Samsung S8500 Wave Aldım Sorularım var.

Sponsorlu Bağlantılar

goldcan

Üye
    Konu Sahibi
Samsung S8500 Wave Aldım Sorularım var.
Herkeze merhaba, S8500 Wave telefonunu aldım. Çok güzel bir telefon hoşuma gitti. Daha önce İphone 3GS kullandım. Şimdi bazı sorularım var.
1- Uygulama ve oyunlar konusunda zaman içinde gelişmesini bekleyeceğiz fakat diğer modellerin uygulama ve oyunları Bada sisteminde çalışırmı?
2- Daha önce samsung kullanmadım ama mesela iphone da yazı yazarken ara tuşuna (space) iki kere bastığımda nokta koyduktan sonra ara veriyordu yeni cümleye başlıyorduk. Samsung S8500 de ise sayısal tuş takımını seçip noktaya basıyoruz. Sonra yeniden harflerin olduğu tuş takımını seçiyoruz. Bir noktayı 3 seferde koyup yazmaya devam ediyoruz. Bunun bir kolaylığı varmıdır?
3-Yine aradığımı bir özellik iphone da yazı yazarken kelimeyi tamamlama vardı. burada önermelerde bulunmuyor. ornegin yazdığımda örneğin olarak öneriyor ve ara (space) tuşuna bastığınızda önerdiği kelimeyi kabul etmiş oluyorsunuz.

Bunları sormamın amacı omnia veya benzer dokunmatik telefonlarda ki uygulamalar s8500 e uyarmı? Omnia da 2 ve 3. sorduğum konular nasıldır?

Saygılarımla.

• Beğen
Tepkiler: M3L!H, ultraslan_1980 ve laveled

5G_

Üye
öncelikle güle güle kullanın güzel bir telefon sorularınıza gelince :
1- sanırım diğer uygulamalar bada ile kullanılamıyor ancak her gün bir çok yeni uygulama sisteme ekleniyor
2-yazı yazarken space tuşuna basılı tutarsanız . , - ? @ ve ! işaretlerinin kısa yolları çıkar
3-kelime tamamlama fonksiyonunu kullanmak için space tuşunun yanındaki üzerinde dünyaya benzeyen bir sembol olan TR tuşuna basılı tutun öngörücü yazı çıkacak aktif hale getirin

goldcan

Üye
    Konu Sahibi
Çok teşekkür ederim.

laveled

laveled

Üye
peki arkadaşım ettim ben bişeyi merak sence iphone mu yoksa samsung wave mi ? sence hangisi daha iyi ikisinide kullanan biri olarak

shalto1979

Üye
ben kullandım ikisinide ama samsung-wave diyorum kardeş şuan ben de kullanıyorum iphone ye o kadar para vermeyin
yazık wave iphone-4g ye rakip bir telefon artık cepte hiç bir marka samsungu tutmaz...

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
arkadaşlar wave aldım ıpohone kullandım ama WAVE MANYAK BİŞEY ÖZELLİKLE 1GHZ MÜKEMMEL ÖTESİ NETE BAGLANIRKEN 3 SANİYE BİLE BEKLEMİYOR HERKESE TAFSİYE COK UZUN ZAMANDIR İNCELİYORDUM PİŞMAN DEGİLİM UYGULAMALAR KONUSUNA GELİNCE SAMSUNG APP DE ZATEN BİR COK UYGULAMA VAR VE HERGÜN YENİ BİR UYGULAMA GELİYOR YANI 6 AYA KALMAZ IPOHONE STORE VE OVİ YİDE AŞACAKTIR EMİN OLUN TÜM DÜNYA HTC DEN SONRA BU TELEFONU KONUŞMAYA BAŞLADI AMA İKİNCİ BOMBAYI PAZLATMADI DAHA SAMSUNG TÜRKİYEDE YOK ŞİMDİ FRANSADA VAR AMA WAVE İLE AYNI ÖZELLİKLERE SAHİP BİRDE PROJEKTÖRLÜ TELEFON SUNACAK PİYASAYA ŞİDDETLE TAVSİYE EDİLİR SAMSUNG WAVE GT-S8500 SÜPER AMOLED :))

campsnac1

Üye
selam...hocam ben telefonu denedim..çok güzel ya..sana bazı sorularım olacak..facebook ve youtube dan video izleyebiliyormusun?facebook ta online chat var mı? ve şarjı kaç gün gidiyor?içindeki oyunları güzel dimii ? beni bilgilendirirsen çok sevinirim....

