1300 ful enjeksyon

Ozan

Ozan

Admin
Geniş bir soru olmuş öncelikle Benzin mi Dizel mi LPG mi sınıf belirtmen gerek ancak Dizel olarak Citroen C4 1.6 ların az yaktığını söyleyebilirim. Birde şu aralar Peugeot 308 1.6 HDI var o da az yakmakta.

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
dizelde: Renault Symbol'ün 85 beygir güç üreten 1.5 dCi motoru, 100 litrede 3.15 litre yakıt tüketti.rekorr arkadaşlar ben ssymbollü sevmem ama az yakıyo hatta yakmıo :D

bazı kaynaklarda şu otoriteyi gösteriyo

Benzin Ligi Sıra Marka Yakıt tüketimi (100 km)

1 Daihatsu Cuore 1.0 Thrifty 4.6 lt
2 Smart fortwo coupe 4.7 lt
3 Opel Corsa 1.0 Ecotec 5.3 lt
4 Toyota Yaris 1.0 M/T 5.4 lt
5 Honda Jazz 1.4 LS 5.7 lt

Dizel Ligi

1 Peugeot 206 1.4 HDi 4.3 lt
- Ford Fiesta 1.4 TDCi 4.3 lt
3 Opel Corsa 1.3 CDTi 4.4 lt
4 Nissan Micra 1.5 dCi 4.5 lt
5 Fiat Grande Punto 1.3 Multijet 4.6 lt

önemli olan istedigin tarz çünkü ben bmw 120d seviyorum ama çok pahalı az yakıyo ortalama 100km de 5,7 yakıyo buda 2.0 bir motora göre çok iyi 1.5 ,1.6 hatta 1.8 lerde bile yakıt tüketimi 5.8 i buluyo yani bmw 2.0 dizel motor çok çok az yakıyo tabi vergiyi unutmamak lazım.

jatvalca

jatvalca

Üye
renault clio symbol rna 16v modeli gayet az yakıyor tam hesap çıkartmadık ama 480 km yol için 60 ytl lik lpg yetti

misfit

Üye
Bence En az Yakan Araba Renault Symbol ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ HIZ YAPMASSAN 50 LT LİK YAKIT DEPOSUYLA 1700 KM GİDİYO:oke::)

zaferizm

zaferizm

Üye
yok clio 25 lireyla dünya turu atıyor :kop:

nitroux

nitroux

Üye
Bence En az Yakan Araba Renault Symbol ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ HIZ YAPMASSAN 50 LT LİK YAKIT DEPOSUYLA 1700 KM GİDİYO:oke::)

Atarken biraz dengeli olsak olmazmı. Bahsettiğin değerlere göre clio symbol 100km de 2,94 lt mazot tüketiyor demek oluyor bu ki imkansız. ne bu scooter mı mobilet mi :ehe

Kingmortall

Kingmortall

Üye
mini cooper :D

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
3 Kulhuvallah bir elhamla götürürüz biz :d:

corchy

corchy

Üye
    Konu Sahibi
haha dgru soyluyorsnuz .d

umutcan_bora

umutcan_bora

Üye
renault symbol 85 tdı 1.5 fecı az yakıyo kullandık ayrıca tutamıon arabayı gazı koklat 150 oluyor :oke::aha::d:

Üst Alt