Avea GPRS-WAP mı? Avea Internet mi?

Sponsorlu Bağlantılar

defected

defected

Üye
    Konu Sahibi
Avea GPRS-WAP mı? Avea Internet mi?
Arkadaşlar ben bu 2 seçeneği anlayamıyorum farkı nedir?

Ben 3G paketi aldım internete gireceğim zaman hangisini seçmem lazım. Niye ayrı ayrı 2 bağlantı var? :mahcup:

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
Avea wap; adı üstünde wap sitelerinde dolaşmak için kullanılan ayardır. Avea Internet ise PC ile internete bağlanılırken kullanılan ayardır. En sağlıklı erişim için wap ayarlarını kullanabilirsin. 3G için iki ayarda geçerli olur.

defected

defected

Üye
    Konu Sahibi
kontörleri emdi su gbi paket aldığım halde :D avea internet kullanmamak lazım sanırım

EsEsLi26es

EsEsLi26es

Üye
aslına bakarsak
WAP --> aynı eskiden evde telefon bağlantısıyla internet kullanırdık bir numara üstünden konuşma ücretiyle ücretlendirilir ve telefon meşgul olurdu. Bunun mobil versiyonu. Ancak Avea da pek çalışmıyor

GPRS --> de data bağlantısıydı. cepten internet için kullanılıyordu
İnternet ayarları ise bilgisayara gprs bağlantısı sağlamak içindi.

3G ise AVEA internet ayarları ile kullanılabilir.

Ancak dikkat edilmesi gereken AVEA 3G ile GPRS ücretlendirmesini ayrı ayrı yapıyor. Yani 3G paketi aldıysanız 3G kapsama alanı içinde kullanmanız mecburi. telefon 3G den çekmiyorsa paketi kullanamıyor ayrıca GPRS den ücretlendiriliyorsunuz.

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
Internet biraz tuzlu olur , %=) dikkatli kullanmak gerek

syberia2

Üye
Arkadaşlar ben 5mblık internet alıcam.Avea hattım.Alıcam almasına ama ayar yapmam gerekiyor.Bunun için avea sitesine girdim.Marka,Model seçmemi istedi,seçtim.Sonra da Ayar seçmemi istedi,ayarlarda ise " GPRSWAP ve INTERNET " seçenekleri var(Beni ilgilendiren.).Ben hangisini seçicem.Hiç bir bilgim yok bu konuda.Neden istiyorum onu da söyleyeyim.Kanka msn diye bir program varmış.Çok iyiymiş bu konuda.Onu kullanabilmek için istiyorum.Yardım edermisiniz?Gerçekten çok cahilim bu konularda...

ridvan27

Üye
arkadaşlar benim telefon samsung gt s5233w WİFİ ve ben telefonla internete girdiğim zman wifi den değil de köntörden gidiyo bunu nasıl iptal edebilirim...

ภคŦเz

ภคŦเz

Üye
bende 1aylık 100mb paket var.
Ben hep Avea GPRS ile giriyodum ama bu son 2-3 gündür giremedim.Sonradan Avea WAP ı seçtim girdim :)

hasanoktay_33

Üye
bişiyi anlamadım 3g içinde 1 gb internet hakkım var 3g çekmiyosa kotamdan düşmeyip ayrıcamı ücretlendiriliyor

endy023

Üye
aslına bakarsak
WAP --> aynı eskiden evde telefon bağlantısıyla internet kullanırdık bir numara üstünden konuşma ücretiyle ücretlendirilir ve telefon meşgul olurdu. Bunun mobil versiyonu. Ancak Avea da pek çalışmıyor

GPRS --> de data bağlantısıydı. cepten internet için kullanılıyordu
İnternet ayarları ise bilgisayara gprs bağlantısı sağlamak içindi.

3G ise AVEA internet ayarları ile kullanılabilir.

Ancak dikkat edilmesi gereken AVEA 3G ile GPRS ücretlendirmesini ayrı ayrı yapıyor. Yani 3G paketi aldıysanız 3G kapsama alanı içinde kullanmanız mecburi. telefon 3G den çekmiyorsa paketi kullanamıyor ayrıca GPRS den ücretlendiriliyorsunuz.

Tamamen yanlış bilgi

WAP (Wireless Application Protocol/Kablosuz uygulama Protokolü) mobil telefonlar, avuçiçi bilgisayarlar (pda) gibi mobil iletişim araçları üzerinde internet içeriği sağlayan bir teknoloji.Wap bağlantısı ile wap uzantılı sitelere erişim sağlanılabilir.

GPRS (General Packet Radio Service), kablosuz iletişim ve mobil telekom dünyasının son yıllarda görmüş (ya da görmek üzere) olduğu en önemli kilometre taşlarından biridir.GPRS, son kullanıcının mobil veri iletişimini, 'devamlı sanal bağlantı' durumunu ekonomik hale getirerek ve veri alımını ve gönderimini çok daha yüksek hızda mümkün kılarak önemli ölçüde geliştirir

UMTS (Universal Mobile Telecommunications System),WCDMA (wide band cdma)HSDPA (High Speed Download Packett Access) nedir?
3G, pekçok değişik teknolojiler kullanılarak sağlanabilir. UMTS işte bu 3G teknolojilerinden bir tanesidir. Herhangi bir "UMTS" cihazı SIM kart kullanmak suretiyle 3G şebekesine ulaşmak için kullanılabilir . W-CDMA, UMTS "3G" teknolojisinin bir parçasıdır. WCDMA, 3G'nin kullanılan diğer bir ifade şeklidir. HSDPA aynı zamanda "3.5G" olarak adlandırılmaktadır. HSDPA, UMTS "3G" teknolojisinin daha geliştirilmiş halidir. 3.5G şebekesi 3G şebekesinden de hızlıdır.

Anlayacağınız üzere 3g bir sinyalizasyon şeklidir ve avea internet ve avea wap ayarlarının her ikisiylede 3g kullanılabilir.Avea wap ayarları ile yanlızca wap bağlantısı kurar html destekli sayfaları değil onların wap uzantılı sayfalarını acarsınız. Avea internet ayarları ile html uzantılı sayfaları açar wap uzantılı sayfaları açamazsınız.Buna en güzel örnek 0.facebook.com dur. Bu sayfayı avea internet ile açamaz,avea wap ile açabilirsiniz.

Ayrıca avea daki 3g hosgeldin paketindeki internet kullanımlarını 3g nin çekmediği yerlerdede yapabiliyorsunuz kota aşımı yapmadığınız sürece ücretlendirilmiyor.Ben kullanıyorum ama paket içeriğindeki görüntülü konuşmadan 3g kapsama alanı içinde değilseniz yararlanamazsınız bunun sebebi de zaten cok açık :) Bağlantı hızının 3g yada 2g olmasının da farklı bir ücreti yok yani 3g açıksada kapalıysada paket ücreti aynı önemli not 3g kapalıyken 3g paketleri alınamıyor müşteri hizmetlerini aradım 3g mi açtılar daha sonra paket tanımladılar..

--------------- Ekleme ---------------

kanka msn programı bildiğim kadarıyla internet destekler avea internet ayarlarını al

Üst Alt