Hz.Muhammedin Mezarını yıkılmaktan Atatürk kurtarmış !!!

Sponsorlu Bağlantılar

Emir

Emir

Üye
    Konu Sahibi
Hz.Muhammedin Mezarını yıkılmaktan Atatürk kurtarmış !!!
Arkadaşlar Sizlere Atamızın Dinine Ve peygamberimize Nasıl Saygısı Oldugunu Sizlerler Paylaşacagım amacım Bazileri atamıza Dinsiz diyor İçki içiyor Kumar oynuyor Diyor Onlara Atatürk'ün Peygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V) i Nasıl Sevdigini ve korudugunu Sizlerle Gururla paylaşacam Bunu Diyenler Asıl Dinsizdir İŞTE ATAMIZIN CESURLUGU VE SEVGİSİ :

Suudiler Peygamberin mezarını yıkmak üzereymiş. Atatürk bunu haber almış ve Suudileri titreten bir telgraf çekmiş.
Suudiler 1926 yılında kendi sınırları içindeki tüm mezarlıkları yıkma kararı alır. İşin en ilginç yanı Hz. Muhammed'in mezarının da Suudi sınırları içerisinde olmasıdır. Ancak Atatürk öyle bir telgraf çeker ki, Suudiler mezarın tek bir taşına bile dokunamazlar.

Nevzat Yalçıntaş'ın anekdotunu Can Ataklı köşesinden şöyle aktarıyor:

TEK TAŞINA DOKUNURSANIZ ORDUMU GÖNDERİRİM
Prof. Nevzat Yalçıntaş “Suudiler 1926 yılında sınırları içinde tüm mezarlıkları yıkıyorlardı. Atatürk sıranın Hazreti Muhammed’in kabrine geldiğini öğrenince bir telgraf çekerek, ‘Eğer bir tek taşına bile dokunursanız ordumu aşağı gönderirim’ demişti. Bunun üzerine Suudiler Hazreti Muhammed’in kabrine dokunamamıştı. Ama bu telgraf yok edildi” dedi.

Atatürk olmasa bugün Hazreti Muhammed’in mezarı da olmayacaktı

O BELGE NASIL ORTAYA ÇIKTI?
Yalçıntaş anlatıyor: “(Dışişlerinde Bakanlık arşivini araştıran) Münir Bey aradı. Çok ilginç bir belge bulduğunu, bunu getirip göstermesi gerektiğini söyledi. O sırada benim çalıştığım başbakanlık binası ile dışişleri binası aynı yerde. Hemen atlayıp geldi. Çok heyecanlıydı.”

Prof. Yalçıntaş, Münir Bey’in gösterdiği belgeye baktığında çok şaşırdığını belirterek şöyle devam etti: “Belge bir telgraf metniydi. Henüz yeni kurulan Suudi devletinin kralına gönderilmişti. Telgrafta ‘Hazreti Muhammed’in mezarının yıkılacağını derin üzüntü içinde öğrendim. Bu kutsal emanete asla dokunamazsınız. Bir tek taşının bile zarar gördüğünü duyarsam orduyu aşağıya gönderirim’ anlamına gelen cümleler vardı.”

ZAMANINDA FAHRETTİN PAŞA MEZARI TERK ETMEMİŞ
Yalçıntaş, burada Hazreti Muhammed’in mezarı ile ilgili kısa bir detay anlattı. İngiliz işgali sırasında komutan olan Fahrettin Paşa’nın kabri terk etmemek için uzun süre direndiğini, aç kaldıklarını bu nedenle çekirge yiyerek beslendiklerini, sonunda İngilizler’in hiçbir şekilde dokunmamaları kaydıyla Hazreti Muhammed’in mezarını terk ettiklerini ancak kutsal emanetleri de yanlarına aldıklarını söyledi.

BELGEYİ AÇIKLAMAMIŞLAR
Şimdi gelelim belgenin bulunmasından sonraki gelişmelere, çünkü vahim ve ilginç olan bu: Nevzat Yalçıntaş’ın anlattığına göre Münir Bey belgeyi önce bir üst amirine götürüyor. Belge oradan daha yukarı taşınıyor. Sonunda müsteşara oradan da Bakan İlter Türkmen’e geliyor. Tabii Evren Başkanlığı’ndaki Milli Güvenlik Konseyi’nin de haberi oluyor.

Sorun şu: Bu belge ne yapılacak? Dönemin Atatürkçü komutanları ve onların emrindeki bürokrasi bu belgenin açıklanmasını istemiyor. Ancak belge de ortaya çıkmış bir kere. Sonunda o dönemde yazılan ve şimdi kitapçılarda tek nüshası bile kalmayan bir Atatürk kitabının içine, hiçbir anons yapılmadan konuyor.

