Samsung L700 Oyun Yükleme (Denendi)

Sponsorlu Bağlantılar

faruk12

Üye
    Konu Sahibi
Samsung L700 Oyun Yükleme (Denendi)
1. İlk önce telefonumuzun menüsüne girerek ayarlar/telefon ayarları/USB ayarları/medya oynatıcı seçip çıkıyoruz.Telefonu USB kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyoruz.

2.Bilgisayarımıza daha önce Samsung PC Studio 3 kurulmalı, kurulumu yapılmış ise mesele yok. Bilgisayar içinde "Diğer" bölümünde cep telefonu görünümünde "SGH L700" isminde bir sürücü belirecek açıyoruz. Card ve Phone olarak iki dosya karşımıza çıkacak, Phone'yi açıyoruz.

3.Şimdi biz "Games" isminde yeni bir klasör oluşturuyoruz.
Oyun ve uygulama elimizde ne varsa içine atalım, Oyun isminde klasör [örnek:supermario] hazırlanıp jar ve jad dosyalari ikisi, bir arada olacak şekilde (supermario) klasörünün içine atılacak. (jad ve jar uzantisi bir arada olan hemen hemen bütün telefon uygulamaları sorunsuz yükleniyor.)

(Oyunların .JAD uzantılısını bulamıyorsanız sorun değil. JADMaker proğramıyla .JAR uzantılı oyunları .JAD uzantılısına çevirebilirsiniz. JADMaker'ı aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz:

4. Klasör içine ne var ne yok attıktan sonra çekiverin USB yi.

5. Samsung L700 unuze bu kodu girin: *#6984125*#
şimdi Admin setting menusündesiniz.
a. Menüden [4] Internals secin. Master *** i girin.
(Master ***: *#9072641*#)
b. Gelen menuden [7] Storage settings i secin. oradan;
c. [2]Update Java DB. Herşey guncellenecek.
Not:Bunları yaparken No tusuna dikkat edin ve diğer menülere kesinlikle girmeyin telefon kitlenir bir daha açamazsınız.

Bu kadar!! Güncellendi yazılarını da gördükten sonra kapatın.

Dosyalardan oyunlar bölümünden istediğiniz java uygulamasını çalıstırıp oynayın.

Önemli: Eğer bir sorunla karşılaşırda yanlış bir şey yaparsanız, paniklemeyin. Samsung telefonların kendini formatlama özelliği var. Telefonda numara ekranına *2767*3855# yazın ve bir kaç dakika bekleyin. Uyarı yazısı silinecek ve telefon kapanıp tekrar açılacak. PIN kodunuzu girip sıfır aldığınız günkü gibi telefon elinizde.

(bütün ayarlarınız, dosyalarınız,telefon rehberiniz silinir. Siz önlem almak için SIM ve SD kartınızı çıkarttıktan sonra format atın.)

• Beğen
Tepkiler: hmtytgn42, RazorCx, olumcul36 ve 26 diğerleri

kral007x

Üye
aga sağolda bu telefon daha piyasada tanınmıyor...:)

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Teşekkürler Samsung'un genel yöntemi gibi

78erhan78

Üye
abicim ben teli bağlıyorum studyo programıda kurulu bilgisayarımda belirmiyor sadece
yeni sürücü bulundu kullanıma hazır sonra ekran medya player ile aç eylem yok studyo ile aç diyor
bilgisayarım içinde samsung l700 isimli disk gelmedi yardımcı olursan sevinirim

faruk12

Üye
    Konu Sahibi
abicim ben teli bağlıyorum studyo programıda kurulu bilgisayarımda belirmiyor sadece
yeni sürücü bulundu kullanıma hazır sonra ekran medya player ile aç eylem yok studyo ile aç diyor
bilgisayarım içinde samsung l700 isimli disk gelmedi yardımcı olursan sevinirim
telefonundan USB ayarlarını değiştirdinmi?

BP1995

BP1995

Üye
kardes oyunlar ve daha fazlası görünmüyo

faruk12

Üye
    Konu Sahibi
BP1995

BP1995

Üye
telefonda

--------------- Ekleme ---------------

nasıl oldu anlamadım bi yardım etsen

Kardes kim olursa olsun bi yardım etseniz

foemat attım yine olmadı

onurcengiz0

Üye
kardeş güncelleniyor ama yüklenmiyor :oke:

etaegWF

Üye
Games isimli klasör görünmüyor. fakat yenisini acmaya calısıncada böyle bir klasör zaten var diye uyarı veriyor ne yapabilirim?

faruk12

Üye
    Konu Sahibi
telefonda

nasıl oldu anlamadım bi yardım etsen

Kardes kim olursa olsun bi yardım etseniz

foemat attım yine olmadı
daha ayrıntılı bir şekilde anlatsan yardım etmeye çalışcam ne yaptıktan sonra görünmüyo oyunlar ve daha fazlası biraz daha bilgi versen

daglarinkurdu

Üye
olmuyor kardes yaw

yilwass

Üye
güncellendiği halde oyunu oynayamıyorum

alperenbeyza

Üye
yavvv oynanmaz.l700 oyunları orjinalleri çıkmadı daha çünkü.2009'da çıkcak.

has_bjkli06

Üye
kardeş oyunu yükledim oynadım.Fakat bir dosya sildim ve kendi oyunları gitti. Format attım daha sonra açtım ve baktım ki telefonun kendi oyunlar klasörü silinmiş yardım edin lütfen !

oldu kardeş yeniden format attım düzeldi.Oyunlarıda yükledim oynuyorum cok sağol paylaşım için...

emrescancan41

Üye
Sorun su usbyi taktım .. phone'dayım . Sağ tuş yapıyorum YENİ diye bi secenek dahi yok . Bİlgisayardan klasör oluşturulmuyor. Sonra Bilgisayarım\SAMSUNG MTP Device\Ortam\Games yapınca böyle bir klasör yok diyor. telefondan games klasörü olusturuyorum aynı isimli bi klasör var diyor. Pcden ara secenegine giriyorum :telefondaki bütün klasörleri aratıyorum Gizlilerde dahil böyle bir klasör yok NE yapabilirim ?

faruk12

Üye
    Konu Sahibi
yavvv oynanmaz.l700 oyunları orjinalleri çıkmadı daha çünkü.2009'da çıkcak.

ben yükledim ve birsürü oyun oynuyorum sizde neden olmuyor anlamadım benim işletim sistemim vista olduğu için olabilir eğer sizin xp ise bilmiyorum

frkn06

frkn06

Üye
Kardes Master No Nedir Yani Nasi Bulcam Master Noyu

faruk12

Üye
    Konu Sahibi
master no *#9072641*# yazmamışmıyım oraya yazmıştım ama

merth16

merth16

Üye
Oyunlar çalışmıyorsa