Bebeğin Gazını Çıkarma

Sponsorlu Bağlantılar

Pure Life

Pure Life

Üye
    Konu Sahibi
Bebeğin Gazını Çıkarma
Bebeğinizin Gazımı Var?
Bebeğinizin gazı varsa, rahatsız olduğunu anlatan bazı hareketlerde bulunur. Vücudu gerginleşir, sırtını geriye doğru büker, yüzü kızarır ve el ve ayakları hafifçe morarabilir. Gaz sancısı olan bebek gazını çıkarmak için bacaklarını uzatıp kendine çeker, ağlar ve huzursuz olur.
Bebeğinizin Gazını Çıkarma
Bebeğin meme veya biberonla süt emerken yuttuğu şey sadece süt değildir. Besleyici sıvıyla beraber hiç de besleyici olmayan hava da yutulur ve bebek öğününü tamamladığında bu gazdan rahatsız olabilir. Bebek, yuttuğu havadan ya gaz çıkararak ya da geğirerek kurtulabilir. Meme emilirken her beş dakikada bir yada en azından meme değiştirilirken bebeğin gazı çıkarılmalıdır. Biberonla beslenirken de ara ara bebeğin gazı çıkarılmalıdır.
Bebeğin gazının çıkarılmasının üç yolu;
1- Dik Oturtma: Bebeği kafası öne eğik olacak şekilde kucağınıza oturtun ve bebeği koltuk altından tutarken bir elinizle göğüs bölgesine destek yapın. Bebeğin kafasının öne düşmemesine gayret ederek bebeğin sırtını ovalayın veya hafifçe vurun.
2- Omzunuza Dayama: Bebeği omuzunuzda sıkıca tutun ve bir elinizle poposunun altından kavrayarak diğer elinizle hafifçe sırtına vurun veya ovalayın.
3- Yüzü Yana Yatacak Şekilde Kucağa Yatırma: Bebeği bir bacağınızın üzerinde yüzü bir yana bakacak, midesi bir bacağınızın üzerinde olacak şekilde kucağınıza yatırın. Bir elinizle bebeği sıkıca kavrayın ve diğeriyle hafifçe sırtına vurun ve ovalayın.

• Beğen
Tepkiler: ebrarcik ve -YARINIYOK-

-YARINIYOK-

-YARINIYOK-

Üye
bebeklerin en büyük sorunlarından biri

Mebuchadnezzar

Üye
Ben koca bi bebeğim ve gazim var varmı gönüllü gaz çıkarıcı :D şaka makada ben çocukları çok seviyorum ama bakamam die de korkuyorum :(

Salihyet

Salihyet

Üye
Bebeğimin gazı olursa konuyu inşallah bulurum :) :ehe

Mebuchadnezzar

Üye
Bebeğinin gazı olursa Burcuya haber verirsin salih gelir 2dk'da helleder :D

Mebuchadnezzar

Üye
Haber ederim olunca burcu yarın kurufasulye yiyem :D

Pure Life

Pure Life

Üye
    Konu Sahibi
:kop::kop:

Mebuchadnezzar

Üye
Hiç bebek gazi çıkardinmı :d

Pure Life

Pure Life

Üye
    Konu Sahibi
evet yeğeniminkini:ehe

fodder

fodder

Üye
ver müsili gerek yok qazı çıkarmaya ne var ne yak zaten çıkar..:)

Pure Life

Pure Life

Üye
    Konu Sahibi
abisi el kadar çocuğa musilmi verilir :zong:

ebrarcik

ebrarcik

Üye
en zor görevlerden biridir gaz çıkarmasını saglamak bende kızımda 5 ay kadar çektim gecelri başlardı ay unuttum o günleri şükür şimdi kendi pıt pıt yapıyo :) arabayla gezdirirdik çamaşır makinasının üstine koyduk sıktırma yaptık sonra gaz ilaçları gece yatmadan banyo off neler çekmişim ya :)

fodder

fodder

Üye
abisi el kadar çocuğa musilmi verilir :zong:
Haber ederim olunca burcu yarın kurufasulye yiyem (Alıntı)
yok ablası çocuk deme kazık kadar olmus bak kuru fasulye yiyo dalga geçiyor ben onun için dedim :)yoksa bebeğe ver müsili yaşıyacak diye bekle:bilmem::D

Odysseus

Odysseus

Üye
Gazım vaaar :ehe

arslansem

arslansem

Üye
:kop:

Odysseus

Odysseus

Üye
:ehe