Kısacası konu adeta kapatılıyor, sadece o tuğla gibi kalın kitabı sonuna kadar okuyanların dikkatini çekecek biçimde “zevahiri kurtarmak” adına konuyor.

Peki bu belge şimdi nerede? Kimin koruması altında? Bu da bilinmiyor. Bilinen tek şey, Atatürk’ün İslam aleminin peygamberi Hazreti Muhammed’in mezarının ortadan kaldırılmasını önlemesi herkesten saklanıyor.

HZ. MUHAMMED MESCİDİ NEBEVİ'DE YATIYOR

Hazreti Muhammed 571 yılında doğdu 632 yılında vefat etti. Peygamberimiz Medine’de oturduğu evde toprağa verildi. Bu mezar bugün dünyanın en büyük camisi olan Mescidi Nebevi’nin içinde.

Mescidi Nebevi, Hazreti Muhammed’in Mekke’den Medine’ye göç etmesinden sonra ilk namaz kıldığı yer. Hazreti Muhammed, Medine’de oturduğu evin hemen yanına kentin ilk mescidini inşa ettirmişti. Bu mescit geçen yıllar içinde defalarca yenilendi. Bugün 600 bin kişinin aynı anda namaz kılabildiği Mescidi Nebevi’nin korumasını çok uzun yıllar Osmanlı askeri yapmıştı.

Arabistan’da mezar adeti yoktur. Ölüler herhangi bir yerde toprağa verilir, üzerine belirleyici bir şey konmaz. Bu nedenle sadece Hazreti Muhammed’in mezar yeri ile ilgili bilgi vardır. O’nun dışındaki İslam büyüklerinin mezarlarının yeri bilinmez. Bir süre önce Hazreti Muhammed’in annesine ait olduğu ileri sürülen bir mezar ortaya çıkarılmıştı. Ancak Suudi yönetimi bu mezarı da ortadan kaldırmış ve yerine otopark yapmıştı.

Atatürk’ün müdahalesi olmasa Suudiler, Mescidi Nebevi’nin hemen dibindeki Hazreti Muhammed’in mezarını da tamamen ortadan kaldıracaktı. Nitekim Hazreti Muhammed’le aynı yere defnedildikleri bilinen Sahabe’nin önde gelen isimlerinin mezar yerleri bugün dümdüzdür
ATAM SENİ ÇOK ÖZLEDİM SANA HALA DİNSİZ DİYENLER VAR SENİN NE KADAR İYİ VE DİNİNE SADIK OLDUGUNU BİLMİYORLAR ÇÜNKÜ ONLAR SENİN YAŞADIKLARINI YAŞAMADI ÇANAKKALE SAVAŞINI HER İZLEYİŞİMDE GÖZ YAŞLARIMI TUTAMIYORUM :ağlarım: ÇÜNKÜ SENİ VE BU VATAN UGRUNA CANLARINI VERMİŞ ŞEHİTLERİMİZİ GAZİLERİMİZİ AKLA HAYALE GELMEYECEK KADAR ÇOK SEVİYORUM ALLAH SANA VE ORDUNA CENNETTEKİ EN GÜZEL YERİ VERSİN SEN HER ZAMAN KALBİMDESİN PAŞAM.....

İNANMAYAN OLURSA İŞTE KANITI TIKLA:

• Beğen
Tepkiler: anl_tr, Revengeful, omerten07 ve 3 diğerleri

Freestyle.Cod

Freestyle.Cod

Üye
teşekkürler onemli bir bilgi:oke:

Fatih[Sag0]HiphoP

Fatih[Sag0]HiphoP

Üye
Helal olsun ya

ince_memed

Üye
süpersin kardeş

Emir

Emir

Üye
    Konu Sahibi
Rica Ederim kardeşlerim ne demek bunu sizlerle gururla paylaştım

melih06628

melih06628

Üye
Vay be! :) Gurur duyuyorum :)

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
Enes'i tanıyorum ve o sözüyle ne kastetiğini biliyorum.''Hepimiz birer Atatürk'üz''.Enescim senın mesajını da sildim çünkü yıne yanlış anlaşılabilirdin,yorumlarınızı biraz daha anlaşılır ve açık beyan ederseniz tartışmaya mahal vermemiş olursunuz zira anlam kargaşası, olağan bir hal alabiliyor.Keyifli formlar

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
Herkez kendini kurtardı sıra Atatürk ün müslamanlığıan geldi öyleme mi?.Kirli emellerinize bari müslümanlığı karıştırmayın.Atatürk dinsiz ilan edenlere güzel bir örnek olmuş teşekkürler

kur

kur

Üye
Harika bir bilgi..
Nevzat Yalcintas demisse %100 dogrudur.

