Dünyanın En yüksek Dağı Everest Değil Miş

Sponsorlu Bağlantılar

MvP22

MvP22

Üye
    Konu Sahibi
Dünyanın En yüksek Dağı Everest Değil Miş
Dünyadaki en uzun dağ Manua Kea'dır.Burası Hawaii adasındaki en yüksek noktadır.Bu dağın deniz seviyesinden yüksekliği 4206 metre ama deniz yatağından zirvesine kadar olan yüksekliği 10200 metredir;yani Everest'ten 1352 metre daha uzun.Dağlar söz konusu olduğunuda en yüksek deyince deniz seviyesinden zirveye kadar olan,en uzun deyince ise dağın dibinden tepesine kadar olan ölçü anlaşılır.Böylece 8848 metrelik Everest Dağı en yüksek dağ iken en uzun dağ değildir.

Çok garip deyilmi:)

Not:Emeğe sayğı bir teşekkür edin:oke:.

• Beğen
Tepkiler: mehmet1337, Feel It, calipso_anka ve 4 diğerleri

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Everest dağı diye büyüdük ama ?

ism@il 54

ism@il 54

Üye
pek inanmadım ama....:islik

MvP22

MvP22

Üye
    Konu Sahibi
inanıp ve inanmamak önemli deyil önemli olan doğru olması

Doğan

Üye
kaynak nedir bu haberin?

MvP22

MvP22

Üye
    Konu Sahibi
kaynak bir haber

MvP22

MvP22

Üye
    Konu Sahibi
Arkadasım everestin yükseliği kaç metre yazdım bu haber ilgimi çekdi okudum beğendim sizede paylaşmak istedeim

--------------- Ekleme ---------------

(Ama resmiyette everest olarak geçiyor) arkadası istersen sende araştır bana böle bi sonuç çıktı

Doğan

Üye
Arkadasım everestin yükseliği kaç metre yazdım bu haber ilgimi çekdi okudum beğendim sizede paylaşmak istedeim

--------------- Ekleme ---------------

(Ama resmiyette everest olarak geçiyor) arkadası istersen sende araştır bana böle bi sonuç çıktı

iyi forumlar...

Odysseus

Odysseus

Üye
Bahsettiğin dağ için duyduğun ölçü okyanus tabanından yapılan ölçüm sonucu bulunan değerdir. Okyanus yüzeyinden yapılan ölcümlerde 8848 metre yüksekliğiyle Everest dünyanın en yüksek zirvesine sahiptir. Yanlış anlama sakın ama çok değerli arkadaşlarımız paylaşımlarını yaparken önce araştırırlar sonra yaparlar bence böyle yaparsak daha iyi olur. Sonra kaynak sorulduğunda gösterme kaynak bir haber demek yerine bir somut kaynak gösterilir. İşte kaynak

Catty

Catty

Emekli Yönetici
Deniz Yatağının ,Ölçümlerde Dikkate Alınmadığını Biliyorum.. Haber Doğru Olabilir.

calipso_anka

Üye
abi her kes everest diye bilio kandırmışlar bizi:D

ash54

ash54

Üye
yeni mi oluştu bu dağ daha önce böyle birşey yoktu.

MvP22

MvP22

Üye
    Konu Sahibi
Bende everest diye bilyordum ama bu haberi görünce zaten fikrim değişti

wolfman16

wolfman16

Üye
aynen biz everst diye büyüdük şimdi de bu çıktı :(

Consul9

Consul9

Üye
ben bunu "CAHİLLİKLER KİTABI"nda okumuştum herkese bu kitabı okumasını tavsiye ederim bizim doğru bildiğimiz şeylerin alında yanış olduğunu anlatıyor:oke:

Odysseus

Odysseus

Üye
Bahsettiğin dağ için duyduğun ölçü okyanus tabanından yapılan ölçüm sonucu bulunan değerdir. Okyanus yüzeyinden yapılan ölcümlerde 8848 metre yüksekliğiyle Everest dünyanın en yüksek zirvesine sahiptir. Yanlış anlama sakın ama çok değerli arkadaşlarımız paylaşımlarını yaparken önce araştırırlar sonra yaparlar bence böyle yaparsak daha iyi olur. Sonra kaynak sorulduğunda gösterme kaynak bir haber demek yerine bir somut kaynak gösterilir. İşte kaynak

Arkadaşlar konuyu dikkatli okursanız şüphelerinizden arınırsınız. Öğretmenler yalancı falan değil linkteki yazıyı okuyun.

Feel It

Feel It

Üye
Bu yorumdan sonra artık kafamın karışmasını istemiyorum en yüksek dağ Everest tmm Manua Kea yerin dibine batsın da 10.000 küsur metrelik boyu ufalsın az, bu kdr zaman neden çıkmadı ortaya o zmn..

MvP22

MvP22

Üye
    Konu Sahibi
Bu yorumdan sonra artık kafamın karışmasını istemiyorum en yüksek dağ Everest tmm Manua Kea yerin dibine batsın da 10.000 küsur metrelik boyu ufalsın az, bu kdr zaman neden çıkmadı ortaya o zmn..

Sen bilmiyosan napalım dimi :ehe