goldcan

Üye
    Konu Sahibi
Merhabalar sorulara şöyle cevap vereyim.
- Oyunlar deneme sürümü. Biraz oynadıktan sonra kod istiyor.
- Gps i birtürlü çalıştıramadım. harita geliyor fakat telefonu 8 şeklinde sallayın konum arıyor falan diyor. Bulamıyor. Bu benim kabiliyetsizliğim olabilir.
- Ekran çok kaliteli video atmak iphondan kolay. 8 Gb karta 2-3 adet film yükledim ve görüntü müthiş. Ayrıca kulaklık taktığınızda 5.1 sinama ses efekti ile izleyebiliyorusnuz.
- Uygulamaları şu an çok basit ve yetersiz. İphone bu konuda rakipsiz.
- Şarzı 4 gün gidiyor. ilk günler karıştırdığımı unutmayın.
- Ekran hassasiyeti olarak iphone ile aynı. En ufak bir fark yok ve kesinlikle iphone dan daha güzel bir ekran görüntüsü var.
- Kamerası auto focusu ve hd video çektiğini de ekleyeyim. Ayrıca günlük uygulamasınıda çok beğendim. Foto çekip altına notlar yazıp hava durumunu ve mekan seçip kaydedebiliyorsunuz.
- İphonu arıyormuyum? Evet ama okey bulsam aramam. :)
- Hangisi diye kestirip atmak yanlış olur. Bence birisi uygulama alanında diğeri estetik, ekran kalitesi, kamera alanında daha iyi. He iphonun ekranı kötümü. Hayır çok mükemmel ama bu daha keskin ve kontrastlı.
- Face book a bir kere girdim. Rahat giriyor ve yazı yazabiliyorsunuz. Youtube giremedim. Ayar yapmak gerekir.
- telefon çok hızlı takılma vs kesinlikle yok. Umuyorum ileride daha güzel olacaktır.
Herkeze saygılarımla.

--------------- Ekleme ---------------

Ayrıca iphone mu samsungmu sorusuna,telefonları elinize alın ve siz karar verin derim. Hangisini seçerseniz seçin iyi bir telefon almış olacaksınız. İphone da ki uygulama imkanları ile samsungun ekranı 5 mp af kamerası hd videosu bir araya gelse herhalde adı iphone 4g olurdu.

laveled

laveled

Üye
Merhabalar sorulara şöyle cevap vereyim.
- Oyunlar deneme sürümü. Biraz oynadıktan sonra kod istiyor.
- Gps i birtürlü çalıştıramadım. harita geliyor fakat telefonu 8 şeklinde sallayın konum arıyor falan diyor. Bulamıyor. Bu benim kabiliyetsizliğim olabilir.
- Ekran çok kaliteli video atmak iphondan kolay. 8 Gb karta 2-3 adet film yükledim ve görüntü müthiş. Ayrıca kulaklık taktığınızda 5.1 sinama ses efekti ile izleyebiliyorusnuz.
- Uygulamaları şu an çok basit ve yetersiz. İphone bu konuda rakipsiz.
- Şarzı 4 gün gidiyor. ilk günler karıştırdığımı unutmayın.
- Ekran hassasiyeti olarak iphone ile aynı. En ufak bir fark yok ve kesinlikle iphone dan daha güzel bir ekran görüntüsü var.
- Kamerası auto focusu ve hd video çektiğini de ekleyeyim. Ayrıca günlük uygulamasınıda çok beğendim. Foto çekip altına notlar yazıp hava durumunu ve mekan seçip kaydedebiliyorsunuz.
- İphonu arıyormuyum? Evet ama okey bulsam aramam. :)
- Hangisi diye kestirip atmak yanlış olur. Bence birisi uygulama alanında diğeri estetik, ekran kalitesi, kamera alanında daha iyi. He iphonun ekranı kötümü. Hayır çok mükemmel ama bu daha keskin ve kontrastlı.
- Face book a bir kere girdim. Rahat giriyor ve yazı yazabiliyorsunuz. Youtube giremedim. Ayar yapmak gerekir.
- telefon çok hızlı takılma vs kesinlikle yok. Umuyorum ileride daha güzel olacaktır.
Herkeze saygılarımla.

Ayrıca iphone mu samsungmu sorusuna,telefonları elinize alın ve siz karar verin derim. Hangisini seçerseniz seçin iyi bir telefon almış olacaksınız. İphone da ki uygulama imkanları ile samsungun ekranı 5 mp af kamerası hd videosu bir araya gelse herhalde adı iphone 4g olurdu.
çok saol biran önce karak verip 5800dan kurtulmalıyım(kuzen ing gtcek ya iphone 4 yada samsung wave aldırcaktm ozmn phone 4 aldıraym)

nublies

nublies

Üye
iphone 32 gb 3gs kullandım ondan önce n97 şimdi wave aldım boşverim hepsini alın wave vebalini bana yükleyin :)) elimden düşmüyor hız mükemmel iphonu 4 günde çözülecek her şekilde çözdüm iphon 4 dede şebeke problemi var sakın almayın sol elle tutarsan şebeke gidiyormuş patronu çıkıp her telefonun kusuru var dedi sağ elle yada kılıfla kullanın dedi ::::)))) o yüzden en mantıklısı wave daha hızlısı yok abi

kademxx

kademxx

Üye
benim de Wawe telefonum var süper birşey çok hızlı dokunur dokunmaz tepki veriyor ayrıca müzik dinlemek içinde harika bir telefon. size bir resim ile kanıtlıyayım.