Emir

Emir

Üye
    Konu Sahibi
Harika bir bilgi..
Nevzat Yalcintas demisse %100 dogrudur.
Kardeşim benim bu Söyleme deil gerçek olan bir olay ben onu sadece kanıt olarak gösterdim(Yalansa başkaları kendi sitesinde paylaşmazdı diye) :oke:

--------------- Ekleme ---------------

Enes'i tanıyorum ve o sözüyle ne kastetiğini biliyorum.''Hepimiz birer Atatürk'üz''.Enescim senın mesajını da sildim çünkü yıne yanlış anlaşılabilirdin,yorumlarınızı biraz daha anlaşılır ve açık beyan ederseniz tartışmaya mahal vermemiş olursunuz zira anlam kargaşası, olağan bir hal alabiliyor.Keyifli formlar
Kardeşim yanlış yoldasın enes neyi dogru konuşuyor biz yalan konuşuyoruz demi işte sizin burdan belli bir birinizin arkasında oldugu :angry:

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Kendine birşey belirlemişsin o düşünceden vazgeçemiyorsun ...
Yorum yaparken senden fikir alacak değilim ...
Taraf tutmak diye birşey yok beni tanıdığı için ne demek istediğimi anlıyor Isa Abi :)

Emir

Emir

Üye
    Konu Sahibi
Kendine birşey belirlemişsin o düşünceden vazgeçemiyorsun ...
Yorum yaparken senden fikir alacak değilim ...
Taraf tutmak diye birşey yok beni tanıdığı için ne demek istediğimi anlıyor Isa Abi :)
kardeş gene olaylar büyüyecek kardeşim ben sana fikir vermedimki orada :) taraf tutmak diye birşey orada%100 var bir kere daha oku o yorumu işte siz birbiriniz tanıyorsunuz ve bizi yalan konuşuyormuş gibi şuçluyorsunuz ama bu bir gerçekki daha yorum yazmayacagım çünkü her yazdıgım kelimede sen deil ben suçlu çıkıyorum

alixkandemir

Üye
Benim yorumum silinmiş eh artık banada sadece teşekkürler diyerek rütbe sayısını yükseltmek kalıyor.

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
--------------- Ekleme ---------------

Kardeşim yanlış yoldasın enes neyi dogru konuşuyor biz yalan konuşuyoruz demi işte sizin burdan belli bir birinizin arkasında oldugu :angry:
Ben bir yol görmüyorum, Enes'i tanıdğımı ve o sözüyle neyi kastettiğini izaha çalıştım.Kendi kendinize kafanızda yarattığınız bana ait olmayan cümlelerle ''biz yalan konuşuyoruz demi'' polemik yaratmayın.Sadece senin değil konuyu kirletici diğer mesajlar da silindi.Gariban rolünü oynamaya gerek yok.Ayrıca Enes de bir üye sen de ben de... Kollamak korumak sözleri bir daha geçmesin tartışma devam ederse konuyu kitleyeceğim.

alixkandemir

Üye
Ben gariban rolü oynamıyorum ! burası bir forumdur ve konular belli çerçevelerde tartışılabilir. Ama sen admin olduğun için tartışılamaz diyerek benim ağzımı kapatıyorsun.
Bende peki Teşekkür ederim diyerek düşüncelerimi kendime saklıyorum.
Burada sadece teşekkür ederim çok güzel olmuş felan fıstık diyerek vaktimi geçirmek yerine hiçbirşey yazmıyorum. Ben fikir ve düşünce adamıyım tıpkı Atatürk gibi

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
burası bir forumdur ve konular belli çerçevelerde tartışılabilir. Ama sen admin olduğun için tartışılamaz diyerek benim ağzımı kapatıyorsun.
İşte o çerçevelerin dışına çıkılmasını engellemek benim görevim.

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
Bu bilgi %100 dogrudur.
Aksini idda eden varsa gelsin pmde özel olrak hertürlü tartışmaya açıgım.
Ama bana kalkıp saçma sapan şeylerle gelcekseniz hiç gelmeyin.
Bu ülkeyi kuran , bu ülkeyi yaşanır hale getiren, demokrasiyi , kadına eşitliği, bilimi, teknigi, en önemlisi Cumhuriyet'i getiren Atatürk'e kimse dinsiz diyemez.
Oki savaşlara namazla giden, meslisi hocalarla beraber dualarla açan,
Peygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V) kabrini koruyan kişi.
Birde kalkarlar dinsiz derler.
İnsanların sevaplarıda günahlarıda kendi boyunlarınadır.
Rakı içiyorsa içiyor kendi günahı sana ne.
Garibanı mazlumu çekip dinliyor yardımcı oluyorsa kendi sevabı sana ne...
Bunları bile bile hale dinsiz diyenleri 3nokta... Neyse.

Emircim bu güzel paylaşım için çok teşekkür ederim kardeşim çok saol...:oke:

Revengeful

Emekli Yönetici
işte budur :oke: gurur duydum :)

Üst Alt