Bozulan USB Belleklere Format atmayın! +++ HP USB Disk Storage Format Tool V2.2.3

Sponsorlu Bağlantılar

hdr...

hdr...

Üye
    Konu Sahibi
Bozulan USB Belleklere Format atmayın! +++ HP USB Disk Storage Format Tool V2.2.3
eğer flash belleğiniz bozulduysa.PC de gözüküp içi boş görünüyosa hemen format atmayı denemeyin.PC kapalıyken belleği takıp daha sonra PC nizi başlatın sorununuz çözülebilir.
yada belleğinizin içindeki klasörler .exe uzantılı olmuş yani açılmıyosa klasörün adres bölümüne klasör adını yazın ör:/ F:\Yeni klasör yaptığınız işlem sonucu klasör içindeki dökümana ulaşmış olucaksınız :)

önemli bilgi: USB aygıtlarınızı (özellikle bellekler başta olmak uzere) USB 2.0 yani PC kasasının arka tarafındaki USB girişlerinde kullanın çünkü ön taraftaki USB girişleri aygıtlarınıza yüksek voltaj verdiği için aygıtları yakma ve bozma olasılığı yüksektir..

yardmcı olduysam ne mtlu bna :p

4 tane bellek bozuldu elimde artık bilinçli kullanıcıyım :pro:

Belleklerinizi PC den Direkt Çıkarmayın Önce Saatin Yanındaki Aygıt Logosuna Tıklayıp Donanımı Güvenle Kaldır Deyin.. Donanım Güvenle Kaldırıldı Dedikten Sonra Aygıtlarınızı Gönül Rahatlığıyla Çıkarabilirsiniz...

HP USB Disk Storage Format Tool V2.1.8

USB Aygıtlar kimi zaman windows tarafından doğru formatlanamayabiliniyor.Yada 4gb dan fazla kapasiteye sahip flash belleğinizde 4gbtan büyük dosyaları FAT ve FAT32 dosya sistemlerinde kullanamazsınız bu yüzden NTFS olarak formatlamanız gerekmektedir.Windowsta flash bellekleri NTFS olarak formatlama malesef yok.Bu program sayesinde NTFS olarak formatlamak mümkün...

Not:
1 GB lık Usb Belleğim Bozulmuştu hangi pc ye taksam pc tamemen donuyodu denemediğim yöntem kalmamıştı ne format atabiliyordum ne bişe yapabiliyordum ama bu program sayesinde sorunumu çozdüm anında formatım.Güvenli ve güzel bir şekilde usb belleklerinizi biçimlendirebilirsiniz..

PROGRAM TÜRKÇELEŞTİRİLMİŞTİR

HP USB Disk Storage Format Tool V2.2.3

» » Not: Bu Konuda USB Bellekler için Program Açıklama vs Paylaşacağım.Soru Ve Sorunlarınızı PM Atın Yardımcı Olabilirsem Konuda Mesajınızı Ve Gerekli Açıklamaları Yapacağım.. Saygılar...

• Beğen
Tepkiler: vg_engin, mert_013, adilk ve 3 diğerleri

merty24

merty24

Üye
teşekkürler

hdr...

hdr...

Üye
    Konu Sahibi
bişey değil :) kimsenin bu sıkıntıyı yaşamasını istemiorum bozulan usb belleklerimin içinde biçok resmim gitti sonuncusunda bu işlemleri yaparak kurtardım bellek içeriğini.
bu arada belleğe attığınız şeylerin herzaman PC nizde bir kopyası olmasını tavsiye ederim..

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
önemli bilgi: USB aygıtlarınızı (özellikle bellekler başta olmak uzere) USB 2.0 yani PC kasasının arka tarafındaki USB girişlerinde kullanın çünkü ön taraftaki USB girişleri aygıtlarınıza yüksek voltaj verdiği için aygıtları yakma ve bozma olasılığı yüksektir..
eğer bu bilgi doğruysa çok söverim çok kart bozdum ön taraftaki usb takardım da :ehe:

hdr...

hdr...

Üye
    Konu Sahibi
eğer bu bilgi doğruysa çok söverim çok kart bozdum ön taraftaki usb takardım da :ehe:
tamamen doğru kasanın arkasındaki girişi kullanmak hem belleğin sağlığı açısından önemli hemde bozulmali çok daha düşük. dediğim gbi ön taraftaki girişler yüksek voltaj verio aygıtlara

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Bilgilerin için teşekkürler...

Konu ilgili bölüme taşınmıştır...

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
bilmiyodum teşekürler

jackalx_06

jackalx_06

Üye
bilgi için teşekkürler.

Salihyet

Salihyet

Üye
kapalıyken takma fikri uygun gibi

oguzkagan11

oguzkagan11

Üye
teşekkürler :)

hdr...

hdr...

Üye
    Konu Sahibi
emesut

emesut

Üye
Benim bu konudaki önerim 1GB dan fazla büyük bellek taşımayın.
En azından bozulursa 1GB lık üzülürsünüz.. :D
Benim de bu konuda cok canım yandı..
Son belleğim 1GB dı irili ufaklı cok bilgi kaybettim.

TaZZzZ

TaZZzZ

Üye
ya benim sorum farklı aslında...
elimde şu an iki tane yüksek voltaj kurbanu usb bellek war...
bunları kurtarma imkanım warmıdır??? yüksek voltaj usb bellekgin neresini yakar??? chip sağlam kalmışmıdır??? chip i alsam açabilirmiyim??? :D yani kısacası yüksek voltaj bellegin neresine zarar veriyo, bellegin nereleri sağlam kalıyo, daha önce kurtaran warmı???

PCKopaT™

Üye

Öntaraftaki usb'lerde yüksek voltaj değil usb bağlantılarının yanlış yapıldığını gösteririr. :oke:

Onun için ön panele takılan bütün usb aygıtlanın yanma olasılığı yüksektir.:oke:

Figo_78

Üye
saol

hdr...

hdr...

Üye
    Konu Sahibi
ya benim sorum farklı aslında...
elimde şu an iki tane yüksek voltaj kurbanu usb bellek war...
bunları kurtarma imkanım warmıdır??? yüksek voltaj usb bellekgin neresini yakar??? chip sağlam kalmışmıdır??? chip i alsam açabilirmiyim??? :D yani kısacası yüksek voltaj bellegin neresine zarar veriyo, bellegin nereleri sağlam kalıyo, daha önce kurtaran warmı???
bildiğim kadarıyla hayır ama yüksek düzey makinelerle düzeltilebilir sanırım...
PCKopaT™;1711542' Alıntı:
Öntaraftaki usb'lerde yüksek voltaj değil usb bağlantılarının yanlış yapıldığını gösteririr. :oke:

Onun için ön panele takılan bütün usb aygıtlanın yanma olasılığı yüksektir.:oke:
usb bağlantıları yanlış takılmışsa takılan her aygıtı yakar yada okumaz zaten burdan anlaşılır usb girişinde sorun olduğu...
yüksek voltaj olayınıda 2Gb SanDisk bir bellek satın aldığımda Kullanım klavuzunda okumuştum...

izcim

izcim

Üye
ön taraftaki usb bağlantılarından 3 adek usb kart okuyucum bozuldu

mekanik

Üye
eyvallah...

SilentOne

SilentOne

Üye
peki laptoplarda napıcaz her yerde usb var bnde 8 tane :D 2 arkada 3 sağda 3 solda :D

Üst Alt