Şifremi Unuttum Kayıt Ol

iPhone ikinci elde değer kaybetmiyor

iPhone ikinci elde değer kaybetmiyor

Teknoloji o kadar hızlı gelişiyor ki satın aldığınız bir ürün çok kısa bir zamanda eski teknoloji konumuna düşebiliyor. Özellikle mobil alanda gelişen baş döndürücü ilerleme insanların bütçelerine ciddi zararlar verebiliyor.

Neredeyse her gün yeni bir model piyasaya süren cep telefonu üreticileri bütçe anlamında insanlara en çok zarar veren şirketler arasında en üstte yer alıyor. Aldığınız cep telefonu eğer değiştirmek isterseniz ne kadar ediyor diye düşünüyorsanız bu haber tam size göre.

Priceconomics adlı site tarafından akıllı cep telefonları arasında araştırma yapılmış. Tüm iPhone modelleri,  70 adet popüler Android işletim sistemi yüklü akıllı cep telefonu ve 30 adet en çok tercih edilen RIM Blackberry modelleri karşılaştırılmış. Bu araştırmaya göre 18 ay sonunda değerini en çok koruyan akıllı cep telefonu Apple iPhone modelleri olmuş. Daha sonra Android cihazları gelmiş, en son RIM Blackberry modelleri yer almış.

Araştırma sonuçlarına göre 18 ay sonra Apple iPhone değerinin %53’ünü korurken, Android cihazlarda bu oran %42, RIM Blackberry modeller de ise %41 oranında gerçekleşmiş.

Araştırma ile ilgili daha detaylı bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.

Ali İnanç

Makine Mühendisi, Donanım ve Teknoloji konularına karşı aşırı ilgili. Mobil teknolojiyi uluslararası ve anlık takip ederek haberleri sizlere ulaştırıyor.

HABERE YORUM YAZ

POPÜLER HABERLER