ekranı da çok kaliteli ayrıca hd ready videolar yüklüyorum sorunsuz ve süper bi biçimde oynatıyor ileri geri sarıyorum bir an bile duraksamıyor bilgisayar bile biraz bekliyor yani.. ve tüm bu özellikleri kullanıyorum devamlı olarak şarjım 2 günde zor bitiyordu. bende iş yerinde sorun yaşamamak için tam bitmeden dolduruyordum. ama bugün 3. gündeyim ve hala %22 şarjım var. ve süre açısından telefonu kullanmamda herhangi bir eksiklik yok ilk gün gibi kullanıyorum...

laveled

laveled

Üye
iphone 32 gb 3gs kullandım ondan önce n97 şimdi wave aldım boşverim hepsini alın wave vebalini bana yükleyin :)) elimden düşmüyor hız mükemmel iphonu 4 günde çözülecek her şekilde çözdüm iphon 4 dede şebeke problemi var sakın almayın sol elle tutarsan şebeke gidiyormuş patronu çıkıp her telefonun kusuru var dedi sağ elle yada kılıfla kullanın dedi ::::)))) o yüzden en mantıklısı wave daha hızlısı yok abi
evet iphone 4 o sorun var bende solağım:ehe ama kılıfı gibi bişi varmış o engelliomuş

blueshadow12

Üye
muhteşem bir telefonnnn

campsnac1

Üye
dostum..kaç gündür araştırıyorum...kafayı yedim:)
msn versem az konuşabilirmiyiz? [email protected]
wave ile ilgili.....

arkadaşlar..........! bazı sorularım olucak...lütfen cevaplarsanız sevinirim...
1...facebook ve youtube daki videoları izliyebiliyormuyuz?
2..facebook ta online chat olayı var mı?
3...içindeki oyunlar ve samsung apps teki oyunlar güzel mi?
4..internette hızlı?
5..mail alıp gönderme?
lütfen cevap bekliyorum siz den ve bir an önce şu telefonu alayım hadiii:)

JACK UZY

Üye
3 gün önce samsung wave aldım, 2 gün boyunca konuşmalarda karşı tarafın sesinde kesilmeler meydana geliyordu. mesela şöyle anlatayım: karşı taraf 6-7 kelim söylediğinde bu kelimelerden biri duyulmuyordu, resmen yutuyordu. ilk başlarda hattan kaynaklanıyordur dedim ama tekrar eski telefonumu takınca çok net bir hat vardı hiç problem yoktu. ben de dün teknosa'da değiştirdim ancak bugün yeni telefonda da aynı şeyi yaşar gibi oldum. bu tarz bir problem yaşayan oldu mu? yoksa iki telefon üst üste sorun yaşayan şanssız biri miyim? telefonu almadan önce hepsiburada.com'da da böyle bir problem okumuştum. lütfen samsung wave s8500 kullanan arkadaşlar konuşmalarınızda böyle bir probleme denk geldiniz mi paylaşırsanız sevinirim.

nasoc

Üye
selam arkadaşlar bende wave kullanıyorum .daha önce iphone 16gs kullandım. ama bu wave gerçekten mükenmel adamlar aşmışlar yani iphone 4 heleki arızasından sonra sallar atar bir kenara gerçekten tavsiye ederim

Selam Ben 1Haftadır kullanıyorum ve böyle bir sorunla karşılaşmadım hatta ses hem net vede çok geliyor diye kıstım kesinti diye bir sorum olmadı galba bu senin şanssızlıgın olmuş :((

goldcan

Üye
    Konu Sahibi
Bende kesinlikle ses problemi olmadı. Tek eksiğim iyi uygulamalar.

Mertolozzi

Mertolozzi

Üye
Güzel telefona benziyor :hmmm

kademxx

kademxx

Üye
bende de herhangi bi r sorun çıkmadı.. net şekilde duyuyorum karşı tarafı sanırım senin şanssızlığın olmuş maalesef :((

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
oyunlar dene me sürümü degil 3d görüntülü süper oyunları var nfs nin ps 2 versiyonu var neredeyse hız süper dedimya arkadaşlar elinizdeki ıpohelerden ve 5800 yada i900 omina dan KURTULUN

Bu telefon tartışılmaz yaşanır özellikle söyleyecegim 5 özellik not edin

1- ıpohone deki tüm özellikler mevcut ve daha fazlası özellikle haritalar 66.com sitesinden inceleyebilirsiniz.
2-internet hızı - uygulama hızı süper ötesi
3-oyunlar ıpoheden dahada gelişmiş nerdeyse ps 3 kadar diyecegim sizde yok devenin nalı diyeceksiniz ama öyle
4-sosyal paylaşım siteler dahil olmak üzere video ve ses kalitesi süper özellikle tv cıkışında ki vide seyretme ıpohone göre 5 kat kada cözünürlüklü
5-kamera size sony fotograf makinaları varya piysalarda 300 tl ye filan satılanlar onlarla eş deger pc görüntüsü süper fotografların

Üst Alt