Eşarp Bağlama Modelleri

Sponsorlu Bağlantılar

-YARINIYOK-

-YARINIYOK-

Üye
    Konu Sahibi
Eşarp Bağlama Modelleri
Eşarp nasıl bağlanır? Kaç çeşit eşarp bağlama vardır? Hangi yüze nasıl eşarp bağlanır? Hangi eşarp modeli nasıl takılır? Çok mu soru sorduk? O zaman sorduklarımızın hepsine cevap verelim

Eşarp Bağlama Teknikleri

Uzun eşarp, ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde iki kez katlanır. Sonra tam ortadan enine katlanır. Boyna yerleştirilir. Açık uçlar boynun arkasından dolanarak katlı ucun içinden geçirilir ve öne doğru salınır.

Kare eşarp, karşılıklı iki ucundan zarf şeklinde katlanır. Katlı kısımlar içe gelecek şekilde ikinci bir katlama yapılır. Eşarp boyna yerleştirilir ve üst üste iki düğüm atılır. Uçlardan biri öne, diğeri arkaya doğru sarkıtılır.

Uzun eşarp, ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde üçe katlanır. Boyna konularak bir ucuna eşarp yüzüğü geçirilir. Diğer uç enine plise yapıldıktan sonra yüzükten geçirilir. Pliseli kısım ortalanır ve fiyonk şekli verilir

Kare eşarp, üçgen şeklinde katlanır. Eşarp, katlanan kenar yukarı gelecek biçimde boyun altına yerleştirilir. Katlanan kenarın iki ucu, boynun arkasında birleştirilerek düğüm atılır.

Kare eşarp, üçgen şeklinde katlanır. Eşarp, katlanan kenar yukarı gelecek biçimde sırta yerleştirilir. Omuz üstünden öne doğru sarkıtılan iki uçtan birincisi, ortasından eşarp yüzüğüne geçirilir. Sonra diğer uç, yine ortasından, birinciye çapraz olacak şekilde yüzükten geçirilir.

Kare eşarp, üçgen şeklinde katlanır. Eşarp, kadanan kenar yukan gelecek biçimde sırta yerleştirilir. Omuz üstünden öne doğru sarkıtılan iki uçtan biri eşarp yüzüğüne geçirilir. Diğer uç plise yapılır ve bu bölüm de yüzükten geçirilerek boyna yerleştirilir.

Kare eşarp, üçgen şeklinde katlanır. Eşarp, katlanan kenar yukarı gelecek biçimde boyun altına yerleştirilir. Kadanan kenarın iki ucu, boynun arkasında birleştirilerek düğüm atılır. Üçgenin önde kalan orta kısmı uç gibi çıkarılarak eşarp yüzüğünden geçirilir. Eşarp boynu sarana kadar uç çekilir.

Uzun eşarp, ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde ikiye katlanır. Boyna konularak bir ucuna eşarp yüzüğü geçirilir. Diğer uç enine plise yapıldıktan sonra yüzükten geçirilir. Plise açılır ve oluşan dalgalar omuzun yan tarafına alınır.

Uzun eşarp, ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde ikiye katlanır. Boyna konularak düğüm atılır. Üstte kalan uç, düğümün arkasından dolanarak öne getirilir ve yerleştirilir.

Kare eşarp, karşılıklı iki ucundan zarf şeklinde katlanır. Katlı kısımlar içe gelecek şekilde ikinci bir katlama yapılır. Ortaya gelecek şekilde boş bir düğüm atılır. Sıkıştırılan düğüm çenenin altına gelecek şekilde, eşarp boyna yerleştirilir. Uçlardan biri boynun arkasından dolanarak öndeki düğümün içinden geçirilir, ikinci uç diğer taraftan dolanarak düğümün içinden geçirilir. Fiyonk şekli verilir.

Ben bayıldım bu eşarplara ya :)Umarım sizde bayılmazsanız da beğenirsiniz :)

• Beğen
Tepkiler: MUHAMMED ve cozturk

Consul9

Consul9

Üye
bayanlar için güzel bir konu... tşk.

-YARINIYOK-

-YARINIYOK-

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim ;)

Sidretül Münteha

Üye
Benim İçin Çok İyi Oldu :)
Kapanıcam Çünkü Teşekkürler.

-YARINIYOK-

-YARINIYOK-

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim aa ne güzel şimdiden hayırlı olsun

Sidretül Münteha

Üye
İsteyerek Olmasada Teşekkürler :)

-YARINIYOK-

-YARINIYOK-

Üye
    Konu Sahibi
™ мγdяєaм;1567390' Alıntı:
İsteyerek Olmasada Teşekkürler :)

kim zorluyorki :S

Sidretül Münteha

Üye
Boşver :)

Snazzy

Snazzy

Üye
bayanlara başörtü çok yakışıyor bence

Sidretül Münteha

Üye
:) Yakışana Evet.

Snazzy

Snazzy

Üye
sanada yakışacağından eminim;)

-YARINIYOK-

-YARINIYOK-

Üye
    Konu Sahibi
kapanmak güzel bazı kapalılara özeniyorum çok şık giyinyorlar ama bana kapanmak yakışmıyo :(

mhmtozturk

mhmtozturk

Üye
:vur
™ мγdяєaм;1566335' Alıntı:
Benim İçin Çok İyi Oldu :)
Kapanıcam Çünkü Teşekkürler.

tebrikler:D

--------------- Ekleme ---------------

kapanmak güzel bazı kapalılara özeniyorum çok şık giyinyorlar ama bana kapanmak yakışmıyo :(

katılıyorum bende bazen harika kapalılar görüyorum.

Üst Alt